1. Duyuruyu Kapat

Soru & Cevap [Sabit]

'Ubuntu' forumunda s4dn3s tarafından 11 Eylül 2014 tarihinde açılan konu

1. s4dn3s

s4dn3s New Member

Ödül Puanları:
    0
    Web Sitesi:
    Selamun Aleykum;

Bu Konu Altında Ubuntu Hakkındaki Soru(n)larınızı Sorabilirsiniz Elimizden Geldiği Kadar Yardımcı Olmaya Çalışacağız.

2. muro92q

muro92q Member

Ödül Puanları:
    6
    Hocam ubuntu unity 8 hangi sürümünde entegre olarak geliyor bir bilginiz varmı
    hocam birde debian ilk çıkan linux dagitimlarindan 1993 de çıkmış ubuntu 2004 de
    Debian ın ubuntuya göre bir artısı varmı

3. vqR#

vqR# New Member

Ödül Puanları:
    0
    @muro92q hocam unity 8 normal indirme sekmesinden indirince öntanımlı olarak geliyor. Debian ile Unity gerçekten ezeli rakip gibi bişiy :). Ubuntunun forumları daha çok çevrimiçi daha çok kaynak var ben ikisinide kullanmış biri olarak Unity kullanırdım daha stabil ve daha aktif. Ayrıca Unity en çok kullanılan linux dağıtımıdır. Özellikle Unity masaüstü yöneticisi ile gnome çekirdeğine sahip gerçekten harika işler başarıyorlar.

4. vqR#

vqR# New Member

Ödül Puanları:
    0
    Yani hocam önemli olan yıl değil, azim ve istek. Ubuntu bunu yapıyor debianın pasif kaldığını düşünüyorum o da stabil fakat ubuntu kadar olduğunu düşünmüyorum. Ubuntunun arayüzü ve forumlarıda daha güncel ve kullanışlı özellikle de Unity :).

5. meg

meg New Member

Ödül Puanları:
    0
    Web Sitesi:
    windows üzerinde sanal makinada ubuntu kurdum halen kullanmaktayım. güvenlik ve gizlilik düzeyi nedir? mesela ubuntu ile sanal makinede yapılan şeyler herhangi bir kalıntı bırakmakta mı ? vmware güzenilir mi bu konuda, yazılım bilgi toplamakta mıdır? ya da windows içerisinde sonuçta, bu konuda fikirlerinizi alabilir miyim?

6. ProHacker

ProHacker Albay

Ödül Puanları:
    0
    @meg Sanal makinedeki herhangi bir işletim sistemi sadece senin o sistem için ayırdığın dosyada kalır. Yani o dosyayı silersen (genelde belgelerim/virtual machines gibi yol üzerinde olur) hiçbir kalıntı kalmaz.
    Güvenlik konusuna gelince eğer kurduğun sanal sisteme herhangi bir pcden bir partitionu veya bir klasörü paylaşıma açmışsan yine dikkatli olman gerekir. Sanal işletim sistemin paylaşılan klasör üzerinde herhangi bir değişiklik yapabilir hatta siline debilir. O yüzden dosya-klasör paylaşımını açmışsan dikkatli oman gerekir. Kurduğun sanal sistem windows ise ordaki bir virüs yine bu yolla senin pcye bulaşabilir. Tabi linux kurmuşsan bunu hiç düşünme :D
    Ve VMware setup açınca kurduktan sonra orda tanılama bilgileri gönder veya gönderme diye seçenek bırakıyor diye biliyorum. Yani hakkında VmWare bilgi toplayabilir. :)

-Virtualbox ve Vmware denedim. Elbette şimdilik Vmware güzel bir tercih. Ama virtualbox daha basit ve hafif.

7. Frown

Frown New Member

Ödül Puanları:
    0
    kali linux sanal pc başlatıyorum (-) oluyor öle kalıyor yardımcı olucak varmı ?

8. ProHacker

ProHacker Albay

Ödül Puanları:
    0
    @Frown Indirdiğin iso 32 bit mi 64 mü? Ve işlemcin sanallaştırma teknolojisini (Intel: VT-x, AMD:SVM) destekliyor mu önce onları kontrol et. Eğer işlemcin sanallaştırma teknolojisini desteklemiyor ise 32 bit ISO kullan. Aksi takdirde açılmayacaktır. Ve Sanal makineye ayırdığın Ram miktarına dikkat et. 1GB ve üzeri ayırabiliyorsan sıkıntı çıkarmaz.

9. Frown

Frown New Member

Ödül Puanları:
    0
    @ProHacker 64 bit indirdim olmadı 2048 yapıyorum ramı birde 32 bit deniyim

10. ProHacker

ProHacker Albay

Ödül Puanları:
    0
    İşlemcide sanallaştırma teknolojisi yok ise 64 bit sistemde 64 bit iso çalıştıramazsın. Belli ki sanallaştırma teknolojisi yok. 32 Bit dene büyük ihtimal açılacaktır.

11. Frown

Frown New Member

Ödül Puanları:
    0
    sanallastırma olmayınca normal kuruyor ama acılmyıor dimi bak konum var hemen üste bi fotoya istersen

12. ProHacker

ProHacker Albay

Ödül Puanları:
    0
    Kurulmayıp ilk açıllışta hata veriyor. Hatta uyarıyor. Galiba donanım ayarlarında sıkıntı var

13. kripteks

kripteks New Member

Ödül Puanları:
    0
    hocam ubuntuyu bilgisayarımıza kurmadan usb den çalıştırabiliyormuyuz eğer bu oluyorsa nasıl oluyor biraz bilgi verebilirmisiniz

14. ProHacker

ProHacker Albay

Ödül Puanları:
    0
    Ubuntu' yu USB' ye kurduğunda zaten live olarak çalışır. Yani usb üzerinden.
    Sonra ister kurarsın, ister test amaçlı denersin.

15. kripteks

kripteks New Member

Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim abi

16. Nicklesskinq

Nicklesskinq New Member

Ödül Puanları:
    1
    Cvp: Soru & Cevap [Sabit]

Arkadaşlar sa windowsu silip kali linuxu kurdum gayet başarılı şekilde yükledim fakat kali tüm binanın modemini görüyor benimkini görmüyor windowsta böyle değildi kablolu bağlanmayı denedim kaboludada bağlandı diye gözüküyor ama girince internete internet yok diye gözüküyor yardım lütfen

Bu Sayfayı Paylaş

Share