1.                                                

Linux#101-Eğitim

'Duyurular' forumunda oXid3 tarafından 7 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

1. oXid3

oXid3 Member

Ödül Puanları:
    16
    Web Sitesi:

Öncelikle Konuya başlamadan önce bir noktaya dikkat çekmek istiyorum.
    !!! KALİ LİNUX EĞİTİMİ DEĞİLDİR !!!
    !!! LİNUX 101 EĞİTİMİDİR !!!​
    Bu konuda verilecek eğitimler tamamen gönüllü arkadaşlar tarafından sağlanmaktadır.
    Eğitimi iki farklı şekilde tasarlamaktayız. Çevrimdışı ve Çevrimiçi Bunların artılarından, eksilerinden bahsedeceğim.
    Bu eğitim planlamasının bir kısmı hazır bir proje den esinlenerek bir kısmı forumda bu konuya meraklı istekli arkadaşları görmekten geriye kalan bir kısmı ise forumda gördüğüm linux101 eksikliğinden gelmektedir.
    Öncelikle yukarıda da bir projeden esinlendiğimizi söylemiştik eğitim boyunca bu projeye katkı sağlamak adına çeviriler yaparak projenin Türkçe olarak döküman te edilmesini sağlamış olacağız. Bunun dışında esinlenilen bu proje de eksik gördüğümüz yanları iyileştirerek proje ye farklı fikirler katmayı ve buna benzer projeler oluşturmayı planladığımızı söyleyelim. Eğitim sürecindeki başarınızı yapılacak projelere katılımlarınızla ve sorun çözmedeki yaklaşımınızı takip ederek ölçmeyi planlıyoruz Tabi bunun için bu işe gönül vermiş insanlarla olacağını söylemiş bulunmaktan kaçınmıyorum.
    Eğitim planı ve konu planı hazırlanmıştır, Bazı arkadaşlarımız kaynak olması açısından güzel anlatıma sahip olarak gördüğümüz bir kitabın çevirisini yapmaktadır. Bunu eğitim sonuna kadar tamamlamış olmayı ümit ediyoruz.
    Ayrıca verilecek olan eğitime duyulan ilgi ve başvuru sayısına göre tarihsel düzenleme içererekten ve birazda anlatacağımız dersleri havada kalmamasını istediğimizden kişi sayısının gruplamak gerekirse ilk grup 5 ikinci grup 10 şeklinde fazlası olması durumunda ise haftalara günlere bölerek yaklaşık 2 ay gibi bir süre ayırarak dökümantasyon işlemiyle tamamlamakta fayda görüyoruz. Ve ve ve Beklendiğimizden aşırı bir başvuru gelmesi dahilinde 2 aylık olarak düşündüğümüz süreyi daha az bir süreye indirerek 1 ay veya daha az bir sürede başka 101 eğitimleri ile yolumuza devam etmeyi düşünüyoruz. Nasıl ya başvuru sayısı arttı süre düştü hani verimlilik nerede kaldı derseniz eğitim boyunca bizi yoran konulardan biri dökümantasyon işlemi olduğu için bu konuyu eğitim verdiğimiz arkadaşlarla çözmeyi planlıyoruz her kişiden bir konuda dökümantasyon yapmasını istemek gibi.
    Eğitim boyunca çok farklı noktalarda bilgiler dökümanlarda paylaşıyor olacağız.
    Süreyi kısaltmamızın bir başka nedeni ise bu kadar istekli olduğunuzu görüp diğer konularda da sizlere eğitimler vermeyi hedefliyor olmamız bununla birlikte de sizleride linux dünyasına kazandırmayı amaçlıyoruz.
    Tabi her yeni eğitim için yukarıda anlatılan konularda kısıtlamalar yapılabilir çünkü sadece bir şeyler öğretmek istemiyoruz ya da ezber yaptırtmakta istemiyoruz. Tabi kısıltlamalar kimseyi herhangi bir eğitimden mahrum bırakmamayı gözetilecektir rahat olabilirsiniz bu konuda.
    Ve Şöyle bir küçük nüansı da belirtmek isterim eğitimleri ücretsiz yapmayı çok isterdim fakat bir gerçekten söz etmekte fayda var şöyleki eğitime devamlılığını göstermeyecek arkadaşların bizi yavaşlatmasına ya da öğrenmek isteyen arkadaşları yavaşlatmaması adına böyle bir yönteme başvuracağız zaten bu eğitim devamları için böyle bir ücret söz konusu olmayacaktır. Ya da diyelim ki bu eğitimi değil diğer gelecek eğitim olan Bash#101 konusunda eğitim almak isteyen arkadaşlarımız için yine bu seçici olarak koyduğumuz bu ücret talep edilecektir.
    Ücret 15 TL(Her bölüm için 5TL) dir.
    Çevrimdışı olan eğitimlerimiz foruma yeni katılan arkadaşlara da rehber kaynak olması açısından Aktif eğitimden sonra belgelendirilmiş olarak sunulacaktır. Bu konuda ayrıntılı bir şeyler daha düşünülmektedir.
    Çevrimiçi Eğitimlerimizde Eğitim verdiğimiz insanları aramıza katmaktan mutluluk duyduğumuzu söylemeden edemeyeceğiz.
    Konu başlıklarına ve alt başlıklarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.
    https://www.dropbox.com/s/poaojjs24wpmmjd/l101-1.pdf?dl=0

Eğitime katılmak isteyen arkadaşların soruya cevap vermesi ve bilgilerini özel mesaj olarak tarafıma göndermesi gerekmektedir.

