1. Duyuruyu Kapat

Yeni Linux Kullanıcısıyım Ve Birkaç Sorum Olacak

'Yeni Üyelerimiz' forumunda sehoffice tarafından 17 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

1. sehoffice

sehoffice New Member

Ödül Puanları:
    0
    Merhaba. Linux hayatına bir adım atmış bulunmaktayım henüz çok eğleniyorum umarım bir süre sonra başaramadığım için sıkılmam. Araştırmayı çok sevdiğim için linux hayatına girmek istedim fakat ufak bir sorunum var sanal sürücüye kurdum ve hiçbir şekilde software-center kurulumunu yapamıyorum. Linux kullanabilmem için temel olarak hangi dili bilmem gerekiyor?

2. Kalihack

Kalihack New Member

Ödül Puanları:
    0
    Hangi sürümü kurduğunuzu belirtmemişsiniz ayrıca dil derken neyi kastettiniz linuxun komutlarını öğrenmeniz gerek terminal ekranına aşina olmak için mesela cd Desktop komutuyla masaüstüne geçmek gibi hacking işleri için ufak tefek scriptler yazmak istiyorsanız python öğrenmeniz gerek

3. sehoffice

sehoffice New Member

Ödül Puanları:
    0
    uname -r yaptığım zaman kali1 386 yazmakta çekirdek sürüm olarak dil derken şundan bahsediyorum mesela filezilla programını kurmak için gerekli olan apt-get install komutlarının temel bir mantığı var bu mantığı oluşturan temeli sormuştum ve evet aynı zamanda hacking işlemleri için sordum dili :)

Bu Sayfayı Paylaş

Share