1. Duyuruyu Kapat

Modemler Hakkında.

'S.S.S' forumunda #ROOT@ tarafından 3 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

1. #ROOT@

#ROOT@ Member

Selamun Aleyküm. Hayırlı Bayramlar... Sorum şu : 2 modem düşünün Sekli semali her seyi ayni.. Peki "pin numaralari ayni mıdır" ve "Değiştirilmemiş Wlan (wifi) sifresi" Aynı mıdır? adamlar modemi kuruyor ve gidiyor senin girip degistirmen lazim ama misal degistirmedin. ve ayni modemde herseyi ayni baska kisidede var peki ondaki default wlan sifresini digeriyle ayni midir ? Teşekkür.

2. tekroot

tekroot Well-Known Member

Meslek:
    programlama teknik yazılım bilgisayar elektronik
    hayırlı bayramlar modem lerde vfi şifreleri atanırken hermodemin kendi vfi şifresi var default olunca arkasındaki etiketdeki ayarlar var
    ki yazılım olarak aynı ama factory reset de auto olarak gelir arkasındaki pin noları olarak gelir öyle olsa herkes modem ayarlarken birbirlerinin kini değiştirir ttnet superonline vebuna benzer modemlerin arayüzünde olan girişler farklı olmak zorunda yoksa komşularınız sizin modeme sizde komşunuzun modemine olduğu gibi giriş yaparsınız bunu kimse istemez ama şöyle birdurum olursa flaşın içindeki yazılım birebir klonlanıp aynı mac adresi aynı seri nosu ve pinler aynı olur başka türlü olmaz

3. #ROOT@

#ROOT@ Member

Peki ilk 6 mac adresi ayni olsa pinler ayni olur mu veya pin numarasini nasil bulabilirim modemin arkasina bakmadan ve atak yaptikdan sonra wifi kapaniyor nasil tekrar aktif edebilirim.. wps acikli modemlere pin saldirisi yaparken veya diger türlü modem kendini kitliyor kitlememesi icin ne yapmaliyim ? teşekkür.. wifislax kullaniyormusunuz ben enson final indirdim. onunla ilgi video varsa yollar misiniz ? cevremdeki modemler vodafone super online ve turjtelekom teşekkür.. bir wifi kirayim be aga internrti kapattik

4. tekroot

Meslek:
    klonlanmış ıse olur klon değilde 6 tane ama hepsi aynı bölgede olması tesadüfü olmaz 1 tarama gercekleştirince zaten mac adresi geliyor kırma işi de fluxion ile daha iyi olur karşı tarafın netini kesip sahte arayüz ile yeniden şifresinin girmesini beklediğinde şifreyi almış olur senin kurman gereken compat wireles kurdunmu compat-wireless-2010-06 indirip kur sahte vfi yaratki işe yarasın
    http://linuxwireless.org/download/compat-wireless-2.6/

5. #ROOT@

#ROOT@ Member

6. #ROOT@

#ROOT@ Member

Hocam dedigin senin dedigin boyle mi : kisi kendi agiba bagli, ben agini kesip sahte ag olusturacam ve otomatik benim sahte aga girecek.. googleye veya vir yere girerken internet şifresi isteyecek degil mi ?.. hocam wifite ve ht-wps hakkinda ne düşünüyorsunuz ? vodafone superonline modemleri kiriyormuş ve hocan son sorum.. komsumun modemi air5650tt airtes... acces point seri numarası : AT1731428002136 bazi insanlar şu seri numarasini son 8 hanesi "28002136" kismi PIN numarasiymiş dogru mudur ? ht-wps ile denedim pin hatasından sonra modemin ismi modeli seri numarasi cikti.. ve pin atak yaparken kitliyor modem. kitlememesi icin ayriyetten kod yazıyorlarmış -d 30 yapinca 30 saniye deniyor gibi anlamadim... yada flashbellege virus koyup sifre ogrenemeyiz ni ?etrafda turktelekom ve vodafone çok ama kiramiyorum :'( benim ki laptop harici wlan adaptör yok onerirsen hangisini alim hem kalide hem wifislax64-1.1 kullanmak icin

Son düzenleme: 5 Eylül 2017
  7. tekroot

Meslek:
    TP-Link T2UH 750 Mbps AC Kablosuz 802.11 ac/a/b/g/n, Harici Antenli WPS Çift Bant Adabtor

8. #ROOT@

#ROOT@ Member

son bir sorum wifislax kullandiniz mi bilmiyorum... wifislax 4.12 finalde QtWPSPIN diye bir sey var.. kendi modemimi denedim pin e baktim ve arayuze girip baktim doğru pin.. sizce diger modemleri dogru veriyor mudur ?

9. tekroot

Meslek:
    her modemi verecek diye bişi yok yazılımları iyi olan modemler var koruması iyi oluşturulmuş ama wifislax kullandım zaten o amaçla yapılmış wifislax ama hermodem kıracak diye garantisi yok unutma

Bu Sayfayı Paylaş

Share