1.                                                

Kali Linux VMware Images

'Soru & Cevap' forumunda #SoLoTurk tarafından 19 Ağustos 2018 tarihinde açılan konu

 1. #SoLoTurk

  #SoLoTurk New Member

  Katılım:
  29 Haziran 2016
  Mesaj:
  15
  Beğeniler:
  2
  Ödül Puanları:
  3

  https://www.offensive-security.com/kali-linux-vm-vmware-virtualbox-hyperv-image-download/

  buradaki siteden vmware olanı indiricem youtube videolara baktım kurulum hakkında benim daha önce kurduğum gibi değilde bunu indirip direk açıyorlar. Sorum şu benim bu vmware ile masaüstüne atıcağım dosyalar yaptığım deişiklikler kalıyor mu yoksa her yeniden başlatmada ilk halinemi dönüyor birde 32 veya 64 bit olarak hangisinden verim alırım ya da hangisini tavsiye edersiniz
   
 2. MrX

  MrX Active Member

  Katılım:
  22 Mart 2016
  Mesaj:
  842
  Beğeniler:
  40
  Ödül Puanları:
  28
  Şehir:
  Belirtilmemiş
  kullanmış olduğun bilgisiyar kaç bit ise o versiyonu indirmelisin. Ve evet VMwaredeki yaptığın tüm değişiklikler aynen olduğu gibi kalır yeniden başlattığında ilk haline dönmez
   
  Al-Farabi bunu beğendi.
 3. Al-Farabi

  Al-Farabi Albay

  Katılım:
  16 Ocak 2016
  Mesaj:
  1,380
  Beğeniler:
  164
  Ödül Puanları:
  63
  Direk olarak açabiliyorlar çünkü zaten o linkteki kalıp hazır kalıp yani kurulum da dahil her şeyi vmware yazılıma özel olarak ayarlamışlar, sana sadece doğrudan açmak çalıştırmak kalıyor. Böylelikle kurulum sırasında yaşayacağın problemlerin de önüne geçilmiş oluyor.
  Kaydetme konusunda eğer sen sistemi normal şekilde kapatırsan her şey tıpkı gerçekte olduğu gibi kaydoluyor. Ayrıca sistemi vmware üzerinden anlık olarak kapatmak istersen sana aşağıdaki seçenekleri sunuyor.
  [​IMG]
  Suspend: Askıya almak, yani sistemi olduğu gibi dondurmak demek. Eğer bu seçeneği seçersen bir sistemi tekrar başlattığında en son kaldığı andan devam ediyor. Bu seçenek bire bir sistemi olduğu gibi dondurmak anlamına geliyor.
  Power Off: Direk olarak sistemi kapatmak bu da tıpkı bilgisayarını tuşundan kapamışcasına sistemin anlık olarak kapatılmasına yani o anda devam edin tüm süreçlerin bir anda sonlanmasına neden olur.
  Run in Background: Sistemin arka planda hazırda bekletilerek çalışmasıdır. Anlık olarak işin düştüğünde hemen dönüp kısa sürede sistemi kullanabilirsin.
  Neticede her durumda sistemde yaptıkların tıpkı gerçek bilgisayara kurmuşçasına kayıt olunur. Yukarıda açıkladıklarım sistemin kapatılma şekillerine göre aldığı durumları kısaca açıklıyor. Buradaki açıklamalardan anlamamış olabilirsiniz o yüzden sıra sıra tüm seçenekleri deneyerek kendiniz görün.
  Son sorunuz için de sisteminizin daha doğrusu işlemci mimarinizin durumuna göre siz karar verebilirsiniz. Bilgisayarınız 64 bit ise 64 bit kullanın.
   
  Son düzenleme: 20 Ağustos 2018
  MrX bunu beğendi.
 4. #SoLoTurk

  #SoLoTurk New Member

  Katılım:
  29 Haziran 2016
  Mesaj:
  15
  Beğeniler:
  2
  Ödül Puanları:
  3
  Yorumlarınız için teşekkür ederim
   
 5. TosunPASA

  TosunPASA Active Member

  Katılım:
  30 Mayıs 2015
  Mesaj:
  174
  Beğeniler:
  54
  Ödül Puanları:
  28
  Şehir:
  Belirtilmemiş
  ek bilgi vereyim. herkes dikkat etmeyebilir.

  o siteden fırsat oldukça bende çok indirip çalıştırdım.

  a) aldığınız image dosyalarının us/en olduğunu unutmayın. aksi halde nokta sorunu yaşarsınız

  b) (eskiden) bazı image dosyalarında klavye dil değişimi gui den yapmanız halinde sorun çıkma olabiliyor idi. yani menüler ing ama klavye Türkçe olsun dediğinizde klavye Türkçe olmaz ise komut satırı size gözükecektir.

  en önemlisi lütfen o image dosyalarını sadece göz gezdirmek için indirip çalıştırın. sürekli kullanmak istediğiniz OS lar için kendiniz kurulum yapın. offline çalışmak zorunda iseniz kullanın.. inernet kotanız ve online kurulum imkanınız oldukça kendiniz kurulum yapın yada internet bolluğu olan yerde kurulum yapıp taşıyınız. zaten firmada amacında belirtiyor

  Bolca linux lü makineler dileği ile
   
  MrX bunu beğendi.
 6. #SoLoTurk

  #SoLoTurk New Member

  Katılım:
  29 Haziran 2016
  Mesaj:
  15
  Beğeniler:
  2
  Ödül Puanları:
  3
  Konuyu hortlatmış gibi olucam ama bu 7z ile ova boyut dışında farkı ne
   
 7. tababa86

  tababa86 Albay

  Katılım:
  12 Mart 2016
  Mesaj:
  977
  Beğeniler:
  167
  Ödül Puanları:
  43
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Kore
  ova virtualbox 'ın export(dısarı çıkarma) edilmiş hali.Direk ovanın üzerine tıkla virtualbox a import oluyor.Vwmvare gibi sanal makine imajı.virtualbox dan hiç makine cıkarmadın mı? 7z sıkıştırılmış sanal makine imajı heralde..bayadır vmware kullanmadıgım için emin degilim heralde o da otomatik import ediliyordur...
   
  MrX bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş

Share