Merhabalar değerli forum üyeleri

'Yeni Üyelerimiz' forumunda DARHALL tarafından 21 Mart 2019 tarihinde açılan konu

1. DARHALL

DARHALL New Member

Ödül Puanları:
    3
    Merhaba arkadaşlar.

Adım Ahmet. Yeni linux öğrenmeye başlacağım açıkçası ve bunu kali üstünden yapmak daha mantıklı geldi. Siber güvenlik alanına merakım var o yüzden bir hobi olarak başlamak istiyorum. Forumu googleden buldum tesadüfen ve işime yarayacak bilgileneceğim ve öğrenimimi olumlu etkileyecek şeyler olduğunu gördüm ve kayıt oldum.

Teşekkür ediyor önerilerinizi bekliyorum :) İyi forumlar..

2. TosunPASA

TosunPASA Active Member

Ödül Puanları:
    28
    hoşgeldiniz ve hayırlı olsun

öncelikle bilgisayar - network bilgi seviyenizi.. elinizde bulunan veya ulaşım imkanınız olan hardware hakkında kısaca bilgi verirseniz burda birçok arkadaş daha kolay yardımcı olacaktır

DARHALL bunu beğendi.
  3. DARHALL

DARHALL New Member

Ödül Puanları:
    3
    CCNA bilgim var. Bilgisayar öğretmenliği mezunuyum. Ama bu alanlarda pek bir şey görmedik ne yazık ki :(
    8 gb ddr4 ram i5 6. nesil işlemci 120 gb ssd 750 gb hdd şeklinde bir laptobum var. Aliexpress gibi yerlerden usb wifi veya usb bluetooth gibi şeyler alabilirim açıkçası.

4. MrX

MrX Moderator

Ödül Puanları:
    28
    Aramıza Hoş geldin
    öncelikle direk siber güvenliğe atılmadan önce linuxu iyice öğrenmeni tavsiye ederim böylelikle bir sorun ile karşılaştığında neyden kaynaklandığı daha rahat anlayabilirsin.
    Siber güvenlik alanına girdiğinizde ise ilk öncelikle anonim olmayı (Mac ip, static ip vs değiştirme) öğrenmenizi tavsiye ederim.
    Daha sonrasında ise bilgi toplamayı öğrenmenizi ardından ise açıkları ve zafiyetleri araştırmanızı tavsiye ederim.
    En son olarakta tespit etmiş olduğun açıkları ve zafiyetleri kullanmayı öğrenmeni exploit etmeyi backdoor kullanmayı vs öğrenmenizi tavsiye ederim.
    Zaten bundan sonrasında ise devamının geliceğini düşünüyorum :)
    Tekrardan Hoş Geldin iyi forumlar :)

DARHALL bunu beğendi.
  5. DARHALL

DARHALL New Member

Ödül Puanları:
    3
    Yanıtınız için çok teşekkür ediyorum oldukça yol gösterici bir yaklaşım oldu benim için :)

http://kali-linuxtr.net/threads/kali-linux-ile-sıfırdan-temel-linux-eğitimi.3684/

bu adresteki eğitimi satın aldım açıkçası daha bir çok eğitim vardı ücretsiz şekilde baktığım ama kali üstünden direkt anlatan yoktu ne yazık ki. Debian kullanıyorlardı arayüz hafifte olsa farklıydı direkt kali üstünden çekilmiş olması benim ayrı bir hoşuma gitti. Sitede zaten @Al-Farabi tarafından detaylı olarak çoğu bölümü paylaşılmış eğitimin :) Anonimlik konusunda biraz da olsa bilgim var ama tabii linuxta işler daha değişik daha gelişmiş benimki basit dns değiştir vpn tanımla gibi şeyler :) Sürekli dönen exploit, metasploit, shell gibi kavramları anlayamadım tam olarak ama işin içinde olmadığımdan da kaynaklı diye düşünüyorum. İşin içine tam girince umarım çözerim :)

6. KaliBot

KaliBot Moderator

Ödül Puanları:
    12
    Merhabalar hoşgeldiniz.

Bu Sayfayı Paylaş