1.                                                

Usb Adaptörü

'Soru & Cevap' forumunda Pasha tarafından 6 Ekim 2018 tarihinde açılan konu

1. Pasha

Pasha New Member

Ödül Puanları:
    1

Selamlar,kaliyi ana makineme kurdum ve udemy'den dersler alıyorum bunun dışında derste kali ile uyumlu adaptör almam söylendi...sorum şu:
    usb adaptörü sadece sanal makineye kuranlarmı almak zorundadır veya kaliyi ana makineme kurdugumdan dolayı adaptörü almasamda olur mu?...
    eğer almak zorundaysam https://urun.n11.com/usb-urunleri/wifi-usb-adaptor-wireless-alici-24-ghz-300mbps-laptop-P283308576 böyle bir adaptör işime yararmı? şimdiden teşekkürler...

2. HüseyinErkam

HüseyinErkam New Member

Ödül Puanları:
    1
    bende arıyorum ama bildiğim kadarıyla monitor mode destekleyen bir adaptör satın almalısın

3. MrX

MrX Active Member

Ödül Puanları:
    28
    Ve Aleyküm Selam eğer ki sanal makine kullanıyorsan evet almak zorundasın tabi wireless hacking yapıcam diyorsan. Ana makineye gelince ise mesela bir örnek vereyim eski makinemde wireless hacking için harici bir adaptöre ihtiyaç duymuyordum kendisi monitor modu destekliyordu lakin şuanki kullandığım makine monitör modu desteklemediğinden dolayı harici bir adaptör kullanmam gerekiyor. Sonuç olarak eğer ki monitor modda baslatabiliyorsan adaptör almana gerek yok. harici bir adaptör almak istersende tp link wn722n öneririm

4. Pasha

Pasha New Member

Ödül Puanları:
    1
    Eyvallah saolun peki bu tp link wn722n dışında alabileceğim ekonomik bir adaptör mevcut mudur?

5. MrX

MrX Active Member

Ödül Puanları:
    28
    Piyasada mutlaka daha ekonomik adaptörler mevcuttur elbet. Ama ben pek diğerlerini tercih etmiyorum performans ve verim açısından zaten araştırıcak olur isen tp link wn722n kali linux için en çok kullanılan adaptör olduğunu görüceksindir

6. HüseyinErkam

HüseyinErkam New Member

Ödül Puanları:
    1
    bende tp link wn722n almaya karar verdim ama v1 v2 gibi sürümleri varmış v2 linux desteklemiyor falan yazıyor sıkıntı olurmu?
    ben alsam monitor modda kullanabilirmiyim?

7. Pasha

Pasha New Member

Ödül Puanları:
    1
    saolun,son bir sorum daha var...
    modemim dsl2640u bu modem monitör modu destekler niteliktemidir?

Bu Sayfayı Paylaş

Share