1. Duyuruyu Kapat

Kali linux Kurulumu

'Kali Linux Hakkında' forumunda s4dn3s tarafından 11 Eylül 2014 tarihinde açılan konu

1. CobanH

CobanH New Member

Ödül Puanları:
    0
    İyi Günler, ben USB ile Kali Linuxu kurmaya başlarken boot menüsünden Usb ile kuruluma başlıyorum fakat idlinux.c32 hatası alıyorum nedeni nedir acaba ? Sistemim Laptop ve Kali linuxun kendi resmi sisteminden en son sürümü ve 64 bit indirdim yardım edebilirmisiniz?

2. MacTavish

MacTavish Moderator

Ödül Puanları:
    18
    Web Sitesi:
    İmaj Dosyanda Sorun Vardır Büyük İhtimal ile... Sanal Olarak Mı Kuruyorsunuz ?

3. CobanH

CobanH New Member

Ödül Puanları:
    0
    Hayır Sanal olarak kurmuyorum. 16 GB Usb bellege Win32İmager ile iso dosyasini Usb ye yaziyorum daha sonra bilgisayarı resetleyip boot kurulumu yapiyorum. Ve hata ile karsilasiyorum. İmaj dosyasinin hatali olduguna pek inanmiyorum defalarca indirip yaptim islemi ama olmuyor.

4. MacTavish

MacTavish Moderator

Ödül Puanları:
    18
    Web Sitesi:
    Dostum Kurulumu DVD Üzerinden Denermisin.USB Sıkıntı Oluşturabiliyor.

5. CobanH

CobanH New Member

Ödül Puanları:
    0
    Pekala deniyeceğim sonucunu buraya yazarım.

6. CobanH

CobanH New Member

Ödül Puanları:
    0
    Tekrardan Merhabalar DVD ye Kali Linux'un iso dosyasını CdBurnerXP ile Dvd ye yazdım. Bios menüsünden DVD yi sectim boot başlamıyor siyah ekranda kalıyor. Dvd nin dosya Türü CDFS bu seferde boyle tür hata ile karşılaştım nedeni nedir ?

7. MSalih

MSalih New Member

Ödül Puanları:
    0
    Valla bende de olmuyor İmaj Dosyasında sıkıntı var sanırım :(
    MacTavis senin söylediğin ayarlar benim Vmware de yok Edit de
    Virtual Network Editor
    Preferences
    var onlarda da senin dediğin olay yok :(

Normal DVD ye atıp yaptım Install Graphic Install e kadar geliyorum ondan sonrası yok :( basmıyor tuşlara işlemiyor hiç birisi
    Mümkünse artık Teamviewer ile bağlanın da bakın özelden eğer yasak değilse bu tür işlemler :(

8. MacTavish

MacTavish Moderator

Ödül Puanları:
    18
    Web Sitesi:
    Pm At Bana..

9. MacTavish

MacTavish Moderator

Ödül Puanları:
    18
    Web Sitesi:
    Dostum BIOS'a Gir ve Boot Ayarlarından "Power on Display" Seçeneği yada Buna Benzer Bir Şeçenek Olacak.(Her BIOS'a Göre Değişiyor) "Automatic" Yapıp Denermisin ?

10. MSalih

MSalih New Member

Ödül Puanları:
    0
    Bütün kurulum bitiyor en son kurulum bitiyor dedikten sonra " _ " şu işaretten başka saatlerce birşey gelmiyor pes edicem kaç gündür bununla uğraıyorum vmware ın 12 sini denedim 7 sini denedim kali linuxun 32 bitini 64 bitini denedim 64 bit minisini de denedim yok olmuyor son çare virtualbox dan deniycem o da olmazsa kırarım herhalde laptop u :mad: lenovo Z50 nin uyumsuz olması gibi bir ihtimal var mı?

11. MSalih

MSalih New Member

Ödül Puanları:
    0
    Ubuntu da Kali de yaptıklarımı yapabilirsem Ubuntu kurayım Pen Testini onda da yapabilir miyim?

12. MacTavish

MacTavish Moderator

Ödül Puanları:
    18
    Web Sitesi:
    Evet Tooları Ubuntuya Aktarabilirsek Yapabilirsin. Bide Şu Sorun İçin Sistemi Yeniden Kur biraz fazla Ram Ver Dene..

13. karilinux

karilinux Member

Ödül Puanları:
    16
    Dostum sorunu çözebildinmi bilmiyorum ama genede söyliyeyim bu sorunu yaşayan baya kullanıcı var. Kaliyi kurarken https://www.google.com.tr/imgres?im...d=0ahUKEwjv0o7Iv9XKAhWKWhoKHVqbAxQQMwgiKAgwCA böyle bir seçenek gelince yese bas sonra https://encrypted-tbn3.gstatic.com/...tnzbb2G32VOqHZEcFgg3PM9ATTF60zTX8WOJmt3bV_a2Q bundada altaki seçeneği seç

14. MSalih

MSalih New Member

Ödül Puanları:
    0

VMware de kurulumu yaptım ilkinde yes i işaretledim fakat ikincide gösterdiğini yapmadım oldu fakat 8 GB Ram in 2 GB ını vermeme rağmen aşırı kasıyor ve asıl kafayı yediğim kısım ben bunu sisteme kuramıyorum bir türlü Boot ayarlarınıda yapıyorum yüksek bi sesle o mavi kurulum ekranı geliyor Install e de bassam olmuyor Graphic Install e de bassam olmuyor "F" harfi çıkıyor ekranın solunda Fail diyor :(( sisteme kursam kasma kalkar ortadan ama olmuyor maalesef :( İdare ediyorum bu şekilde ama inan zor oluyor sanal ile çalışmak tıklamaları geç alıyor sonradan geliyor herşey :(

15. karilinux

karilinux Member

Ödül Puanları:
    16
    internette araştırdım ingilizce forumlarada baktım ama böyle bi sorun göremedim. iso dosyanda sorun var gibi düşünüyorum ama emin değilim. çözüm olarak kali linux 20 gün önce bi güncelleme daha çıkardı 2016.1 diye onu indir https://www.kali.org/downloads/ sonra iyi bi markalı dvd al(arkasınada bak çizik oluyor bazen) cdburnerxp ile iso dosyanı yazdır tekrar dene

16. MSalih

MSalih New Member

Ödül Puanları:
    0
  17. BY PATRON

BY PATRON New Member

Ödül Puanları:
    0
    videoda eksiklikler olduğunu düşünüyorum örneğin iso dosyaını belirttiğin yer yanlış o sayfada daha sonra belirt seçeneğine tıklatıp customize hardware kısmından yapman gerekiyor yani tercih meselesi ama sanalda dahaçok verim almak istiyorsan öyle yapmalısın
    Detaylı anlatım için izlemeni tavsiye eederim
    Not: Video alıntıdır.

Bu Sayfayı Paylaş