1.                                                

Sosyal Mühendislik Olayı

'Off Topic' forumunda tababa86 tarafından 24 Kasım 2016 tarihinde açılan konu

1. tababa86

tababa86 Albay

Ödül Puanları:
    43

Fırına ekmek almaya gittim.Ekmeğin tanesi 1.5 lira.ben de ikili ekmek aldım.Neyse 50 tl verdim kadın baktı bana tüh dedi 5lira yok sana bozuk verecem artık sorun olmaz ise dedi.Bende sorun değil diye belirttim.Neyse hadi bakalım bu seferlik senden 2.5  lira alacam dedi.Olmaz dedim cebimde 40 kuruş vardı bari bunu alın itiraz edip verdim.kadın da yaşlı utandım saymaya bozukları...neyse Eve geldim parayı saydım 6.5 lira vermiş bana ::D  who ı am deki olay gibi başıma geldi.Düşündümde eğer kadın gercekten sosyal mühendislik yapmışsa ::D helal olsun dedim zaten 90 kuruş için gidemem.Neyse 3liralık ekmek bana 3.9 tl mal oldu...Yaşadığım yerde böylesi sürü ile o yuzden temkimli olacam :D   neyse Resmen kadın heckır ya...Ama kendinden habersiz .

2. Al-Farabi

Al-Farabi Albay

Ödül Puanları:
    63
    Cvp: Sosyal Mühendislik Olayı

:D sesli güldüm :D Ne denir ki , sosyal mühendislik her yerde !
    Benimde başıma gelen birkaç olay var anlatırım İnşallah uygun bir vakitte. :)

3. RichWarrior

RichWarrior Albay

Ödül Puanları:
    28
    Web Sitesi:

Hacked By Yaşlı_Teyze :D çok efsaneymiş benimde başıma geldi böyle anılar :D

4. tababa86

tababa86 Albay

Ödül Puanları:
    43

sanırım karışıklık oldu günahını almayayım.İnsan hata yapabilir.Neyse sosyal mühendislik denemesi olsa hakkımı helal ederim sonuçta o da insana bir derstir.Sıkıysa yakala filminde leo tom hanks'i kandırıyordu en iyi sosyal mühendislik olayı örnegi o...Neyse teyzeye hakkım helal sorun yok...

Bu Sayfayı Paylaş

Share