1.                        

Kali Linux ile Sıfırdan Temel Linux Eğitimi

'Kali Linux Hakkında' forumunda Al-Farabi tarafından 31 Mayıs 2018 tarihinde açılan konu

1. Al-Farabi

Al-Farabi Albay

Ödül Puanları:
    48
    Uzun zamandır hazırlamak istediğim bir eğitimdi bu zamana nasipmiş.
    Sıfırdan Linux öğrenmek isteyen ya da bilip de bilgilerini pekiştirmek isteyen herkes bu kurstan istifade edebilir.

Kursun Tanıtım Videosu

Açıklama
    Kali Linux ile Sıfırdan Temel Linux Eğitimi

Bu kursta tamamen sıfırdan başlayarak Kali Linux dağıtımı üzerinden temel Linux kullanımını işleyeceğiz. Hiç bir ön bilgiye ihtiyaç duymadan en temelden başlayarak Linux'un yapısını ve kullanımını öğreneceksiniz. Öğrendiğiniz bilgileri pekiştirme testleri ve alıştırmalar ile özümseyerek kalıcı hale getireceksiniz.

Kurs Yapısı

✔️Konular işlenirken bir çok kısımda görsel ögeler ve kısmi animasyonlu içerikler kullanılarak anlatımın daha keyifli ve kalıcı olması amaçlanmıştır. Yani açıklamalar görsel içerikler ile desteklenerek zenginleştirilmiştir.
    ✔️Konuların işleniş düzeni sıralıdır.
    ✔️Video içerikleri, konulara göre uygun uzunlukta parçalara bölünmüş halde öğrenmenizi kolaylaştıracak yapıdadır.
    ✔️Konu içerisindeki bütün bilgilerin sıralı ve düzenli bir biçimde yer aldığı kursun tamamını kapsayan dokümantasyon kaynağı oluşturulmuştur. Bu sayede unuttuğunuz veya tekrar bakmak istediğiniz bilgilere elinizin alında bulunacak olan bu dokümantasyon kaynağı ile bir çırpıda bakabileceksiniz.
    ✔️Bölüm sonlarında bulunan pekiştirme testleri ve alıştırmalar ile öğrencinin konuyu anlama düzeyinin belirlenip, konudaki eksik bilgilerini fark edip düzeltmesi ve bu yolla öğrenilen bilgilerin kalıcılığının sağlanması amaçlanmıştır.
    ✔️Ayrıntıları kaçırmamanız ve eğitimin daha anlaşılır olması için bütün videoların görüntü kalitesi 1080p Full HD çözünürlüğündedir.
    ✔️Özellikle ses kalitesine ve üsluba dikkat edilerek, uzun duraksamalar ve alakasız konular olmadan dikkatinizi kursa tam olarak vermenizi sağlayacak şekilde oluşturulmuştur.
    ✔️Kursun genel içeriği elde edilen geri bildirimlere ve uygulanabilir makul taleplere göre içerik düzenlemesi ve eklenmesi yoluyla geliştirilebilir durumdadır.

İçerik

Bu kurs Linux öğrenmek isteyen herkese uygun yapıda olup herkese hitap etmekle birlikte Kali Linux dağıtımı üzerinden verildiği için özellikle de Etik Hacking ve Siber Güvenlik alanına girmek isteyenler için oldukça sağlam bir Linux temeli oluşturmaktadır.

Yani bu kurs; eğitim, hobi, meslek, hangi amaçla olursa olsun Linux'u sıfırdan etkili şekilde öğrenmek isteyen herkes için Linux'u sıfırdan akıcı ve etkili bir şekilde öğretmeyi amaçlamaktadır.

Kursu bir kez satın aldıktan sonra kurs içerisindeki her içeriğe (kursa yeni eklenen-eklenecek olan tüm içerikler de dahil olmak üzere; videolara, dokümantasyonlara, pratik testlerine, alıştırmalara, soru sorma, mesaj atma imkanına..kısacası her şeye) ömür boyu erişebiliyor olacaksınız.

Hedef kitle kimdir?

