1. Duyuruyu Kapat

Sana ve Rolling sorunlarım

'Kali Linux Sürümleri' forumunda coyistik tarafından 19 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

1. coyistik

coyistik Member

Selamun aleyküm :)
    Bir kaç sorum olacak, umarım alacağım cevaplarla birlikte bunlar benim açımdan artık sorun oluşturmaz.
    :i386 mimarisini bir türlü yükleyemedim. Skype, Tw gibi uygulamalar yüklenmedi sanırım root olduğum için oluyor ancak bunu nasıl çözüyorduk?

İkinci olarak dpkg -i şeklinde deb paketlerini açıyorum kısayolu gelmiyor terminalde çalıştırmak zorunda kalıyorum.

Son olarak sana ve rolling de de denememe rağmen
    e unable to correct problems you have held broken packages. kali linux
    Gibi hatalarla karşılaştım. Resmi sitesinde source.list leri yapıştırmama rağmen.
    e: package 'software-center' has no installation candidate

Aslında Kali Linuxta bir geliştirici ortamı sağlama amacındaydım. Günlük kullanım için pek uygun olmadığını düşünmeye başladım.
    Son son olarakta yeni konu açmayayım :) BlackArch ve Kali arasında ki farkları anlatabilir misiniz? Pentest işletim sistemleri sayısı yine az değil gibi. Bugtrack, anonymous os... bir kaç tane daha var tabi..

2. MrX

MrX Well-Known Member

blackarch pentest için kali linuxdan daha iyi yani şöyle iyi blackarch da grafiğe önem verilmediği için kasma donma fln olmuyor fakat içeriği çok karışık kali gibi her istediğini 10 saniyede bulamazsın bir 10 dk ararsın :) kali linuxda grafiğe önem verilmiş grafiğe önem verildiği için az da olsa bazen kasma yapabilir fakat istediğin herşeyi çok kolay bulabilirsin ve dağıtımı debian olduğu için daha iyi :)

Bu Sayfayı Paylaş

Share