Mesaj konusunu Şu Şekilde belirtiniz : Linux#101

1- Ne zamandır Linux kullanıyorsunuz, Hakkında neler biliyorsunuz 3-5 cümlede açıklayınız.

Adı :
    Soyadı :
    Eposta :
    Kullanıcı Adı :

Kafanızdaki soru işaretleriniz Lütfen sorunuz.

2. Al-Farabi

Al-Farabi Albay

Ödül Puanları:
    63
    Aklıma gelen sorulabilir sorulardan;
    Gerçekten ad soyad önemli mi ?
    Ödeme hangi şekilde olucak ?

3. oXid3

oXid3 Member

Ödül Puanları:
    16
    Web Sitesi:
    Kimin para yatırdığı anlamak için mesela örnek

4. emrebey

emrebey Member

Ödül Puanları:
    6
    İyi çalışmalar, Hakkınızda hayırlısı olsun

5. r00ts4

r00ts4 Administrator Site Yetkilisi

Ödül Puanları:
    28
    Eğittim Eğitim Diye mailler atılıyor buyrun size eğitim lütfen sadece gönüllü kişiler başvursun

6. oXid3

oXid3 Member

Ödül Puanları:
    16
    Web Sitesi:
    Evet Bekliyoruz... Arkadaşlar yani dediğim gibi sormak istediğiniz soruları konu altında sorabilirsiniz.

7. Teorisyen

Teorisyen Member

Ödül Puanları:
    6
    @oXid3 Çevrim içi eğitim hangi site üzerinden yapılacak? Katılamadığımız çevrim içi eğitimleri izleyebilecek miyiz?

8. oXid3

oXid3 Member

Ödül Puanları:
    16
    Web Sitesi:
    Eğitimi Hangnouts&Skype vb. üzerinden planlıyoruz. Bu verilecek içerik konuşulacak konuya veya anlatılacaklara göre değişiklik gösterebilir. Çevrimiçi içerikleri ayrıca evet ulaşacaksınız daha sonra.

9. MenIn

MenIn Albay

Ödül Puanları:
    16
    Elinize sağlık. Faydalı bir süreç olur inşallah.

Gizliliğin gözü kör olsun arkadaş. Bizde dökümanlarla yetineceğiz, ne yapalım.

(0-Başlangıç bayağı dikkatimi çekti nedense. :) )

10. Al-Farabi

Al-Farabi Albay

Ödül Puanları:
    63
    Kimden gizleniyorsun ki abi yoksa ajan mısın :cool::confused: :D

11. MenIn

MenIn Albay

Ödül Puanları:
    16
    Ajan Wiki :) Gizlilik iyidir, gözü çıksın ama iyidir.

12. oXid3

oXid3 Member

Ödül Puanları:
    16
    Web Sitesi:
    @MenIn gizlenmek o şekilde olmuyor bana göre.

13. MenIn

MenIn Albay

Ödül Puanları:
    16
    Olana, bilene, görene ne mutlu

14. oXid3

oXid3 Member

Ödül Puanları:
    16
    Web Sitesi:
    Güncel

15. MrX

MrX Active Member

Ödül Puanları:
    28
    Gizliğin gözü kör olsun aga :) bende dökümanlarla yeniteceğim :) Ama Gizlilik iyidir Gizlilik olmasaydı sıkıntı olurdu :)

16. Draquas

Draquas New Member

Ödül Puanları:
    1
    Eğitim hakkında son durum nedir ne zaman başlamayı düşünüyorsunuz?

17. Al-Farabi

Al-Farabi Albay

Ödül Puanları:
    63
    Katılımcılar kesinleşsin ,muhtemelen 2 ay sonra ama yine en kesin açıklama @oXid3 ustat yapar

18. Draquas

Draquas New Member

Ödül Puanları:
    1
    2 ay çok geç değil mi parayı yatıran kesin katılımcıdır zaten diğer online eğitim olan kali hakkında bilginiz var mı ?

19. Al-Farabi

Al-Farabi Albay

Ödül Puanları:
    63
    Online-offline şeklinde olacağı için katılımcı sayısına göre hareket edilir diğer eğitim konusunda üzgünüm ama bir bilgiye sahip değilim .

20. oXid3

oXid3 Member

Ödül Puanları:
    16
    Web Sitesi:
    Eğitim durumu başvuru sayısına ve eğitim verecek arkadasların imkanına durumuna ve yoğunluğuna bakılaraktan planlanmakta şuan 1.5 ay gibi duraksama mevcut olup 1.5 ay sonra kesin olarak başlayacaktır Erken başlama söz konusu olduğunda katilimci sayisi yeterli sayida oldugu durumda gerekli bilgilendirme yapilacaktir.

Bu Sayfayı Paylaş

Share