✔️Eğitim, hobi, meslek, hangi amaçla olursa olsun Linux'u sıfırdan etkili şekilde öğrenmek isteyen herkes.
    ✔️Linux öğrenerek; Siber Güvenlik ve Etik Hacking alanına ilk adımı sağlam atmak isteyen herkes.
    ✔️Özellikle de Siber Güvenlik ve Etik Hacking alanlarına Linux üzerinden sağlam temel oluşturarak etkili bir giriş yapmak isteyen herkes.
    ✔️Linux'u temel düzeyde bilip unuttuğu belki de bilmediği kısımları pekiştirmek isteyen herkes.
    ✔️Daha önce Linux işletim sistemini denemiş ancak yapısını tam olarak öğrenememiş herkes.

Dokümantasyon Kaynağı
    Her türlü soru, öneri veya görüşleriniz için bana bu adresten geri bildirimde bulunabilirsiniz.

Son düzenleme: 8 Haziran 2018
    BySunTurk, tababa86 ve r00ts4 bunu beğendi.
  2. r00ts4

r00ts4 Administrator Site Yetkilisi

Ödül Puanları:
    28
    Kali Linux'a yeni başlayan arkadaşlara tavsiye ederim.
    @Al-Farabi Tebrik ederim güzel girişimde bulundunuz

Al-Farabi bunu beğendi.
  3. TosunPASA

TosunPASA Member

Ödül Puanları:
    18
    hayırlı olsun
    bakaca baktım tanıtımlara

Al-Farabi bunu beğendi.
  4. Al-Farabi

Al-Farabi Albay

Ödül Puanları:
    48
    Sağolun gerçekten emek vererek herkes için verimli olması niyetiyle hazırladım. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Son düzenleme: 3 Haziran 2018
  5. tababa86

tababa86 Albay

Ödül Puanları:
    28
    Hayırlı olsun.

Al-Farabi bunu beğendi.
  6. Al-Farabi

Al-Farabi Albay

Ödül Puanları:
    48
    İnşallah @tababa86 , sizden de penetrasyon üzerine eğitim almak güzel olurdu hiç hazırlamayı düşünüyor musunuz ?

Son düzenleme: 3 Haziran 2018
    tababa86 bunu beğendi.
  7. Bir Acayip Adam

Bir Acayip Adam New Member

Ödül Puanları:
    3
    Elinize sağlık. Yeni başlayanlar için, faydalı bir girişimde bulunmuşsunuz.

Al-Farabi bunu beğendi.
  8. tababa86

tababa86 Albay

Ödül Puanları:
    28
    Aslında düşünüyorum da.Profesyonel pentester değilim fakat az çok bir şeyler biliyorum.Umarım paylaşırım.Ortam pc kalitesi
    ses kaydı ıvır zıvırlar beni caydırıyor.Yoksa kafamda tasarladığım ve anlatacağım bir şeyler var.Zaman ve diğer şeyler yüzünden
    bir türlü başlayamıyorum.

Al-Farabi bunu beğendi.
  9. MrX

MrX Member

Ödül Puanları:
    18
    Hayırlı olsun Dostum :)

Al-Farabi bunu beğendi.
  10. Al-Farabi

Al-Farabi Albay

Ödül Puanları:
    48
    Evet gerçekten ortam şartlarını ayarlamak ve zaman ayırmak sıkıntılı oluyor, ancak vakitten bende şikayet ediyordum ama bir şekilde zorlayınca oluyor :) Olmadı ufaktan kısa kısa eğitimler ile başla dönütlere göre eklemeler yaparsın. İnşallah uygun şartlar sağlanır da sizden de eğitim almak nasip olur.
    Çok sağol dostum senden de aynı şekilde eğitimler beklerim.

MrX bunu beğendi.
  11. MrX

MrX Member

Ödül Puanları:
    18
    Dostum bir ara düşündüm herşeyi ayarlarmıştım neredeyse. 3-5 birşey çıktı birde zaman sorun oldu ondan dolayı kaldı ama Allah'ın izni ile en yakın zamanda eğitime başlamayı düşünüyorum :)

12. poyrazkaan

poyrazkaan Member

Ödül Puanları:
    8
    hayırlı olsun

13. tababa86

tababa86 Albay

Ödül Puanları:
    28
    udemy de acaba sunumları nasıl yaptınız online bir sistemi mi var? bende düşünüyorum da ayrıca ses kaydetmesek sorun olur mu?Ekran kaydedip yazı kısımlarını da github dan paylaşırım...

Bu Sayfayı Paylaş

Share