1.                                                

İşlemciden Altın Elde Etme

'Hack Haberleri' forumunda Hattab tarafından 6 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

 1. Hattab

  Hattab New Member

  Katılım:
  22 Ekim 2015
  Mesaj:
  550
  Beğeniler:
  4
  Ödül Puanları:
  0

  Selamun Aleyküm | Aleyküm Selam

  Arkadaşlar merhaba;
  Arkadaşlar işlemci nedir ? Aramızda bunu herkes biliyor değil mi ? Bilmeyenler için tekrar anlatayım.
  İşlemci : Merkezi İşlem Birimide (MİB) denir. Termolojik kısaltma olarak CPU olarak adlandırılır. İşlemci bilgisayarımızın en önemli parçası olup şunude diyebiliriz bilgisayarın beynidir. İşlemciler saniyede binlerce işlem sağlıyor.

  Sizlere bu makalemde nasıl zengin olunur onu göstereceğim : ) makalemizde bildiğimiz işlemciden CPU’dan nasıl altın elde edilir onu göreceğiz. Evet doğru duydunuz işlemcilerden altın elde ediliyor ve bu yöntem genellikle yurt dışı ülkelerde yaygın olarak ve profesyonel ortamlarda hazırlanıyor. Genellikle eski tip işlemcilerde çok bulunuyor.

  [​IMG]

  Bu işlem bir nevi recovery anlamına gelir yani kurtarma veyahut geri dönüşümde denebilir. Eski bilgisyar çipleri ağır altın kaplamaya sahiptir. Yeniye nazaran daha çok altın bulunur yeni nesil işlemcilerde bu olaya pek raslanmıyor. Bu yüzden eski bir bilgisayar bulmanız gerek. Altın elde etme sadece işlemciye has özgü bir olay değildir. Diğer bilgisayar bileşenlerinde de altın mevcuttur. Bunlarıda görücez birlikte. 1990 yılında INTEL firması çıkarmış olduğu işlemci modelinden Pentium ağır bir altın kaplamaya sahiptir.

  [​IMG]

  Yukarıda gördüğünüz gibi işlemciden altın etmeden kastımız bu şekilde iğne uçlarını kazıyıp veya ısı üfürmeli havya ile ısıtıp da yapılabilir. Örnek olarak aşağıdaki resim.

  [​IMG]

  İşlemcilerin uc iğneleri bu şekilde bir kaba toplanıyor. Tabi bundan çok elde etmek gerek çünki bu işlem ile yaptığın işin maaliyeti biraz düşük. Bu demek oluyorki ne kadar çok yaparsan o kadar senin için iyi olacaktır. Şimdi alt tarafta bir resim paylaşacağım bunu elde etmek için çalışan kişi yaklaşık 100 adet işlemciden elde ettiği tahmin ediliyor.

  [​IMG]

  Doldurulan bu kab ile iş bitmiyor tabiki. Asıl iş bundan sonra başlıyor. Lakin bunun öncesinde diğer bilgisayar bileşenlerinden nasıl çıkarılıyor onu görelim. Mesela RAM, uc kısımları anakart bölümüne takılan kısmı iletişim sağlayan bölümdeki yerler altın kaplamadır. Bunu sökmeniz gerek tabi buda biraz uğraştırıcı. Diğer yandan PCI kartlar yani Ekran kartı,ses kartı,TV kartı,ağ kartı, bunlarında uc kısımları iletişimi sağlayan kısımlarından toplanan altını kullanabilirsiniz. Bir diğeri ise anakart üzerinde hemen hemen her yerde altın kaplamalı parça mevcuttur. Peki neden hep altın kaplama oluyor. Çünki en iyi iletken altındır.

  [​IMG]

  Sadece bununla sınırlı değil yani işlemciden veye diğer bilgisayar bileşenlerinden altın çıkartmaktan ziyade telefonlar içerisinde de mevcut hatta ve hatta çoğu elektronik cihazın kartlarından da mevcut altın elde etmek. Diyelim ki bu altın kaplama parçaların hepsini bir araya topladık peki şimdi nasıl tam olarak elimize altını alabilir. İşte şimdi asıl iş başlıyor demektir. Ek olarak bir bilgi daha vermem gerek ki elde ettiğimiz parçaları nasıl ısıtıp eritip altın elde edeceğimiz gibi bu parçalar kaç derecede ısınıyor bunuda bilmek gerek. Bunun için yüksek derecede bir ısı gereklidir bu sıcaklık ise 1.064 °C dir. Bu dereceyi elde etmemiz gerekki parçaları rahatlıkla eritebilelim. Peki bu ısıyı bulduk diyelim buna dayanıklı kab var mı ? Elbetteki var altın kabı olarak bilinen seramik döküm potası da bize gereken en büyük ihtiyaçtır. Peki bu potanın fiyatı ne kadar ? Ucuz üründür yaklaşık 5 ile 10 dolar arasında fiyatı vardır. Lakin kalitesine göre değişir. Son olarak aşağıdaki resimde altın elde edilmiş şekilde mevcuttur.

  [​IMG]

  Konumuz burada son bulmuştur. Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim.

  Kaynak
   
 2. Al-Farabi

  Al-Farabi Albay

  Katılım:
  16 Ocak 2016
  Mesaj:
  1,380
  Beğeniler:
  164
  Ödül Puanları:
  63
  Hadi işlemcimizi parçalayalım ve zengin olalım.
  Ve gerçekten hala işlemcilere hayranımdır ,muazzamlar..
   
 3. umutbsl

  umutbsl Albay

  Katılım:
  3 Mart 2016
  Mesaj:
  236
  Beğeniler:
  1
  Ödül Puanları:
  18
  Şehir:
  Belirtilmemiş
  :D :d hurdacılarda bulursanız alın zaten hurdacılarda hangi pc bileşenini bulursanız alın bazen ekran kartı bozulanlar çöpe atıyorlar alıp fırınlayıp ara öğün olarak bilgisayarınıza verebilirsiniz
   

Bu Sayfayı Paylaş

Share