1.                                                

Toparlanma Zamanı!

'Duyurular' forumunda MacTavish tarafından 23 Nisan 2019 tarihinde açılan konu

1. MacTavish

MacTavish Muhammed Ensar

Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci

Herkese Selamun Aleykum Abilerim,Kardeşlerim;

Kali-linuxTR.net olarak son zamanlarda forumun terk edilmiş bir kasaba gibi olmasının sebebi bizim suçumuz diye düşünüyorum. Ama artık toparlanma zamanı...

Döküman ve projeler alanında yardımcı olacak ve forumda aktif ilgi çekici konular açabilecek arkadaşlara ihtiyacımız var. Görev dağılımı yaparak bir birimizle yardımlaşarak bu forumu eski günlerdeki gibi aktif hale getirmek istiyoruz. Proje planları olan arkadaşlarda fikirlerini paylaşabilir. Gelin bu konu altında toplanalım ve çalışalım.

Kimler bizimle ?

Al-Farabi, DARHALL ve MrX bunu beğendi.
  2. MrX

MrX Active Member

Ödül Puanları:
    28
    Dostum Allah'ın izni ile her daim yardım ederim bu sıralar birazcık yoğunum 6 mayıstan sonra bir nebze olsun rahatlıyıcam bu sıradada elimden geldiğince forum için birşeyler yapmayı düşünüyorum. Forumumuzun mevcut bir slack grubu var. Bizim ile beraber yürüyecek arkadaşlar grubumuza gelebilirler. Hep beraber bir plan yapıp daha sonra o plan doğrultusunda ilerleyelim inşAllah...

Slack grubumuza katılmak isteyen arkadaşlar aşağıdaki bağlantıdan gelebilirler...

https://join.slack.com/t/kalilinuxt...BlYTRjNDEyMzVjNGFhNDk3MDY2N2QyNDI5N2IzNTNhMmQ

Al-Farabi ve MacTavish bunu beğendi.
  3. MrX

MrX Active Member

Ödül Puanları:
    28
    Al-Farabi bunu beğendi.
  4. DARHALL

DARHALL New Member

Ödül Puanları:
    3
    Öncelikle merhaba. Slack linki kırılmış ne yazık ki çalışmıyor. Eski bir forumcuyum 2007 den bu yana forumlar benim için ayrı bir yeri vardır. Bilgi öğrenme, kendimi geliştirme, yeni insanlarla tanışma anlamından çok faydalı oldu bu zamana kadar. Ama ne yazık ki sosyal medyanın çıkması ile beraber insanlar forumları bırakıp sosyal medyadaki sahte arkadaşlıklara yöneldi. Forumların eski aktifliği güzelliği kalmadı. Sıkıntı sizde de değil o yüzden açıkçası forum kültürünü, forumun eğlenceli ortamını bitiren sosyal medyada. Kendimde bir kaç tane forum kurdum smf, mybb, vbulletin tabanlı ama ne yazık ki kullanıcılar artık istediğimi alayim gideyim derdinde o yüzden daha çok blog lara yada üye olunmayan alternatif platformlara yöneliyorlar. Üye olmak insanlara artık zor geliyor hemen aradığım şeyi bana ver ben gideyim peşindeler. Heleki yeni gelen nesil, yeni gençler forumlardan bir haber. Forum görünce bu ne diyor bi afallıyor nasıl kullanılacağını çözemiyor karışık geliyor. Forumdaki tüm konulara baktım gerçekten kaliteli paylaşımlar var, kaliyi ve hackingi bilen kişiler var forumda. Bu tarz içerikleri çoğaltarak bir canlılık getirebiliriz foruma ama gelen kullanıcının zihneyeti önemli yani. Bazısı içeriği çalmaya, bazısı ihtiyacı olanı alıp çıkmaya geliyor olucak bunun önüne geçicek sitede daha fazla zaman geçirmelerini sağlayacak birşey yapabiliriz. Bir biri ile bağlantılı konular oluşturup iç linkleme yapılabilir. Konular çok uzun tutulmadan direkt anafikir verilebilir. İnsanlar uzun yazı okumak istemiyor gözlemlediğim kadarıyla. Beni sonuca ulaştır istiyor. Telefonlardan kafalarını kaldırıp vakitleri olmadığı için hemen öğrenmek istediklerini öğrenmek istiyorlar vakitleri yok çünkü ama detaylı bir yazı ile bir çok şeyi öğrenebileceklerininde farkında değiller. Ben henüz yeni başladım kali linux a açıkçası. Çok bir bilgim yok, yavaş yavaş öğreniyorum işlerimden dolayıda. Ama elimden geldiğince yeni şeyler öğrendikçe paylaşımlara yardım edebilirim. İyi forumlar diliyorum...

MrX ve MacTavish bunu beğendi.
  5. MrX

MrX Active Member

Ödül Puanları:
    28
    Davet linki için kusura bakmayın Dostum
    Şimdi güncelledim :)
    https://join.slack.com/t/kali-linux...NkZWQ3Y2Q2YmNlNjI3YmM0ZjJiNzNmYWE3NWMyYjAwYWQ

Al-Farabi ve DARHALL bunu beğendi.
  6. KaliBot

KaliBot Albay

Ödül Puanları:
    12
    Web Sitesi:
    Merhaba,

Çok güzel düşünmüşsün kardeşim. Ortalığı toparlamanın zamanı gerçekten geldi geçiyor.

Al-Farabi ve MrX bunu beğendi.
  7. Al-Farabi

Al-Farabi Albay

Ödül Puanları:
    63
    Eğer kısmet olursa haziran sonrası daha fazla boş zamanım olacak inşallah, her şey olumlu olursa ben de haziran sonrası tekrar elimden geldiğince yardımcı olmayı çok isterim.
    O zamana kadar kendinize iyi bakın, Allah'a emanet olun dostlar :)

DARHALL, MrX ve MacTavish bunu beğendi.
  8. tekroot

tekroot Active Member

Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    programlama teknik yazılım bilgisayar elektronik
    bende aktif olmaya calisiyorum islerden dolayi isallah devam edecegim

MacTavish ve MrX bunu beğendi.
  9. Snayperskya

Snayperskya New Member

Ödül Puanları: