Kali Linux Wifi Bağlanmıyor

'Soru & Cevap' forumunda nickzsche tarafından 4 Kasım 2019 tarihinde açılan konu

1. nickzsche

nickzsche New Member

Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar sorunum wifi driver sorunu değil. Wifi kartımı direkt olarak tanımladı ağları görüyor, fakat şifre doğru olmasına rağmen ağa bağlanamıyorum. Israrla tekrar girmemi istiyor. Mate sürümü kurup denemiştim hata ondandır diye düşündüm fakat şu an normal Kali Linux kurulu olmasına rağmen bu hatayı veriyor. Daha önce bilgisayar üzerinde Kali kullandım, cihaz aynı bu problemi yaşamamıştım. Linux sürümlerinde ilk defa karşılaştığım bir sorun. Sorunu nasıl çözebilirim bilgisi olan var mı?

2. KaliBot

KaliBot Administrator Site Yetkilisi

Ödül Puanları:
    12
    Wi-fi'ye bağlantı sağlarken wireshark'ı açıp üretilen çıktıyı export alıp iletirsen neden kaynaklandığını inceleyebiliriz. Diğer bir nokta ise wifi kartından veya driver kurulumlarında herhangi bir eksiklikten dolayı olabilir. Bunun çözümü ise kablo ile bağlantı sağlayarak sistemi upgrade ederek çözebilirsin. Kullanacağın komut apt dist-upgrade 'dir.

Comedy, MacTavish ve MrX bunu beğendi.
  3. MacTavish

MacTavish Muhammed Ensar

Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Hocamızın önerisini deneyin olmaz ise bağlantılar bölümüne gelerek tüm ağlarınızı silin ardından bağlanmayı tekrar deneyin. Umarım sorununuz çözülür.

KaliBot bunu beğendi.
  4. nickzsche

nickzsche New Member

Ödül Puanları:
    1
    Teşekkürler problemi çözdüm. Kali İngilizce olarak kurulmuştu, Türkçe olarak kurunca sorun ortadan kalktı enteresan şekilde.

5. Comedy

Comedy Albay

Ödül Puanları:
    18
    sorunun çözüldüğüne sevindim.
    bazen uğraşmalar sonucunda kafamız dalgın olabiliyor.
    yinede buraya not almak lazım.
    bazen uçak modunda da olabiliyor sistem. onuda extra zamanlarda kontrol ediniz :)

sen sorununu çözmüşsün ama ne olur ne olmaz diye buraya not düşeelim.

MrX bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş