Aynı Ağdakilerin verilerini ve şifre kayıtlarını alma

'Dökümanlar' forumunda AcemiLinuxcu tarafından 19 Temmuz 2018 tarihinde açılan konu

1. AcemiLinuxcu

AcemiLinuxcu New Member

Ödül Puanları:
    3
    Selam,

Aynı ağda ki kişilerin verilerini, şifrelerini almak mümkün müdür ? önceden konu açılmışsa linkini verirseniz sevinirim.
    bir çok yerde etercap ile yapıyor herhalde mantık şu... sen bunu kur adam tekrarda ıd ile şifre girerse sende al. peki kayıtlı ise ? otomatik giriyorsa ??

2. MrX

MrX Moderator

Ödül Puanları:
    28
    Ve aleyküm selam mitm saldırısı yaparak alınabilir. Şifre kayıtlı ise kurbana küçük bir sm uygulanıp hedef bilgisiyara bir backdoor yada trojan atılabilirse eğer kullandığı tarayıcının cookies i çekilerek kayıtlı olan tüm şifreler elde edilebilir.

3. AcemiLinuxcu

AcemiLinuxcu New Member

Ödül Puanları:
    3
    hacım sağ ol. peki bu cookies ler nerede tutuluyor ben bir türlü bulamadım misal benim pc'mde googlenin bütün cookies kayıtlarını nerede bulabilirm ? ve araştırdım bulamadım bilginiz var mı ? ve sizin kassettiğiniz ''sm'' nedir ?

4. MrX

MrX Moderator

Ödül Puanları:
    28
    C:\Users\(seninbilgisiyarininadi)\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default google chrome cookiesleri burada tutuyor. Buradan sadece cookies dosyasini alip sifrelere bakabilirsin yada eger istersen hedef kisiden C:\Users\(seninbilgisiyar adin)\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\ dosyasini alip kendi dizinine atarsin ve kendi kullanmis oldugun tarayici tamamen onun bilgileriyle dolu olur tum gecmisi tum kayitli sifreleri vs... SM olayina gelince sosyal muhendislik demektir. Yani kurbani bir nevi kandirma sanatidir. SM kullanarak nasil hedef sisteme trojan yada backdoor atarsin hemen anlatayim soyle mesela bir backdoor dosyasi yada trojan dosyasi olusturdun karsidaki kurbanda cok fazla oyun oynayan birisi mesela internetten bir tane oyun indirirsin onun sevicegi tarza ve o oyunun icine olusturmus oldugun trojani binder yardimi ile gizlersin boylelikle kurban oyunu actiginda hem senin trojan dosyani calistirmis olucaktir. Hemde oyununu acicaktir boylelikle anlamasi daha zor olucaktir.

Bu arada USA Q klavye kullaniyorum ondan dolayi turkce karakterleri kullanmadim kusura bakma :)

5. RichWarrior

RichWarrior Albay

Ödül Puanları:
    28
  6. AcemiLinuxcu

AcemiLinuxcu New Member

Ödül Puanları:
    3
    Selam hocam. orada bir kac bir sey daha takildi ortalama 3gb gibi dosya toplam.. ve bunları guncel sayarsak. beni ağ konusunda iyi bilmeye yakin noktaya getirir mi ? bu bilgi ile udemy vrya bga gibi bir yerde kursa katilsam faydasini gorurmuyum

7. AcemiLinuxcu

AcemiLinuxcu New Member

Ödül Puanları:
    3
  8. tababa86

tababa86 Albay

Ödül Puanları:
    43
    ağlar konusunda bilgi edinmek istiyorsan şuraya bak. https://www.tutorialspoint.com/computer_networks/index.asp
    açıkçası bu tutorialspoint te hemen hemen tüm dilleri konuları bulabilirsin türkiyenin ebası gibi ama bence çok da geniş bir kütüphane
    herkes faydalanmalı bence.İleri ki yıllarda hindistan baya fark atacak gibi görüldüğü gibi...

MrX bunu beğendi.
  9. AcemiLinuxcu

AcemiLinuxcu New Member

Ödül Puanları:
    3
    hacı türkçe video yok muydu ya :D

Bu Sayfayı Paylaş