1.                                                

Raspberry ve PwnPi

'Raspberry Pi' forumunda ppugilista tarafından 5 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

1. ppugilista

ppugilista New Member

Ödül Puanları:
    0

Arkadaşlar Raspberry Pi ile pentest yapmak için işinizi baya kolaylaştıran bir işletim sistemi PwnPi. 200 den fazla uygulama barındırıyor. Tavsiye ederim.

2. KaliBot

KaliBot Albay

Ödül Puanları:
    12
    Web Sitesi:
    Teşekürler

3. qwertwqe

qwertwqe New Member

Ödül Puanları:
    0
    Faydalı bir paylaşım, teşekkürler.

4. TosunPASA

TosunPASA Active Member

Ödül Puanları:
    28
    merhabalar herkese

dün bu cihazı gördüm ve TR de satışını yapan benzer cihazları da konuştuk uzun uzun... ben win10 serisi destekleyecek sanırken bunun bir gui yerine konsol olduğunu gördüm ve çok büyük hayal kırıklığı oldu

şimdi bu cihazları kullanan var ise. ister kali ister başka bir tür linux çözümü kurup yükleyen.. özellikle de gui olarak çalışanlardan performans bilgileri almak isterim.
    şuan farklı markaların 2ghz ve 2gb ram li modelleri mevcut.. öyle ki aliexpress de bakarsanız üzerine ssd disk bile takılan anakart lı modelleri mevcut. Tabiki gerçek bir disk takılınca olan boyut ile ilk çıkış boyutu veya... bu cihazın tasarım amacı ile şuan geldiği nokta apayrı

konu hakkında çalışma yapan veya projesi olan arkadaşlar ile.. özellikle de coder lar ile tanışmak isterim

5. ppugilista

ppugilista New Member

Ödül Puanları:
    0
    ben 1 aydır okul işleri yüzünden pek ilgilenemedim ama şimdi yeni sd kartlara farklı dagıtımlar kurup deniycem aklına farklı bi fikir gelen varsa yapabiliriz

6. TosunPASA

TosunPASA Active Member

Ödül Puanları:
    28
    eğer mümkün ise... kullandığn cihazın tam modeli ile kuracağın imaj da....

john programını kurup test değerlerii paylaşabilirmisin ?

ve raspery de ubuntu veya benzer bir gui linux çözümünü desktop olarak kullansan.... örnek bir performans olarak da fhd bir video seyretsen.. youtube de fhd clip vs çalıştırsan.. performans değerlerini öğrensek ?

raspberry pi ile bir sürü yeni modeller çıktı. örnek olması için
    http://www.geekbuying.com/item/Allw...A80-Android-4-4-Linux-Board-2G-8G-332199.html

bu model şuan TOP model diyebiliriz.. 4gb ram ve 4k çözünürlük desteği ile
    birim satın alması uçuk gözükebilir ama şimdi bu cihazın performansına denk bir cihaz... 2-3 katı bile olsa yok diyebilecek kadar abartmaya müsait bir cihaz...

vakit ayırıp çalışabileceğimiz bir arkadaşım olsa yakında almayı düşünüyorum. İstanbuldaki satış fiyatı 654 lira civarında.

7. ppugilista

ppugilista New Member

Ödül Puanları:
    0
    ben ilk başta raspbian kullandım ancak performans olarak görüntülerde bi sıkıntı yaşamadım ama film video vb. şeyler için openelec kullanmak daha mantıklı raspberry de. allwinner fiyat açısından pahalıymış ama pwnpi da çalışabiliriz istersen

8. TosunPASA

TosunPASA Active Member

Ödül Puanları:
    28
    merhaba
    konuyu farklı vede daha detaylı bir hale getireyim ve sizlerin tecrübe - bakış açıları ve karşı fikirlerinizi rica edeyim. Ve olayı bambaşka aşamalara getirelim

min 1gb ram li bir model alalım . tercihende 1gbit ethernetli bir model olsun. bu raspery de olur orange da banana da veya allwinner da olabilir

düşüncem şu şekilde
    eski model pc lerden... quad veya dual core pc lerden free nas gibi yazılımlar ile kendimize 2 veya daha fazla bir nas sistem kuralım. Bu tip kasaların maliyeti şuan +100 liradan başlıyor ve içine yerleştireceğiniz diske göre demaliyet artacaktır. Neden free nas... hem maliyetsiz hemde bu yazılımlar ile diğer evdeki elektronik cihazlar ile disk kapasitelerini paylaştırabilirsiniz. Disk kısmını isterseniz orjinal NAS kasa da alabilirsiniz. NAS a takılmayalım

Ağırlık olarak artık evler insanlar online chat ve oyunlar oynuyor. veya android oyunları tercih ediyor.
    Cihazımızın Raspberry olduğunu kabul edersen
    a) Online chat ihtiyaçlarımızı karşılamak: bunu da uygun bir android veya ubuntu gibi görselliği olan OS ile yapmak
    b) Film -Dizi seyretmek ki bunu ister online ister disklerimiz üzerindeki.. gerekirse bunu hem monitçr veya bağlantı ile TV ye katararak
    c) Online oyun meraklısı için uygun bir OS ile burda yine ubuntu aklıma ilk gelenlerden
    d) Android oyun için başka bir sd kart takarak Android deki işlemlerimizi yapmak ve yapabilmek.. Daha sonra da Kali de hack işini yapmak veya benim gibi dec işlemleri yapacaklar içinde kali nin olduğu sd karta geçiş yapmak...

mevcut raspberry serileri ile bu kadar çok şeyi yapmak çok zor ama diğer alternatif modeller ile bunları yapmak ne kadar mümkün veya ne kadar performanslı olabilir ?

bunu neden düşünüyorum ?
    Sürekli kasa upgrade i ve bunun için masa veya ev içerisinde yeterli alan sorunları. Benim aklımda çok uzun yıldır bu tür bir yapı veya teknoloji hayali var.
    Geçen sene SnapDragon 820 işlemci için düşünülen bir proje vardı ve bu hayalime teknolojinin yaklaştığını farkettim. Raspberry ile olayın farklı boyutlarını da görmüş oldum. Şimdi Doc a 820 işlemcili tlf unuzu takıyorsunuz ve monitör klavye ile erişim sağlayıp cep tlf unuzdaki os size bir desktop versiyonu geliyor ve diğer tüm ihtiyaçlarınızı SD820 ile ve android 6 ile sağlayabilirsiniz gibi ..

Rapsberry vb seriler ile daha farklı bir yapı nasıl yaparız veya ne kadar yapabilirz

ben ciddi şekilde AllWinner serisini düşünüyorum ama bu konuda çalışma yapmışlar veya yapabilecek genç beyinler ile uğraşak istiyordum

Bu Sayfayı Paylaş

Share