1.                        

Sanal makina kasmaması için

'Hack Haberleri' forumunda MR.space tarafından 11 Mayıs 2018 tarihinde açılan konu

1. MR.space

MR.space New Member

Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar PC özeliklerim
    1. İşletim Sistemi Windows 10 64-bit
    2. Intel İ5-7200U
    3. 8 GB DDR4
    4. İşlemci Hızı 2,50 intel TurboBoost Teknolojisi ile 3,10 ghz kadar
    5. Sabit disk 1TB
    6. Ekran Kartı GT 940MX 2 GB 64 Bit GDDR5
    7. CASPER LAPTOP ARKADAŞLAR SANAL MAKİNADA KALİ KASMAMASI İÇİN KAÇ VERİYİM

2. RichWarrior

RichWarrior Albay

Ödül Puanları:
    28
    Web Sitesi:
    Sanal olarak kullandığınız da her türlü kasacak ama illa sanal kullanacaksınız 4 GB yeterli olur

poyrazkaan bunu beğendi.
  3. Bir Acayip Adam

Bir Acayip Adam New Member

Ödül Puanları:
    3
    Gerçekten açtığınız bu konunun Hack Haberleri ile alakası olduğunu mu düşünüyorsunuz ? Lütfen konu açarken konuyu açacağımız bölüme dikkat edelim. Bu konunun açılması gereken bölüm Kali Linux > Soru & Cevap bölümüdür.

Sorunuza gelmek gerekirse; 4 GB isabetli bir seçim olabilir. Eğer sisteminizde yazılımsal bir sorun yoksa mevcut donanımınızla hemen hemen hiç kasmaz.

Katılmıyorum. "Biraz kasabilir" deseniz yanlış diyemem. Fakat "her türlü kasacak" diyorsunuz. Hiç i5 işlemci ve 8 GB DDR4 ram kullanmadınız galiba ?

4. MR.space

MR.space New Member

Ödül Puanları:
    1
    Çok teşekür ederim forum sistemini pek bilmiyordum o yüzden buraya açtım hazır sormuşken bir soru daha sorayım mesela kurdum sanal makinaya sonra sildim sanal makinayı windowstan kaldırdım tamamen kalkıyor dimi kali linux pc de yer kaplamıyor yani yoksa farkı işlemlerde yapmam gerekiyormu ?

5. Bir Acayip Adam

Bir Acayip Adam New Member

Ödül Puanları:
    3
    Windows'u bırakalı uzun süre oldu. Sanal makine de pek kullanmadım. Yanlış hatırlamıyorsam sanal makine kurma yazılımlarında varsayılan olarak yazılım silindiğinde tüm veriler siliniyordu.

6. poyrazkaan

poyrazkaan Member

Ödül Puanları:
    8
    @MR.space sanal makine olarak vmware workstation programını kullanın 4gb ram verin rahat çalışaması için sanal makineye kurduğunuz işletim sistemlerini kaldırmak için wmware programı için sağ tık manage > delete from disk ile silebilirsiniz eğer ki bir kaldırma sorunu olursa sistemi kurduğunuz dosyayı siliniz

7. MrX

MrX Member

Ödül Puanları:
    18
    Dostum oncelikle uslubuna dikkat edermisin. Bu tip yanlisliklar olabiliyor arkadas daha yeni katilmis aramiza hangi konunun hangi bolume acilicagini bilmiyor olabilir insanlik halidir olur bu tip seyler bu kadar sert cikislar yapmana hic gerek yok duzgun bir sekilde soyliyebilirdin !
    ve @RichWarrior 'unda dedigi gibi sanal makinede herturlu kasicak az yada cok kasicak sistemin ozellikleri pek fazla onemli degildir kasma yapmasinin sebebi sisteme asiri yuklenmeden kaynaklanir genelde !

konuya gelicek olursak @MR.space 4 gb ram verdiginde rahat calisir kasmamasi icin arkaplanda calisican tum uygulamalari kapatabilirsinki boylelikle sistemde daha az kasma meydana gelir ama herzaman direk kaliyi direk sisteme kurmani tavsiye ederim sanal makinada tam olarak verim alamassin kasmalar daha cok meydana gelir. Bazi yerlerde windows kullanmam gerekiyor ama dersen. Dualboot olarak kaliyi kurabilirsin boylelikle bilgisiyar acilista sana windows mu ? kali mi ? acilsin diye sorucaktir ve performans ta dusus olmayacaktir :)

poyrazkaan bunu beğendi.
  8. TosunPASA

TosunPASA Member

Ödül Puanları:
    18
    merhaba

kali 64 ü kuracaksanız 4gb ram uygundur ama 32 kuracaksanız 3 den fazlasını kullanırmı emin değilim

kasma sorunu
    sanal pc lerdeki değil.. tüm işletim sistemlerinde enbüyük kasma sebebi disk dir. ssd disk veya 7200 lük bir sata kullanacak iseniz o disk üzerinde aktif çalışan 2. bir sanal veya gerçek os olmaması performans açısından önemlidir.
    ssd diskler maliyet olarak halen istenilen bir fiyat performansında değil.
    dolayısı ile de size ve diğer işleriniz için uygun olacak kapasitedeki bir 2. sata disk e sanal sistemleri kurmanız daha uygun olur

eğer görsellik de kullanacak iseniz (vmware kullandığınızı kabul ederek) ekran kartından da 512mb paylaşım verebilirsiniz.
    öğrenim açısından sanal sistemler uygundur ama acil bir durum yok ise.. veya mümkün ise 2.bir diske gerçek Kali OS kurmanızı tavsiye ederim

aksi halde kali tam performans da çalışmayacağı gibi sanallaştırma esnasında genelde hardware uyumsuzluğu hiç çıkmaz seviyede sorunsuzluk devam edeceği gibi external hardware ler paylaşılır iken gereksiz sorunlar da çıkabilir

en güzeli şudur
    2.bir diske kali kurun
    ama bundan önce youtube vs den kali ile ilgili video ları indirmeniz yada linkleri muhafaza etmeniz. kurulum sonrası yaşayacağınız sorunlar sizin hem linux komut satırında hemde hardware den gelen mesajalrı daha net yorumlamanızı sağlar.
    sanal da gerçek os/hardware sorunları veyahut mesajları biraz soru işareti taşır

hoşgeldin linux ve kali dünyasına

9. kadirbelkuyu

kadirbelkuyu New Member

Ödül Puanları:
    1
    Oracle Virtualbox kurulum yapıldıktan sonra işletim sisteminde vmvareye göre daha az kasmaktadır

10. tekroot

tekroot Active Member

Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    programlama teknik yazılım bilgisayar elektronik
    direk kali kurup sanalada windowsu kurun zaten dogru bir ise yaramiyor ama windowsta markete girip ordanda kali linux kurabilirsiniz bu surecle sanalla ugrasmazsiniz
    diyelim hos geldin ramazan hosgeldin linux ailesine

11. tababa86

tababa86 Albay

Ödül Puanları:
    28
    kasmaması için kalinin sitesinden virtuabox için olan imajı indir.Veya xfce versiyonunu lite versiyonu kullan kasmaz bence...

Bu Sayfayı Paylaş

Share