1. Duyuruyu Kapat

Kali'e Choreme Nasl Kurabilirim ?

'Soru & Cevap' forumunda kalis tarafından 26 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

1. kalis

kalis New Member

Ödül Puanları:
    0
    SELAMIN ALEYKÜM ARKADAŞLAR DAHA YENİ KALİ İŞLETİM SİSTEMİNİ KURDUM VE CHOREME KURUCAM FAKAT ADAM VİDEO'DA "CD DESKTOP/" YAZIYOR MASAÜSTÜNE BAGLANIYOR BENDE İSE BÖYLE BİR DİZİN BULUNAMADI DİYOR YARDIMCI OLURSANIZ COK SEVİNİRİM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM :)

2. KaliKingKK

KaliKingKK New Member

Ödül Puanları:
    0
    Terminali açıp, üzerinden indirdiğiniz *.deb uzantılı dosyanın bulunduğu dizine gelin.
    32bit kullanıyorsanız : dpkg -i google-chrome-stable_current_i386.deb
    64bit kullanıyorsanız : dpkg -i google-chrome-stable_current_amd64.deb

yazın.

# İngilizce kullanıyorsanız Applications>System Tools>Preferences>Main Menu>Internet sekmesine; Türkçe kullanıyorsanız Uygulamalar>Sistem Araçları>Tercihler>Ana Menü>Internet sekmesine geliyorsunuz.

Merakla ilk çalıştırdığınız da, Kali Linuxte root olarak çalıştığımız için; root olarak chrome’u kullanamayacağınız mesajını alırsınız. Bunun için öncelikle gülünüz, sonra standaart gelen text editörümüz leafpad ile terminalden google-chrome dosyasını açalım;

Dosyanın en altına inip, son satırın sonuna --user-data-dir

ekleyin.

Yani son hali son satırın şu olmalı;
    exec -a “$0” “$HERE/chrome” “$@” –user-data-dir

İşlemimiz bu kadar mı? Değil. Ben her ne yaptıysam chrome arayüzü ile google hesabıma login olamadım. İşin garip tarafı user/pass yada herhangi bir hata da almadım. Kali Linux kullanıp, local pentest yapacağız diyerek bu sorunu çözemeseydim cidden komik olurdu.

terminalden chrome’u bir kere açıp login olmanız gerekiyor. Sonra dilediğiniz yolla girip kullanabiliyorsunuz. Terminalden chrome’u açmak için girmeniz gereken keyword şu;

LC_ALL=C google-chrome

Chrome üzerinden login olup sync işleminizi yapın ve sonra chrome’u istediğiniz yerden çalıştırın.

Yazıyı kontrol için okuduğumda biraz karışık gibi görünüyor ama, bir kere başlayınca basitçe arkası geliyor.

Herkese iyi çalışmalar
    Chrome üzerinden login olup sync işleminizi yapın ve sonra chrome’u istediğiniz yerden çalıştırın.

Yazıyı kontrol için okuduğumda biraz karışık gibi görünüyor ama, bir kere başlayınca basitçe arkası geliyor.

#Alıntı#
    Terminali açıp, üzerinden indirdiğiniz *.deb uzantılı dosyanın bulunduğu dizine gelin.

3. kalis

kalis New Member

Ödül Puanları:
    0
    Hocam Sistem Araçları Diye Birşey Yok Malesef.

4. reisubuntu

reisubuntu New Member

Ödül Puanları:
    1

Bu Sayfayı Paylaş

Share