1.                                                

Uzaktan Kumandalı Led Lambalar

'Off Topic' forumunda TosunPASA tarafından 13 Eylül 2018 07:23 tarihinde açılan konu

1. TosunPASA

TosunPASA Active Member

Ödül Puanları:
    28

AE den alışveriş edenleriniz olduğu gibi sadece adını ve içeriğini bilenleriniz vardır

Aldığım ürün hem 10 hemde 15W olanını aldım. tahmin ettiğim gibi piyasada satılan 10W lık lem ampüllerden ışık akısı oldukça düşük. hatta teknik açıklamada yazan değerlerin yarısından daha da aşağıda...
    kullanım sürecini zamanla göreceğiz

ışık yoğunluğu veya akı değeri lümen olarak düşük ama asıl sorun parlaklığı veya ışık netliği diyelim. buda oldukça kirli bir renk. yani soğuk beyaz dediğimiz rengi en üst seviyesine bile alsam renk de bir miktar flu diye tabir edeceğim puslu bir dağılım var. yani net beyaz değil. bu demek değildir ki, sıcak beyaz renk yani gün ışığı renkgi diye tabir eden sarı renk değil... gerçekten beyaz ama kirli beyaz renk. buna ampül ün üzerine baktığınızda boya renginde çok belli olmasa bile... daha önce duydaki lem lamba ağırlığı ile kıyas edildiğinde oldukça büyük ağırlık var. yani bu lambalar çok aşırı hafif. içini açıp bakmadım. belki içinde yeterli voltaj koruması olmadığı içinde olabilir. yani buda ampül ün çok uzun süreli kullanımlarda ısınması ve elektronik parçaların deformasyonu ile bozulması demek olabilir.

şimdi bu bu lambayı yinede taktım ve kullanıyorum. niçin?
    özellikle film seyrederken odanın loş ve farklı renkde olmasını istediğim için. ışık akısını da düşürebildiğim için tamamen karanlık da oturmak zor olması...
    sarı renk veya seyrettiğiniz film-dizinin renk yoğunluğuna göre seçersiniz.
    Asıl nokta....
    play store de RMN3Pro cihazımda irda çıkışı var. dolayısı ile uzaktan kumanda özelliği var. play store daki değerlendirmesi iyi olan yazılımları indirip yüklememe rağmen sonuç alamadım. settings kısmındaki farklı değerleri değiştirmeme rağmen yemedi. neyse tek tek deniyoruz..
    bu sırada adamların istekleri bitmiyor.. resmen cihazınızdaki herşeye erişim izni istiyorlar. akıllara zarar istekler.
    reklam görmedim. çünküüüüü. adblock yazılımı yüklü ve aralıklı güncellediğim için.. içlerinde aşırı reklam var bu yazılımlarda
    neyse sonuç olarak kullanabildiğim bir yazılım buldum. programın ücretli versiyonu da var. yine olmadık izinler filan... program içerisinde çok fazla cihazı desteklediğini görebilirsiniz.. ama benim lambalar ile ilk seferde sorunsuz çalıştı...
    ama.. eklemek isteğim şu..
    15w ı ilk taktığımda kendi uzaktan kumandası için aç kapa yaptığım için sorunsuz android ile uzaktan kontrol edebildim.
    10W ı mutfağa taktığımda direk android ile kontrol edemedim. ama kendi kumandası ile 1 defa aç kapa yapınca sonrasında sorunsuz android kontrolü yapabildim.
    şimdi... bu cihazları enson hangi renkte kapadı iseniz onla açılıyor ama.... ben lambaları hem elektriksel güvenlik hemde boşta iken 0.010mA harcamasın diye normal kapama işlemi yaptım.

gelelim play store da sorunsuz çalıştırdığım yazılım dahil..

halkımızın içinde olmadık küfürleri bulunduran eleştirilerini eleştirmek istiyorum.

her tlf içinde uzaktan kumanda devresi yok... adamlar binlerce lira ödeyim AKILLLLLLIIIII tlf almışlar ama kendi akılları olmadığı için, kullanmak istediği cihazın teknik yapısını bilmiyor... ve yazılımlar çalışmıyor. ki genelde bu salaklar evde tv kumandası olarak kullanmak isteyen.....................

bu tür ücretsiz yazılım yapıp paylaşanlar kişiler nasıl kazanacak ?
    tabiki içerisine oldukça fazla reklam koyarak.. evet.. bazıları her işlemde seni 10sn bekleten bir reklam göstergesi yaptığı için aşırı oluyor ama yinede adam belirtiyor.. ben bu programı yazdım çalışıyor.. reklam istemiyorsan ücret öde diye.. bizimkiler hak etmedikleri şeyleri almaya alıştıkları için......

cihazın tanıtımı ve android kullanımını anlattıktan sonra.....

bu tür silik renkli lambaları aktif mutfak veya ders çalışma ortamı gibi net ışık istediğiniz yerde kullanmayın. verimli olmaz. ama 3W gibi ışık akısı daha düşük modellerini alarak özellikle çocuk odaları veya parlak olmayan yerlerde kullanmak için ideal. aynı zamanda flasher mantığında çalışabildiği için de hoş bir görüntü olabiliyor.
    teknik kısımda kalitesini zamanla detaylandırabilirim ama şimdilik ilk izlenimlerim bu şekilde. sevkiyat da 20 güne yakın ama emin değilim.

bu arada. bu tür kalite sorunu sadece bu marka özgü olduğunu sanmıyorum. gerçek bir markası ve firması olanlar zaten 8-9$ dan başladığı için benim aldığım gibi 2-3$ lık ürünlerin hepsinin aynı kalitede olması mümkün.

beyaz veya diğer renklerin flu olmasına rağmen bu tür bir deneyim kazanmanızı öneriyorum. gayet hoş oluyor film severler için. sürekli kullanmayacaksanız komitatör devresi ile bu cihazı her zaman kullanmayabilir veya seyyar ile aktif çalıştırmazsınız.. ve dediğim gibi de güvenlik açısından sürekli elektrik de kalmasını da önermiyorum.

selamlar

MrX bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş

Share