1. Duyuruyu Kapat

Nerden başlamalıyım

'Ubuntu' forumunda proahkop tarafından 8 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. proahkop

proahkop New Member

Ödül Puanları:
    0
    beyler ubuntu yükledim bu işletim sistemi ile hacke nerden başlamalıyım nasıl hack yapabilirim ?

2. MenIn

MenIn Albay

Ödül Puanları:
    16
    Ubuntu pek uygun değil ama ne yapalım. Örneğin bilgi toplama ve tarama araçlarını yükleyerek başlayabilirsin. Tabi önce kendine bir hedef seçmen gerek.

3. proahkop

proahkop New Member

Ödül Puanları:
    0
    tamam kardeşim saol

4. ProHacker

ProHacker Albay

Ödül Puanları:
    0
    Merhaba. Yeni bir Linux kullanıcısı iseniz Ubuntu sizin için ideal. Sistemi anladıktan sonra eğer amacınız hack ve pentest ise Kali Linux yüklemeniz tavsiye edilir.
    Yine de Kali Linux' daki birçok aracı Ubuntu' da kullanabilmek mümkün.
    Şu adresten: http://tools.kali.org/ araçları inceleyip işinize yarayacak olanları terminalden veya github-sourceforge gibi kaynaklardan .deb dosyası şeklinde ya da diğer şekillerde bulabilirsiniz.

5. ProHacker

ProHacker Albay

Ödül Puanları:
    0
    Bu arada Ubuntu hangi sürümü kurdun? 16.04 mü?

6. proahkop

proahkop New Member

Ödül Puanları:
    0
    evet

7. ProHacker

ProHacker Albay

Ödül Puanları:
    0
    Biraz sorunluydu o sürüm.
    Paket bile yüklenmiyordu adam akıllı.

8. proahkop

proahkop New Member

Ödül Puanları:
    0
    şu ana kadar herhangi bir hata vermedi en başta bi hata verdi kapattım açtım düzeldi

9. Kh4n

Kh4n New Member

Ödül Puanları:
    0
    genel olarak bi nacizane cevap vermek gerekirse,ben kendı adıma yanıtlamak ıstıyorum başlığı.İlerde çok iyi seviyelere gelmek istiyorsan vaktini harcayıp programlama dillerini öğrenerek başlayabilirsin aksi halde sadece hazır yapılmış scriptlere ve hali hazırda bulunmuş exploitlere bağlı kalırsın ve istediğin sistemi değil sadece senin kullandıgın aracların yeterlı oldugu sıstemlere sızabılırsın,programla ile hazırlamıs oldugun virüsleri FUD(Full undetected) yapabilir ve anti virüs programlarını atlatabılırsın,sistemdeki veya web sitesindeki kodları kendın kontrol edebılırsın,çok basıt bı sekılde sadece firebug ile bile bi sistemden veri alabılırsın bazen bunlar gibi onlarca sey var ama bu kesınlıkle kısa bır sure degıl yanı bı programlama dılını bılıyorum dıyebılmek ıcın o dıl uzerınde yıllarca calısman gerekebılır sadece okumayı bıle ogrenmek ıcın bıle uzun zaman gerekıyor fakat + ları cok tabıkıde,diger kısım bılgısayarın temel kavramlarını ıyı bılmen lazım cogu kısının goz asınalıgı oldugu tcp/ip,ipv4 ..vb terımlerın mantıgını ezbere bılıp yorumlayabılmen gerekır.Bide bana gore en onemlısı azim ve hırs bi yerde takıldıysan olmadı dıyıp baska bı yere siteye veya sisteme yonelmemek lazım bence ustune gıdıp o sorunu cozmek gerekır cunku aynı sorun baska bı yerde karsına cıktıgında tekrar ılk yontem olarak kacmayı secebılırsın.Son olarak bırde kısısel gelısıme ozen gosterırsen ozellıkle diksiyon,ikna sanatı ..vb degerlerı ogrenırsen sosyal muhendıslıkte cok ısıne yarar.Sonucta her sistemin en zayıf öğesi her daim insan olmuştur ve insanları manipüle etmeyi başarabilirsin bazen bilgisayardan anlamana bile gerek kalmadan sistemlere sızabılırsın :)

10. ProHacker

ProHacker Albay

Ödül Puanları:
    0
    Güzel cevap :)

11. MrX

MrX Member

Ödül Puanları:
    18
    Arkadaş Olayı kısa bir şekilde açıklamış. Eline sağlık çok güzel yazmışsın :)

12. tababa86

tababa86 Albay

Ödül Puanları:
    28

Bu Sayfayı Paylaş