1. Duyuruyu Kapat

Usb'den Kali Linux kurarken çıkan "cd rom sürücülerini algılayamadı" hatası ve çözümü

'BackTrack' forumunda hoayes tarafından 11 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

1. hoayes

hoayes New Member

Merhaba arkadaşlar usbden Kali Linux'un 2016.1 sürümünün özellikle usb kurulumun da hata verdiğne ilişkin konular var nette, bende karşılaştım aynı sıkıntıyı yaşadım. Dil seçtikten sonra hata alınan cd rom sürücülerin yükleme bölümü var orda takılıyor "cd rom sürücülerini algılayamadı elle seçin" diyor kurcalayınca /dev/cdrom diye uyarı çıkıyor çözümünü nette bulamadım ama kurcalarken bu hatayı sadece TÜRKÇE dil seçeneğinden yaptığını anladım. Bu hatayı alan arkadaşlar kurulum da ingilizce ve Abd' yi seçin sıkıntı kalmıyor.

Yine kurulum bittikten sonra toplu güncelleme için
    apt-get clean && apt-get update && apt-get upgrade -y && apt-get dist-upgrade -y kodunu çalıştırın

bir kaç yükleme sonra tüm yazıların "kareye" döndüğünü göreceksiniz bekleyin yükleme bitince düzelecektir
    olmadı mı

apt-get install --reinstall fonts-cantarell bu kodu deneyin düzelecektir.

2. Al-Farabi

Al-Farabi Albay

Değerli bilgi için teşekkür ederiz.
    Bende o kısım gelince Usb yi çekip daha sonraki adımlarda tekrar takarak aşmıştım ama bu daha iyi bir yöntem.

3. hoayes

hoayes New Member

onu denedim olmadı ben teşekkür ederim

4. NycX

NycX Well-Known Member

Ben mecburiyetten sanal makina olarak kullaniyorum laptop 'a denedim daha bios 'a gecmeden security politicy diye bi hata aliyorum biosdan guvenliğide kapattım yinede izin vermiyor kuruluma varsa bu konuda cozum bulmus bi arkadaş bizide faydalandırırsa sevinirim

5. Al-Farabi

Al-Farabi Albay

Security policy hatası için ...

6. NycX

NycX Well-Known Member

Teşekkürler. Şuan deneme şansım yok fakat en kısa zamanda deniyip sonucu yazacağım.
    unetbootin adlı programı denedim birde bu forumda önerilen bi program vardı şuan adını hatırlayamayacağım laptopta program birde onu denedim DVD 'ye yazıp yüklemeyide denedim. Fakat sonuç olumsuzdu vakit bulduğumda arkadaşın attığı video'yu izliyip birde öyle deneyeceğim.

7. NycX

NycX Well-Known Member

Denerim teşekkür ederim. Müsait olunca deniyip sonucu yazacağım yada olmadı konu açarım benim gibi sorunu olan arkadaşlarada yardımcı olmuş olur

8. ziliyot

ziliyot Active Member

elinizde pass arşivi olan varmı ?

9. NycX

NycX Well-Known Member

Öncelikle mesajınızı ihbar ettim konuyla alakasiz cevap yazmissiniz biraz forumda arastirma yaparsaniz yada googleyide kullanmak gibi bi girisimde bulunursaniz bir cok kaynakla karsilasacaginiza eminim.

10. ProHacker

ProHacker Albay

Bu hatayı ben Rufus ile kurarken çözmüştüm. Rufus uyarı vermişti ''bu iso dosyası hibrid'' diye. Yani hem ISO hem DD modunda kurulmaya müsait. (Hybrid) Kurarken DD modunda kur dediğinde herhangi bir sorun kalmıyordu.

11. hoayes

hoayes New Member

evet herkeste farklı veriyor hatayı abime de kuracaktım ne yaptıysam olmadı bu dahil dvd ye mecbur kaldık

12. Mehmet T

Mehmet T Well-Known Member

Arkadaşlar Kali Türkçe De kullananlar Var,
    Ben de Türkçe Kulanıyom Pek Sıkıntı Görmedim...

Bu Sayfayı Paylaş

Share