1.                                                

Kali Linux yüklerken kurulum hatası veriyor.

'Soru & Cevap' forumunda timekeepervs tarafından 2 Mart 2019 tarihinde açılan konu

1. timekeepervs

timekeepervs New Member

Ödül Puanları:
    1

Merhaba iyi akşamlar. İlk defa Kali Linux kullanacağım, ilgimin artması sonucu bilgisayarımın tek diskini 25 GB olarak bölüp İçine linux kurup, windows ve linux'u beraber kullanmak istiyordum. İnternetten bayağı bayağı araştırdım. İnternette her şey kolay ve sorunsuz. Hatırlayamadığım bir forumda Kali Linux'un 1.1.0 sürmünü önerdiler, bilgisayarım 64-bit olduğu için 64-bit versiyonunu indirdim Rufus programı ile Usb belleğe attım -dd olarak-. Kurulum konusunda çoğu yerde küçük yanılsamalar yaşadım. YouTube'dan ilgilendiğim konu ile ilgili bir videoyu izlerken onda farklı bende farklı seçenekler veya ek yorumlar oluyordu. Aldırmadan videoda ne varsa onu yaptım. Bölmüş olduğum diski seçip kurulumuma devam ettim. Yine burdada ek olarak bazı bilgiler vardı. Aldırmayarak devam ettim.Ve kurulum tamamlanamadı, bu işlemi atlayarak devam ettim. Bitti vesaire derken dedim herhalde kuruldu. Bilgisayarı yeniden başlatırken sadece windowsu açıyor. Bilgisizliğim ve bu konularda ki acizliğim için kusuruma bakmayın dediğim gibi yeniyim.

2. tekroot

tekroot Active Member

Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    programlama teknik yazılım bilgisayar elektronik
    merhaba dostum ilk olarak boldugun bolumu hangi formatta bicimlenddirdin bicimlendirme konusu ext4 yap25 gb bolumu kali kurulum flasini ilk acilista bastaki secenegi secip flastan ac sora kali menusu tamiyle acilinca uygulamalarda GPARTED i bul onda 25 gb boldugun yeri gorecen boldugun bolumun ustune mausla sagtus yap format bolumunde ext4 sec sora partition altindaki oklarda sev etme olcak onunla apply olsun diskleri tariyacak islem bitince close ile cik sora pc yeniden calistir kali kurulum yeri geldiginde busefer instalde kurulum gurup windows ile uyumlu olacak kurulum bitice acilista ilk kali gelir atta windows islem bukadar kolay gelsin

Bu Sayfayı Paylaş

Share