1.                                                

Wi-Fi Yerine Li-Fi Mi Geliyor ?

'Off Topic' forumunda MacTavish tarafından 24 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

1. MacTavish

MacTavish Muhammed Ensar

Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci

Günümüzde Hepimizin Kullandığı Wi-Fi(Wireless Fidelity) 'lerde Bildiğiniz Gibi Radyo Dalgalarıyla Veri Aktarımı Yapıyordu.Ancak Wi-Fi 'lerde Yaşadığımız Kapasite,Güvenlik ve Harcanan Fazla Enerji Gibi Sorunların Olması Nedeniyle Uzmanlar İskoçya'da Li-Fi(Light Fidelty) Teknolojisini Geliştirdi.
    Li-Fi'de Veri Çekme Wi-Fi Gibi Sınırlı Olmayacak. İnternet Alt Yapınızın İyi Olması Halinde Kablosuz Olarak Boyutu 1.5 GB Olan 18 Dosyayı 1 Saniyede İndirebileceksiniz Wi-Fi 'ye Göre Daha Az Enerji Tüketmesi Bir Diğer Avantajı. Li-Fi 'lerde Veri Aktarımı Işık Dalgaları İle Yapılacak Kızılötesi Gibi... İşin Kötü Yanı Işık Dalgaları, Radyo Dalgaları Gibi Değil.. Duvar,Kapı veya Işığın Önünü Kapatacak Cisimleri Geçemiyor ve Veri Aktarımını Engelleyip Çekim Alanını Daraltıyor.Buda Bizleri Üzüyor. Li-Fi 'lerin Hacklenmesi Wi-Fi 'ler Kadar da Kolay Olmayacak.Tabi Bu Teknoloji Hala Test Aşamasında...

Tanıtım Videosu;

2. kara2

kara2 New Member

Ödül Puanları:
    1
    saglik acisindan daha kotu ozaman..zaten wifiler yerince radyosyon dagitiyor radyo dalgalariyla.birde ..li fi lazerde bunun katmerlisi olur..insan bendenine daha cok zarar verecegi kanaatindeyim.

3. MacTavish

MacTavish Muhammed Ensar

Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Sana Katılıyorum Dostum :)

Bu Sayfayı Paylaş

Share