sorun bendemi yada kali linux da durum hep bu şekildemi

'Soru & Cevap' forumunda -ıyı- tarafından 17 Ekim 2020 tarihinde açılan konu

1. -ıyı-

-ıyı- New Member

Ödül Puanları:
    3
    merhabalar
    soru cevap durumu ile alakasız fakat
    yaklaşık 3 aydır kali linux kullanıcısıyım terminal,komutlar vs çok azda olsa ilerleme kaydettim github üzerinden artık bir kaç program kurup network ile alakalı basit bir şeyler yapmak istedim github üzerinden hangi programı kurmak istesem hata alıyorum
    modül eksik
    paket bulunamadı
    içe aktarılamıyor
    vs,vs ben bu durumu hep acemilik ve bilgi eksikliğine bağlıyorum öğrenmek istediğim kali linux kullandığım sürede bu gibi hatalar sürekli karşıma çıkacakmı şimdiden yorumlarınız için teşekkür ediyorum.tecrübeli kullanıcılardan gelecek her türlü fikir , kaynak tavsiyesi , bilgi ye açığım

2. MrX

MrX Active Member

Ödül Puanları:
    28
    github üstünden indirmeye çalıştığınız paketleri hangi komutlarla deniyorsunuz.
    lütfen birde böyle denermisiniz
    Kod:
    git clone https://github.com/buraya-indirmek-istediniz-paketin-uzantisini-giriceksiniz.git

örnek olarak;

git clone https://github.com/vk496/linset.git
    yine bir hata ile karşılaşırsanız bu sefer şu komutları ilk önce uygulayın
    Kod:
    apt-get update
    apt-get upgrade -y
    apt update
    apt upgrade -y
    bunlardan sonra tekrar ilk komutları uygularsınız eger yine bir hata alırsanız bu hatanın resmini atabilirseniz daha çok yardımcı olabiliriz.
    Hayırlı Günler :)

3. -ıyı-

-ıyı- New Member

Ödül Puanları:
    3
    anlatmak istediğim indirme ile alakalı bir sorun değil kurulum aşamasındaki eksiklikler apt-get update ve apt-get upgrade komutunu her kali linux u açısımda bazan rebott durumunda bile sürekli kullanıyorum ama apt update ve apt upgrade komutunu şimdi sizden öğrendim teşekkür ediyorum

4. tekroot

tekroot Active Member

Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    bilgisayar elektronik
    Daha cook seyler var ogrene cegimiz arkadasim pratik yapmaya devam et ilerleme kaydedersin modul eksikligi kali paketlerine ilave etmen gerekiyor her github daki demo paketlerinin icerisinde kurupda kalide ilave olarak manuel indirmen gerekiyor misall apt install mtools << bunun gibi cogu paketler olmaya biliyor hepsinin guncellemede
    indigini dusunursen hdd de yer sikintisi yasayanlar var yani gerekli oldugunda istenilen eksigi sen kuracaksin buraya kadar anlatabildiysem ne mutlu bana kolay gelsin

-ıyı- bunu beğendi.
  5. -ıyı-

-ıyı- New Member

Ödül Puanları:
    3
    Githup da gereksinimler kısmını dikkate almak gerekli ,windows dan kalan alışkanlıklar açıklayıcı yorum için teşekkür ederim

6. tekroot

tekroot Active Member

Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    bilgisayar elektronik
    ne demek gorevimiz sizlere sizlerde bizlere yardimci oluyorsunuz busayede bilgi tazeleniyor kolay gelsin

-ıyı- bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş