1.                        

Merhaba herkese

'Yeni Üyelerimiz' forumunda dsaydam tarafından 30 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

1. dsaydam

dsaydam New Member

Ödül Puanları:
    0
    Selamlar herkese. Kaliye geçmeyi düşünüyorum. Hatta bunun için laptop almayı düşünüyorum. Fakat henüz para çıkışmadı ve ben sabırsızım. SSD 128gb ve 2 adet HDD 1 er TB var.

Şimdilik SSD de windows 10 kalacak ve HDD lerden birini Kali yapmayı düşünüyorum. Windows ya da kali açık olduğunda yani her iki işletim sisteminden biri açık olduğunda HDD arasında virüs tarzı ya da herhangi bir şey olur mu?

Örnek olarak: Kali açık ve saldırı aldım ya da virüslü bir dosya çalıştırdım diyelim. SSD ve diğer HDD etkiler mi?

2. debian777

debian777 Member

Ödül Puanları:
    18
    Kali linux kolay kolay virüs yemez. sıkıntı yok gönül rahatlığıyla kurabilirsiniz. Ha ille sıkıntı olacaksa Anti virüs kurulumu ile ilgili bir video çekebilirim.

3. dsaydam

dsaydam New Member

Ödül Puanları:
    0
    Laptop olarak i5 işlemci lenovo düşünüyorum. 4 gb ram yeterli midir? Bir de nvidia GT920MX ekran kartı.

4. debian777

debian777 Member

Ödül Puanları:
    18
    laptop alırken ram eklet bi 4 daha 8 olsun :)

5. dsaydam

dsaydam New Member

Ödül Puanları:
    0
    Sanırım beklesem iyi olacak :) Teşekkürler vermiş olduğunuz bilgiler için.

6. MrX

MrX Member

Ödül Puanları:
    18
    Virus linuxda pek birsey yapamaz fazla :) sorun olmaz doger hdd ve ssd lerde :) ve linux icinde anti virus progranlari mevcuttur eger :) linux un guvenliginden tam emin olamiyosaniz :) su
    Comodo Antivirus
    programini indire bilirsiniz :)

7. dsaydam

dsaydam New Member

Ödül Puanları:
    0
    Bu konuyu araştırdığım başka bir sitede kali linuxun güvenliği açık ve çok kolay erişebildiklerini söylediler. Ben daha önceden sadece linux kullanıyordum. Yani bazı temel bilgiler bende mevcut. Bu dediğine inanmadım. Tekrar araştırdım fakat böyle bir şeye rastgelmedim. Bu yüzden bu siteye üye olup sizden duymak istedim. Daha önceden ubuntu ve pardus kullandım. Hatta pardusta projelerim bile mevcut. Laptop alıp tamamen linux kullanmak istiyorum. Böylelikle masaüstü bilgisayarımda film izleyip, oyun oynayabilirim. Macbookta genel işlerimi hallediyorum dışarıdayken. Kalinin amacıda bilirsiniz tamamen farklı :)

Bu Sayfayı Paylaş

Share