1.                                                

Wi-Fi Şifre Doğrulama Protokolü

'Ağ araçları' forumunda TheTempest tarafından 2 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

1. TheTempest

TheTempest New Member

Ödül Puanları:
    0

Arkadaşlar selamun aleyküm, acaba bilgisayar ile Wi-Fi arasındaki şifre alışverişi tam olarak nasıl oluyor bilen veya bir kaynak gösterebilecek olan biri var mı? Yani şifre ilk etapta modeme nasıl yollanıyor? Doğrudan(herhangi bir şifreleme olmadan) yollanmadığını düşünüyorum, yoksa havadaki veri trafiği dinlenerek kolaylıkla elde edilebilir.

Bilgisi olan arkadaşlar anlatırsa sevinirim.

2. MalcolmX

MalcolmX New Member

Ödül Puanları:
    0
    Selam Aleyküm

Sorduğunuz Soru Aslında Cevabı Çok Uzun ve Komplike Olan Bir Sorudur.
    Çünkü Hangi Ağa Çeşidine Nasıl Bağlanacağını Belirtmeden Net Bir Cevap Veremezsiniz.
    Ama Sorunuzu Kabataslak Cevaplayacak Olursak. Şifreler ve Bilgiler Havada Uçuşuyor...
    Fakat Bu Şifre ve Bilgi Paketleri Öyle Herkes Tarafından Alınmıyor.Monitoring Modda Bu Bilgileri Alabilirsiniz.
    Birde Bu Paketlerin Bazıları Şifrelenerk Yollanıyor.Yani Bu Şifreleri Kırmadan Ağa Dahil Olmanız Zor.
    Başta da Belirttiğim Gibi Şifreleme Algoritması Şifreleme Yöntemi Modem Özellikleri ve Ağ Yapılandırması
    Gibi Bilgilere Göre Bu İşlemler Değişim Gösterebilmektedir...

Selam ve Dua İle
    Selam Aleyküm
    Fiemanillah

3. KBuyuCu

KBuyuCu New Member

Ödül Puanları:
    0
    siz bu soruyu sorunca bende merak ettim araştırdım wikide şöyle bir paragraf buldum

Güvenlik
    Kablosuz iletişimde radyo sinyalleri kullanıldığı için, kullanıcı ile kablosuz erişim noktası arasındaki iletişim dinlenebilir. Bunu engellemek için WEP, WPA ve WPA2 gibi şifreleme yöntemleri kullanılsa da, bu şifreleme yöntemleri halen yeterince güvenli görülmemektedir. Yeterli sayıda şifrelenmiş paket toplandıktan sonra birçok şifreli kablosuz iletişim çözülebilir. Bu yüzden, çeşitli şirketlerde, okullarda vb yerlerde kablosuz bağlantı yapan kullanıcıların ağa erişmeleri için VPN ve benzeri, üst katmanlarda çalışan şifreli iletişim yöntemleri kullanılmaktadır. Protokolü 802.1x dir

demekki hiç güvenli değil

4. tababa86

tababa86 Albay

Ödül Puanları:
    43
    web ve wpa protokollerindeki şifreler kırılabiliyor şuan.Bilgisayar eger çok güçlüyse ya da adam şifreye adını vermiş mesela gorgi1235 diye bu şifreleri çözdüğünde modeme baglanırsın snif yaparsın...ya da modem de server olarak kendi olusturdugun serveri yazarsın elinin altından veriler akar gider...

Bu Sayfayı Paylaş

Share