1. Duyuruyu Kapat

Taşınabilir Kali & NetHunter

'Soru & Cevap' forumunda hakan0406 tarafından 28 Kasım 2017 tarihinde açılan konu

1. hakan0406

hakan0406 New Member

Merhaba arkadaşlar,

Her zaman her yere bilgisayar taşımak bazen çok zor oluyor. Bunun için Kali'yi yanımda taşımak maksadıyla telefon veya Raspberry almayı düşünüyorum. Sorum şu kali'yi bütün özellikleri ile kullanabilmek için hangisi işimi görür? Hatta kullanan arkadaşlar deneyim ve önerilerde bulunurlarsa sevinirim.

2. Irrelevant

Irrelevant Member

Ben Android tabletimde VNC ile Kali Linux kullanıyorum. Sana da öneririm. Ortalama bir tablet ihtiyacını görür.

3. tekroot

tekroot Well-Known Member

Meslek:
    programlama teknik yazılım bilgisayar elektronik
    telefonunu rootla nethunteri sd kartdan rom atargibi yukleniyor ve gayet iyi sekilde calisiyor

4. hakan0406

hakan0406 New Member

Peki NetHunter’in eksik kaldığı noktalar neler, bununla ilgili de aydınlatırsanız sevinirim.

5. tekroot

Meslek:
    merhaba arkadasim simdiki konuda eksik lik pc birbaska android bir baska sen bi su arkadas asagi yukari anlatmis bunun uzerine sorularin olursa cevaplarim

6. tekroot

Meslek:
    bu ekranda olan tum kullanim lar calisir oluyor sd karttan rom nasil atiliyorsa at ama root olmadan olmuyor tum program kurulum apk olan
    gereksinimler icinde olucak gunceleme gelcek nethunterin 3,15 onuda net hunter kurcan ama olmayacak uygulamalardan net hunteri sil 3.15
    osekilde kuruluyor gereksimler cogu kurulurken var ama guncellemen icin terminalden sources.list atman gerek icine atarsan guncelleliyebilirsin kali linuxta oldugu gibi yerini bulamassan ben kurdugunzaman bana yaz ben sana resmini atiim nere aticagini telefonda

7. hakan0406

hakan0406 New Member

merhana cevap için teşekkür ederim bu arkadaş sadece kurulu anlatmış durumda ben eksikliğini sorarken toollardan bahsediyordum örneğin, wireshark, set, burp suite, ettercap..vs gibi toollar var mı ve stabil çalışıyor mu?

8. Genius

Genius New Member

hakan0406 bunu beğendi.
  9. mr__x

mr__x Member

hakan0406 bunu beğendi.
  10. mr__x

mr__x Member

sonic pi yi okudum da kendini gizlemek için bir yol aslında...sonra istediğin ağa baglan ve saldır...

11. hakan0406

hakan0406 New Member

Benim kullanım alanım pentest yapıp rapor yazmaya yönelik olduğundan cihaz küçültmeye çalışıyorum TheSonic'ten anladığım biraz daha dar çerçeveye tekavül etmekte. Ancak mantık olarak bende benzeri şekilde kullanacağım raspberry pi 3 üzerindeki wifi noktasını mobil cihaza vnc veya ssh ile bağlayıp harici adaptör yardımıyla da ağa katılacağım.

NetHunteri merak sebebim hem daha küçük (raspberry+power bank+wifi adaptörü vs....) olması ki ben veya benim gibi bir çok kişi için taşıma sorununu ortadan kaldırması hem de videolarda gördüğüm kadarıyla kullanıcıların belirli ataklarla sınırlı kalması. Bir blog yazısında NetHunter'in Kali'ye oranla daha yetenekli olduğunu belirtmesi de bunun dikkat uyandıran unsurlarındandı. Android bir mobil cihaza sahip olmadığımdan ilgili romu kurup test etme şansım olmadığı için kullanıcı yorumları ile değerlendirmeye çalışıyorum. Cevaplar için teşekkür ederim.

12. tekroot

Meslek:
    slm arkadasim kali linux de oldugu gibi terminalden de acabilirsin örneğin, wireshark, set, burp suite, ettercap..vs gibi toollari guncelledinmi aciliyorlar ayri vnc ile de pc den telefona cokrahat baglaniyorsun masa ustu olarak telefonda kullanabiliyorsun nethunteri gayet iyi calismakta dedigimgibi rootla cihazini dene samsung cihazlarda cok iyi calisiyorlar ama 5.0 ve 5.1.1 lolipop da terminar hic sorunsuz calisiyorlar gerci ben 7.1.1 surum attim androide super oldu
    sdk ilede kalide android aciyorum apk li net hunterin cogu toollari caliciyor sdk ile 7.1.1 android kurdum telefonumla ayni olsun die cok iyi memnunum

hakan0406 bunu beğendi.
  13. mr__x

mr__x Member

kali linux dojo diye bir şey var yalın kali oluyor sanırım sonradan sen tools ekliyorsun ...Eski sistemlerde iyi gider mi dojo?

14. mr__x

mr__x Member

konu dışı oldu ama https://www.kali.org/kali-linux-dojo-workshop/ burada şöyle bir şey var su kısıma bak :
    "Workshop #4: Penetration Testing From Your Pocket – Kali Linux on ARM and Android Devices" kendi
    kali linux iso nu oluştur diye bir şey bilen biri varsa anlatsa iyi olurdu.

15. mr__x

mr__x Member

Bir de şöyle bir fikir geldi aklıma sonucta linux sistemler özelleştirilebilir biz buradan kendi oluşturduğumuz özelleştirdiğimiz
    isoları paylaşabiliriz.Githubdan çok farklı ilginç hack aracı ekleniyor tam donanımlı iso olusturup paylaşmak çok iyi olurdu.
    Sahsen denemeyi düşünüyorum systemback ile live iso oluşturup paylaşabilirim zaman bulursam...Nethunterda da keza öyle
    yapılabilir...Sistem gereksinimleri ve cihazları yazmak gerekecek.
    ayrıca Virtualbox dan kullananlarda export edip paylaşabilir tabi şöyle bir sorun var güven..onu da aşmak gerecek.

Bu Sayfayı Paylaş

Share