1. Duyuruyu Kapat

Wps attack için hangi araç?

'Soru & Cevap' forumunda uzay501 tarafından 17 Ekim 2016 tarihinde açılan konu

1. uzay501

uzay501 Active Member

Daha önce reaver kullanmıştım chipset desteklemediği için bir yerden sonra devam edememistim. Sorularım: wps açığı yoluyla wifi hacklemek için en ideal, en hızlı araç hangisidir? Ayrıca cpu yerine ekran kartı kullanarak çok daha hızlı yapmak mümkünmüş bunu nasıl yapabilirim? Online wps attack mı iyi olur offline mı? (Pixie dust ile belli bir yerden sonra offline deneme yapılabiliyormuş.) Özellikle yarın iş başında canlı desteğinizi bekliyorum. Şimdiden hepinize kucak dolusu teşekkürler...

2. RichWarrior

RichWarrior Albay

Web Sitesi:
    Cvp: Wps attack için hangi araç?

Wifislax kullanmayı denedin mi veya bir araştırma yaptın mı ?

3. uzay501

uzay501 Active Member

Reaver ve aircrack kullanmıştım sadece. O da zaten donanım desteklemediği için bir yerden sonra çalşmamıştı. Wifislax'i görmüştüm sanki ama denemedim. Aircrack ile brute force yapabiliyordum ama onu beklemektense hiç uğraşmam daha iyi. Bence en garanti yol wps açığı ile hackleme. Normalde sipariş ettiğim wifi adaptörü bugün gelecekti kargo gelmemiş yarın kesin elimde inşallah. Yarın akşam deneme amaçlı hackleyecek bir hedefim var. Özellikle yarın akşam desteğinizi eksik etmezseniz çok makbule geçer. Son olarak geri dönüş için teşekkürler. :D
    [hr]
    Şu an wifislax'i indiriyorum. İnternette biraz araştırdım ve evil twin attack metodunun mantığı beni hayran bıraktı. Hedef modeme bağlı olanları wifiden atıyoruz handshake falan yapıyoruz bu sırada program aynı isimli sahte bir hotspot ağı oluşturuyor ve kurbanımız bizim ağa tıklayıp şifreyi girerse iş tamamdır. :D Buna da sosyal mühendislik deniyor olsa gerek. Bayıldım bu yönteme. :D :D :D
    [hr]
    Eğer yöntem çalışırsa vaktim de olursa bizzat anlatım yapacağım inşallah.

4. tekroot

tekroot Well-Known Member

Meslek:
    programlama teknik yazılım bilgisayar elektronik

sanalda Wifislax çalışmıyor doğru bişekilde vfi iyi çalışsın diyorsan Wifislax ı direkkur pc kurulum lu daha
    iyi ben direk kurulum yaptım çok sistem denedim Wifislax da güzel kurulum aşamasında ekran geldimi hdd biçimlendirmede ve sonrası hemen güncelleme yapmamn gerek mause ve klavyen çalışmaz yoksa
    güncelle ikonunu ac ikona ok demeden içindeki tüm kareleri doldurman gerek ki işe yarasın güncelleme

5. uzay501

uzay501 Active Member

Kurdum zaten  :) Kurulumsuz kullanmayi sevmiyorum.
    [hr]
    Adaptör geldi(tp link tl-wn722n) Ama donanım versiyonu 1.1. Sorun olur mu?

6. uzay501

uzay501 Active Member

Daha yeni komşumun wifi'ında denedim. Tabii haberi vardı. Beraber denedik ve gayet güzel çalıştı yöntem.(Evil twin Attack) Ama diğer ağlarda denedim sinyal zayıf olduğu için bir türlü handshake yapmıyor.  :(

7. uzay501

uzay501 Active Member

Forum pek aktif değil gibi cevap alamıyorum. İlgilenecek birileri var mı acaba?

8. Croesus

Croesus New Member

Abi evil twin konusunda benimde birkaç sorum var bir tane alfa satın almayı bile düşünüyorum ama benim sana tavsiyem handshake kırabilen siteleri denemen olur wordlist felan biraz zor,
    Penterest açısından bakarsak bence ğ,ü,ö,ç,ş gibi harfleri kesinlikle kullanmalıyız
    Adaptörünüz uyar mı konusunda ise arattığım zaman "[font=Ubuntu, Helvetica, Arial, sans-serif]Atheros AR9271" ye sahip olduğunu çok fazla tercih edildiğini ve çok güzel çalıştığını söylemişler onu gördüm canınızı hiç sıkmaya gerek yok  :) [/font]
    [font=Ubuntu, Helvetica, Arial, sans-serif]not:Bir yazı copy paste yapıym dedim sonra font büyüklüğünü felan ayarlayamadım bu seferlik affedin beni bidahaki sefer çözeceğim.[/font]

9. uzay501

uzay501 Active Member

Evil Twin Attack gerçekten iyi çalışıyor burası tamam. Fakat karşımızdaki kurbanın https değil de http kullanan sitelere girmesi lazım. Saldırı yaptığım wifi yi kullanan adam sağolsun ısrarla bir googlea bir facebooka giriyordu. Bu siteler de https kullandığı için şifre ekranı görünmüyor dolayısıyla bu adım başarısız oluyor. Adam resmen 25 dakika boyunca google ve fb denedi. http kullanan herhangi bir siteye girseydi alacaktım şifreyi. Sonuç olarak evil twin tavsiyemdir fakat kurban standart bir internet kullanıcısısıysa sürekli sayfayı yenilediği için sonuç alamayabiliyoruz. Bu arada wifi adaptörü hack için ideal fakat çekim gücü düşük. Uzak mesafe için Alfa awus036nh tercih edilebilir. İyi hacklemeler!  :D

10. uzay501

uzay501 Active Member

Dün Ewil Twin le saldırdığım kurban ısrarla 3 buçuk saat boyunca google facebook instagram(https kullanıyorlar) benzeri siteler denedi ve en son iptal ettim artık. Fakat usr/bin/linset i düzenleyerek şifre giris ekranını türkçeleştirdim. Artık orada şöyle yazıyor:
    "Siradisi bir durum farkettik ve guvenliginiz icin baglantinizi kestik. Lutfen sifrenizi tekrar giriniz ve onayla butonuna tiklayiniz."
    "Wifi sifresi: ********* "
    Onayla(buton)

11. uzay501

uzay501 Active Member

[attachment=9]
    Türkçe arayüz işe yaradı ve bugün başarılı bir saldırı yaptım.

12. tekroot

tekroot Well-Known Member

Meslek:
    programlama teknik yazılım bilgisayar elektronik

merhaba arkadaşım evet formda pek sürekli giremiyorum birde buaralar çok siber saldır var
    sitelere karşı bazen giremiyorum girdiğimdede hata veriyor pc mecburi vpn kullanıyorum ondanda sorun olabilr

evet güzel başarmışsın onun almışşsan wireshark ı da çalıştır onunlada tarama yap md5 şifreler http
    normalden harici girilen şifrelerei de bulabilirsin aldığın kişiyi dinlerken wireshark hep çalışsın

13. uzay501

uzay501 Active Member

Öncelikle wireshark hakkında biraz daha bilgi verebilir misiniz? 
    Devamında modemin arayüzüne girmeyi denedim. Varsayılan şifreyi değiştirmişler. Amacım wps pinini öğrenmek ve olası şifre değiştirmelerinde pin ile bağlanmaktı. Şifresini bildiğim bir ağın wps pinini nasıl bulabilirim? Geri dönüt için teşekkürler  :)

Bu Sayfayı Paylaş

Share