1.                                                

Wordlist Düzenleme/Birleştirme

'Tersine Mühendislik' forumunda TosunPASA tarafından 8 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

1. TosunPASA

TosunPASA Active Member

Ödül Puanları:
    28

Evet....
    işleme başlayacaksınız...
    elinizde kendi yaptığınız veya download ettiğiniz single/wordlist/combo lar var ve içerisinde sürekli tekrarlanan kelimeler var ve düzenlemek istiyorsunuz...

a) Raptor ile yapmak
    http://softfie.com/software/hacktool-raptor.html

doğruyu söylemek gerekir ise ben bir türlü bu programı kullanmayı öğrenemedim.. resimlerine baktığınızda ve menülerdeki kelimelere aşina iseniz çok hızlı vede çok çok seri şekilde işlerinizi yapabiliyorsunuz.. sadece temizlik değil birleştirme... ayrıştırma.. sıralama....

yazılımcı arkadaş ingilizce olarak çok detaylı anlatmış
    ama..

youtube linki eklemiştim ama sildim.. üzerinde site ismi vardır.. sizler youtube de raptor diye aratıp bulabilirsiniz.. kusura bakmayın başka site reklamı yapamam

b) Birleştirmek için :)

copy *.txt yeni-hash.txt gibi çok aptal basit bir komut satırı ile windows da birleştiriyorum.... :)

c) Unique komutu ile Kali de single içindeki tekrarlananları silebilirsiniz... raptor da bu iş alslında daha da hızlı oluyor ama.... excra large da bu avantajlı oluyor...

unique -v -inp=allwords.txt uniques.txt

komutu bu şekilde tanımlayabiliriz.. Raptor dan avantajı ise.. elinizde GB ları zorlayan wordlist lerde raptor ile yani windows da açıp kaydetmek çok sıkıntı çıkarabilir...

misal.. şimdi netden indirdiğim 36gb lık wordlist i sanal kaliye atmaya çalışıyorum ve orda temizleyeceğim ...

bu tür yazılımlar uzar gider....

kısaca..
    elinizdeki hash var ve bunun hakkında önce bilgi edinmeniz gerek..
    tipi nedir.. boyu tam olarak ne kadar uzun veya tahminen ne kadar uzundur... kullandığı veya kullanabileceği karakter tipleri ne olabilir..

hast tipi... yani kullanılan şifre tipi.. des, md5, raw-md5, unix oracle, wordpress md5, .......

bazı scriptlerin kullanıcı adı ve şifre boyutları sınırlıdır.. misal .. sadece 8 karakterdir.. örnek vermek gerekir ise.. wifi modemlerin pin leri sayısal ve 8 karakter olması gibi...

dil kodu.. bir forum un admin şifresini aldınız ve çözümleyeceksiniz.. veya.. kendi şifrenizi unuttunuz .. emin olamıyorsunuz..
    ama bildiğiniz şu.. şifreleriniz hep 12 karakter olur ve sayı - büyük küçük harf e ek olarak özel karakterlerde kullanıyorsunuz AMA... hiç Türkçe harf kullanmazsınız... ve kendinizi biliyorsunuz hiç bir zaman aliveli yi bu şekilde yazmazsınız.. siz hep @l1v3l1 şeklinde yazıyorsunuz...
    işte bu tür bilgiler çözümlemeyi.. yani tersine mühendisliği kolaylaştıran standartlardır...

başarılar

Bu Sayfayı Paylaş

Share