1. Duyuruyu Kapat

Kali Linux Kurucam Yeniyim Bakarmısınız?

'Soru & Cevap' forumunda xKanly tarafından 18 Mayıs 2017 tarihinde açılan konu

1. xKanly

xKanly New Member

Merhaba KaliLinux Ailesi,
    Ben Bir Heves Sonucu Yan Harddiske Kali Linux Kurmak İstiyorum ama Aklıma Takılan Birkaç Şey var.

- 100 GB Harddisk Bölümü Ayırdım Yetermi/Uygunmu ? (+Pci 32 Bit )
    - Windows 7 Kullanıyorum, Yan Harddisk vs Sorun Çıkarırmı?
    - Kali Linux'un Kullanımı Windows'tan Epey Farklı (Sanırım).
    - Eh İşte Diyebiliceğimiz Bir Pc'İm var En Uygun Kali Sürümü Nedir?

-1 GB Ram, DualCore i5200, 32 Bit, 1 GB Ekran Karti - ATI Radeon HD 4600
    Şimdilik Aklımdaki Sorular Bunlar, Şimdiden Teşekkürler.

2. tababa86

tababa86 Albay

2017 64 bit kaldırmaz zorlanır söyliyim swap alana kaçar ki o da sistemi yavaşlatır...Bu sisteme en uygun lite linux türleri...mesela cubelinux gibi ...veya eski kali sürümleri ama yine de sen 32 bit lik kali kur belki zorlanmaz..1gb ram takarsan fazladan oluyorsa idare eder 32 bit te iş görür...100gb yeterli yan derken 2. hardisk mi ?

3. Skyl3rd

Skyl3rd Member

Kardeşim Öncelikle İyi akşamlar pek donanım bilgim yoktur işlemci hakkında bişey diyemeyeceğim ondan dolayı ama maalesef 1 gb ram kaliyi kastırır bende 8 gb ram var ona ramen bazı işlemlerde kasıyor :) 1-100 gb alan fazlasıyla yeterlidir.2-Düzgün/Dikkatli Kurar İsen yan işletim sistemine hiçbirşey olmaz rahat rahat geçiş yaparsın ama ben sana Kali yerine ParrotOS öneririm hem 1 gb ram için daha uygun hem kali gibi ayni toollar içinde ve fazlasıyla tool var.kusursuz bir sistem ama ben beğenmedim sen indir bişey olmaz ram takarsan rahat edersin söyleyeyim 1gb ram bu yıllara göre yeterli olmuyor maalesef dediğim gibi Parrot os :) 32 bit kur haa yok illa kali diyosan 1.1.0a sürümünü kur bence danış forumda daha bilgili insanlar var ve buna benzer postlarda vardır eminim kolay gelsin.

4. tekroot

tekroot Well-Known Member

Meslek:
    programlama teknik yazılım bilgisayar elektronik
    arkadas oncelikle -1 GB Ram, ile isletim sistemi kurulmaz i5 islemcinin yaninda 1gb ran olmasi yanlis enaz 2gb ram olmasi lazim 4gb da olsa cokiyi ram icin yoksa 1gb ram ile bisiy yapma bence ram ilavet tavsiyem budur illa kurmak istiyom diyosan 32bit oda zor idare eder bilgin olsun

5. xKanly

xKanly New Member

Hocam İşlemci Son Sürüm Olan i5 Değil :D Pentium 4 Sonraki Seride Olan i5200 :)
    + Hepinize Teşekkürler, Donanımı Yükseltip Kurmaya Karar verdim Sizide Yordum Tekrar Teşekkürler iyi Forumlar..

6. xKanly

xKanly New Member

2 Tane HDD'im var, 1. 400 Gb Gibi Bişey, 2. 300 GB, 2. HDD'nin 100 Gb'sinİ Tıraşladım :D

7. tekroot

tekroot Well-Known Member

Meslek:
    programlama teknik yazılım bilgisayar elektronik
    eniyisi ben 16gb ram kullanirken 1gb biraz dusuk geliyo bende olsa hic pc kullanmam 1gb donanim yukselt kurulum yaptabi

8. beyazhacker37

beyazhacker37 New Member

Bence yeni başladıysan bu videoyu incelemeni tavsiye ederim

9. Zeref

Zeref Member

Merhabalar, Diğer arkadaşlar yardımcı olmuşlar sanırım ama detaylı bir şekilde bilgilendirmek istedim, öncelikle her os 'in kendine ait donanim gereksinimi vardır ki bilirsin. Bunun yani sıra linux a mı yeni başladın yoksa kali ye mı yeni başlayacaksın. Eğer linux a yeni başladıysan farklı dağıtımları inceleyip kendine en uygun olanı seçmelisin 1 gb ram ile kullanabilecegin bir sürü dağıtım mevcut.. Son işlemcin acısından sıkıntı yaşayacağını pek sanmıyorum yaşarsan bunun sebebi ekran kartının işlem birimine fazla yüklenirsen gerçekleşir.. Kali araçlarını kullanmak istiyorsan da bunu pek önermiyorum ama windows da kullana bilirsin aşağıda vereceğim video da bunun anlatımı mevcut. Senin için şu anda en iyisi bu olacaktır.. ıyi günler dilerim..

Bu Sayfayı Paylaş

Share