1.                                                

Masaüstü simgeleri ve işlevi

'Soru & Cevap' forumunda Zenphilo tarafından 11 Eylül 2018 tarihinde açılan konu

1. Zenphilo

Zenphilo New Member

Ödül Puanları:
    1

Bugün yani 11 Eylül gibi yeni update geldi bende yaptım reboot ettikten hemen sonra masaüstünde hiçbir simge gözükmüyordu acaba dedim bir problem mi var, fakat root/desktop dizininde dosyalarım gözüküyordu. Tweaks'ten vs tüm ayarlara baktım fakat hiçbir simge gözükmüyor ayrıca masaüstü ekranıma herhangi bir dosya da atamıyorum. Sebebi bilen var mı acaba?

2. Thednzhn

Thednzhn New Member

Ödül Puanları:
    1
    Evet aynı sorun bende de oldu Kalinin kendi sitesine girip baktım 2018.3a gelmiş belki sorun olmuştur deyip tekrar boot attım ancak sorun düzelmedi çözümü bilen biri varsa lütfen yardımcı olsun!!!

3. tababa86

tababa86 Albay

Ödül Puanları:
    43
    Bende de aynı durum var sorun yok bence.
    isterseniz https://www.kali.org/ siteye bakınız yeni gelişmeler var.Kendimize özel kali linux oluşturabiliyoruz.ayrıca wireguard diye bir vpn uygulaması var...

Al-Farabi bunu beğendi.
  4. prototyqe

prototyqe New Member

Ödül Puanları:
    1
    çözebilen oldumu arkadaşlar

5. Al-Farabi

Al-Farabi Albay

Ödül Puanları:
    63
    Kali linux dağıtımı grafiksel arayüz olarak GNOME 3 Masaüstü Ortamını kullanıyor ve GNOME 3 masaüstü ortamının geliştiricileri son dönemde almış olduğu radikal kararlar doğrultusunda masaüstünden tüm kısayolları kaldırdı. Yani artık grafiksel arayüzde masaüstünde yalnızca arkaplan gözüküyor, haricen hiç bir dosya, klasör vs bulunamıyor. Masaüstünde yeni bir dosya oluşturamama ve masaüstüne herhangi bir şey atamama sebebiniz bu. Eğer GNOME 3 arayüzünü kullanmaya devam etmek istiyorsanız bu durumu değiştirmemiz olanaksız. Bu noktada eğer masaüstünün bu halinden memnun değilseniz dokümantasyonda yer alan Sistem Görünümünü Özelleştirmek isimli kısımı inceleyerek yeni bir kullanıcı arayüzü edinebilirsiniz.
    https://github.com/taylanbildik/Linux_Dersleri/blob/master/dokümantasyonlar/sistem-gorunumunu-ozellestirmek.md#linux-arayüzünü-özelleştirmek

Son düzenleme: 8 Aralık 2018
    CyberDead ve MrX bunu beğendi.
  6. sen4tor

sen4tor Member

Ödül Puanları:
    8
    Ayarlar > Güncellemeler sayfasında Extensions sekmesine gelip desktop icons plugini yükleyerek daha kolay yapılabilir. Paylaşım için teşekkürler

prototyqe bunu beğendi.
  7. tababa86

tababa86 Albay

Ödül Puanları:
    43
    Bence windowsa benzemesin diye yapmışlar.Bir de elementary os loki de öyleydi bunlarda heralde benimsedi masaüstünde simgeleri kaldırdılar.Fakat elementary os loki de uygulama indirip simge oluşturabiliyordum.Kaldırdıklarına göre demek ki var bir bildikleri.

MrX bunu beğendi.
  8. prototyqe

prototyqe New Member

Ödül Puanları:
    1
    bende ince ayarlar kısmı yoktu sonradan edindim yapamayan arkadaşlarda indirip edinebilir

Bu Sayfayı Paylaş

Share