1. Duyuruyu Kapat

komut hatası alıyorum lütfen yardım

'Soru & Cevap' forumunda yenisevk90 tarafından 3 Mayıs 2018 tarihinde açılan konu

1. yenisevk90

yenisevk90 New Member

Ödül Puanları:
    1
    merhaba ne denediysem olmadı hep bu hatayı alıyorum

intel i5 windows 64 bit işletim sistemi

2. Al-Farabi

Al-Farabi Albay

Ödül Puanları:
    48
    Dostum komutu yanlış kullanıyorsun o yüzden komut yok şeklinde hata alıyorsun.
    Sanırım sistemde bulunan ağ bağlantı ve IP yapılandırması ayarlarını listelemek istiyorsun bunun için ifconfig komutunu kullan.

3. Bir Acayip Adam

Bir Acayip Adam New Member

Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Freelancer
    ipconfig komutu Windows işletim sistemlerinde çalışan bir komuttur. Linux'ta alternatifi ifconfig komutudur. su komutu ise kullanıcı değiştirmeye yarayan bir komuttur. Ve de Ubuntu (indirmek için tıkla) ya da Linux Mint (indirmek için tıkla) gibi son kullanıcı dostu Linux dağıtımlarından başlayarak kendinizi geliştirmenizi tavsiye ederim. Kali Linux pentest ve adli bilişim işlemleri için hazırlanmış ileri düzey kullanıcılara hitap eden bir Linux dağıtımıdır.

tekroot bunu beğendi.
  4. tekroot

tekroot Member

Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    programlama teknik yazılım bilgisayar elektronik
    bir acayip arkadasa katiliyorum windows ile onca zaman gecirenler bir ilerleme olmuyor hic olmassa bir isletim sisteminden bisiyler ogrenmen icin kali linux ile ilgilenmen daha iyi olur kurulum icinde engilish kurman daha iyi verim alirsin bence derim bizler bir pusulayiz bizden alip yon bulmak size duser allah kolaylik versin

Bu Sayfayı Paylaş

Share