1. Duyuruyu Kapat

Windows'u VM olarak kullanmak

'Soru & Cevap' forumunda f-society tarafından 5 Kasım 2017 tarihinde açılan konu

1. f-society

f-society Well-Known Member

Selamun Aleyküm arkadaşlar bir sorum olacaktı. Hard diskime Kali Linux kurulumu gerçekleştirdim ve Kali üzerinden VM olarak windows kullanmak istiyorum. Daha önce yapan veya bilen birisi yardımcı olursa çok teşekkür ederim. Hayırlı günler.

2. tababa86

tababa86 Albay

A.S...benim youtube kanalımda anlattım hemde dual boot vm de anlattım :D yani şöyle ana bilgisayar kali linux.linux mint sanal bilgisayardaydı.Bir tane hardisk daha olusturdum yanına win10 kurdum.maksat normal olarak dual boot yapamayanlara örnek olsun diye ayrıca vm kurmak isteyenlere de örnek olusturdu...tababa86 pentest lab diye tarat.virtualbox kısmında bakabilirsin...

TosunPASA bunu beğendi.
  3. ahgq7

ahgq7 Member

Vm'yi kurduktan sonra (veya kurmadan önce) dağıtım güncellemelerini almayı unutma. Kali'nin son yayınlanan iso dosyasından kurulum yaptıysanız bile kernel 13 sürümü olabileceği için vm çalışmayabiliyor. Güncelleme yaparsanız kernel çekirdeği 14 e yükseliyor bu sayede vm sorunsuzca çalışıyor. Bunu yaptıktan sonra (vm nasıl kullanılır araştırabilirsiniz) sanal makineye windows imajı tanimlatirsan kurulumu çok basit olacaktır windowsun.
    Kod:
    sudo apt-get upgrade-dist

Son düzenleme: 11 Kasım 2017

Bu Sayfayı Paylaş

Share