1. Duyuruyu Kapat

Python Nedir ? Python3 Eğitim Seti

'Video' forumunda RichWarrior tarafından 18 Ekim 2016 tarihinde açılan konu

1. RichWarrior

RichWarrior Albay

Ödül Puanları:
    28
    Web Sitesi:
    [img=320x172]https://3.bp.blogspot.com/-18PPX6HZOr4/V_z1m-3UDrI/AAAAAAAAADE/IlFv9ye-cecuhMxwOMfxG168Ys_oYrPpQCLcB/s320/Python3-powered_hello-world.png[/img] 

Merhaba Arkadaşlar
    Bugün sizlere "Python" hakkında bilgi vereceğim ve makalemizin sonunda ise yaklaşık   1.5 GB olan bir adet eğitim seti paylaşacağım .
    Python
    Python, nesne yönelimli, yorumlamalı, birimsel (modüler) ve etkileşimli yüksek seviyeli bir programlama dilidir.[4]
    Girintilere dayalı basit sözdizimi, dilin öğrenilmesini ve akılda kalmasını kolaylaştırır. Bu da ona söz diziminin ayrıntıları ile vakit yitirmeden programlama yapılmaya başlanabilen bir dil olma özelliği kazandırır.
    Modüler yapısı, sınıf dizgesini (sistem) ve her türlü veri alanı girişini destekler. Hemen hemen her türlü platformda çalışabilir. (Unix , Linux, Mac, Windows, Amiga, Symbian). Python ile sistem programlama, kullanıcı arabirimi programlama, ağ programlama, uygulama ve veritabanı yazılımı programlama gibi birçok alanda yazılım geliştirebilirsiniz. Büyük yazılımların hızlı bir şekilde prototiplerinin üretilmesi ve denenmesi gerektiği durumlarda da C ya da C++ gibi dillere tercih edilir.
    Geliştirilmeye 1990 yılında Guido van Rossum tarafından Amsterdam'da başlanmıştır. Adını sanılanın aksine bir yılandan değil Guido van Rossum’un çok sevdiği, Monty Python adlı altı kişilik bir İngiliz komedi grubunun Monty Python’s Flying Circus adlı gösterisinden almıştır. Günümüzde Python Yazılım Vakfı çevresinde toplanan gönüllülerin çabalarıyla sürdürülmektedir. Python 1.0 sürümüne Ocak 1994'te ulaşmıştır. Son kararlı sürümü, 2.x serisinde Python 2.7 ve 3.x serisinde Python 3.2.2'dir. 3 Aralık tarihinden itibaren 3.x serisi yayınlanmaya başlamıştır; ancak 3.x serisi 2.x serisiyle uyumlu değildir.

Python 3 PDF
    Python 3 Videolu Eğitim Seti

LİNK BENİM MEGA CLOUD HESABIMA AİTTİR GÜVENLE İNDİREBİLİRSİNİZ

2. Al-Farabi

Al-Farabi Albay

Ödül Puanları:
    48
    Cvp: Python Nedir ? Python3 Eğitim Seti

Eline sağlık paylaşımlarının devamını beklerim .

3. RichWarrior

RichWarrior Albay

Ödül Puanları:
    28
    Web Sitesi:

Teşekkürler Her Zaman

4. mrbarisx

mrbarisx New Member

Ödül Puanları:
    0