1. Duyuruyu Kapat

Komşumun modemini hackleyip onun modemi üzerinden hack?

'Beyin Fırtınası' forumunda el_hasibi tarafından 14 Kasım 2017 tarihinde açılan konu

1. el_hasibi

el_hasibi Member

Arkadaşlar merhaba,
    komşumun modemini hackleyip onun modemi üzerinden bir siteyi hacklersem yine gizlenmiş olurmuyum sizce?

incelendiğinde buluma ihtimalim nedir nasıl bir yol izlenir fikirlerinizi alabilir miyim

bu arada komşumun modemini hackledim bu kısmı kafamı karıştırdı

2. tababa86

tababa86 Albay

türkiyede internet dinleniyor seni her türlü süründürürler.

Al-Farabi bunu beğendi.
  3. tababa86

tababa86 Albay

en fazla 1 ay saklanırsın sonra deli numarası yaparsın mr. robot gibi :D

karilinux ve Al-Farabi bunu beğendi.
  4. tekroot

tekroot Well-Known Member

Meslek:
    programlama teknik yazılım bilgisayar elektronik
    biraksin komsu arkadasin modeme baglansin olay gine ayni olay modemi vfiyi acik birak sana baglananlari hackle eniyisi oda guzel secenek elhasibi arkadasa diyorum ama dikkatet sende hacklenme komsuda da cikabilir hac eden ;)

Al-Farabi bunu beğendi.
  5. el_hasibi

el_hasibi Member

Arkadaşlar beyin fırtınası yapalım dedim yani modeme bağlandığımda beni pc'nin seri no su alınır mı? sadece mac adress loglanır diye biliyorum

6. Al-Farabi

Al-Farabi Albay

Dostum bu adli bilişim kısmına giriyor.
    Şöyle ki bağlanan cihazların her birinin log kayıtları tutuluyor ve gerektiğinde kullanılmak üzre veri merkezine gönderiliyor.
    İşlemin teknik teferruatını bilmiyorum ama araştırıp güzel kaynaklar da bulursam, müsait olduğumda yakın zamanda belki bir konu paylaşabilirim.
    Ama dediğim gibi her şey kayıt altında tutulmak zorunda bunun birde adli boyutu olduğu için.
    Seni fark etmeleri bir olayın yaşanmasına bağlıdır ancak karşı tarafın da bu işlerden anlaması ayrıca bir tehlike.
    Sonuç olarak eğer modeme dokunursan o parmak izi gerektiği zamanda sana ulaşmalarını sağlar kaçış yok.
    Local değil ki tutulan veriler çıkarken silesin. Bildiğim kadarıyla olay bu şekilde.

karilinux ve el_hasibi bunu beğendi.
  7. tekroot

Meslek:
    beyinde firtina yapmak ayri bisiy bu gibi olaylari gercekten yapmak istiyorsan herseyi kabulleniyorsun demektir aklindaki firtina bu oyleyse 50 tl vfiye sahip
    olmak varken hayatini 50 tl icin karartma sonra diyicen ben nie bukadar ucuz bir yol sectim ;)

8. el_hasibi

el_hasibi Member

verdiğin bilgiler için teşekkür ederim ama durum şöyle ben kali deki fluxion ile komşumun modemini hackledim. şimdi o modemde web hack yaparsam gizlemiş olurmuyum bunu merak ediyorum mac adresim kayıtlı olur fakat mac adresimden benim pc yi nasıl bulabilirlerki yüzlerce bina var

Al-Farabi bunu beğendi.
  9. Al-Farabi

Al-Farabi Albay

Dostum ben adli bilişim uzmanı değilim ama eğer konu ciddiyse yani seni bulmak isterlerse bulurlar. Ki buluyorlar da anlıyorum öğrenmek istiyorsun bu işleri riske girmen olağan belki ama karşı komşunu iyi tanı. Eğer sorun olamayacağına inanıyorsan devam et ama olacakları da kabullenmiş olursun.
    @oXid3 Bu konuda çok çok daha bilgili eğer görürse o daha net cevaplayacaktır.

10. el_hasibi

el_hasibi Member

açıkçası 17 modem var hangisini hackledim bilmiyorum burada bayağı bi daire var yani

11. tekroot

Meslek:
    arkadasim bizler sadece pusulayiz alip yon bulmak sana kalmis hangi yone gidecegini sana illada sunu yapacaksin diye diretmiyoruz sadece olacaklar yada olmayacaklar kadarini sen mesela senin kendi modeminle nete ciktigin zaman net bilgilerin baglandiginda mac adresin ip no ile nerden veya kime ait onu biliniyor eskiden beri var bu olay
    nete her cikan modem mac adresi ip adresi ile cikar tabiki statik olanlar ve olmayanlar die ikiye ayriliyor modem ackapa yapsanda mac adresi ve aldigi ip lie kendini ele veriyor
    mac adresi deismek ise
    kod
    diag set macad 00088888<<< bunun gibi deisim ile oluyor putty telnet olani ile deisebilirsin daha cok sey var da var

Al-Farabi bunu beğendi.
  12. karilinux

karilinux Well-Known Member

Artık herşeyin kayıtları tutuluyor. kaçamazsın.

13. Thanders

Thanders Active Member

Şimdi mac addressi faktörü var. Her yerde istesende istemesende izini bırakıyorsun. Ama ne yapılabilir dersen Farklı winn şeklinde olan internet kartlarını kulanabilirsin.Ya da daha güzeli var. Şimdi bir A ve B olmak üzere 2 tane raspberry pi veya orage pi cihazımız olsun. A cihazını direk komşunun mobeme bağlayıp tüm port ayarlarını yapıp tamamen dışarıya veri alıp-verme işlevini yükleyelim. Diğer cihazla rat gibi viruslerini A cihazına bağlanacak şekilde yapılandırıp dağıtabiliriz. Veya bunları usbye atıp internet kafelere de dağıtabilirsin. Böylece direk bizim bilgisayarımız ve ağımıza bağlanmadan hack yapmış olduk ve bunu komşunun ağını kullanarak başka bir bilgisayarda yaptık. Biraz araştırıp ve uğraşırsan ağ tabanlı bir virus ayarlarsan örümcek ağı gibi dağılabilirsin. Şüpheli bir durumla karşılaştığında ise kartları kır at. Temiz iş.

14. el_hasibi

el_hasibi Member

Cevabınız için teşekkür ederim fakat şu bilgiyi edindim. Sitelere girişti sadece ip mac kayıt edilmiyormuş. Konum da kayıtlandığı için bulmaları daha kolay oluyormuş. bu sebeple internet kafe de olmaz internet kafelerde kamera zorunluluğu var. Bunun dışında en etkili yöntem bir robot yazılım yazmak hedeflenen siteye farklı bir pc den index yüklenecek bir yazılım oluşturmak fakat bunun da nerden indrildiği önemli olacak

Bu Sayfayı Paylaş

Share