1. Duyuruyu Kapat

Kali Linux Ekran Kartı Sorunum.

'Soru & Cevap' forumunda AndreyAsasin tarafından 6 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

1. AndreyAsasin

AndreyAsasin New Member

Öncelikle herkeze merhabalar.
    Foruma yeni üye oldum ve henüz pek dolaşma imkanım olmadı.
    Nvidia 930M ekran kartı kullanıyorum. Ama kali linux ana kartıma bağlı olan Intel 5500U olan ekran kartını görüyor bu sorunu nasıl çözebilirim şimdiden teşekkürler.

2. TosunPASA

TosunPASA Well-Known Member

kali yi sanal pc de mi live mı yoksa direk disk .. gerçek hardware de mi çalıştırıyorsun ?

3. tekroot

tekroot Well-Known Member

Meslek:
    programlama teknik yazılım bilgisayar elektronik
    anladığım kadarıyla leptop kullanıyorsun ilk olarak cift ekran kartı olan pc lerde normalede windowsta ilk inteli görürür grafik kullanımı oyun buna benzer yüksek çözünürlükte olan programlar kullanırsan ikinci ekran kartın devreye gecer windowstada böyle yazılımsal olarak bios uygulaması ilk ekran kartını yüke binmediğinde 1. çalışsın diye herzaman böyledir eğer görmüyor görmediğni nasıl anladın onuda açıklarmısın pc güncelledinmi güncellemediysen yardımcı olalım
    arkadaşım

4. tekroot

tekroot Well-Known Member

Meslek:
    programlama teknik yazılım bilgisayar elektronik
    sanal makina ekran kartı sanal grafik kartını kullanır pc nin deil adı üzerinde sanal makina yanlışmıyım ben bunu biliyorum dostum :)

5. TosunPASA

TosunPASA Well-Known Member

@tekroot
    sanal ekran kartını görmesi ayrı.. ama özellikle vmware workstation gibi serilerde sanallaştırmaya ne kadar kaynak ayıracağını belirleyebiliyorsun. ekran çözünürlük değeri monitör seçimi vs vs... (ver 12.5.7)...
    esxi de misal kendi dedicatedım da.. vds kurulum anında 4-128mb gibi bir grafik performansı tanımlayabiliyorum. sonuçda maksad belli orda..

vmware in esx serisinde son durum nedir bilmiyorum.. bir dönem "r10" da vds lere ekran kartı performansını aktararak render - media casti sorunları vardı... son durum ne oldu bilmiyorum.

hybrid NB larda.. setup da ekran kartı seçimi yok mu ? klasik desktop ların setup ında onboard vga desteklilerde vga desteğini onboard - pci veya pcix den mi araması gerektiği gibi bir seçenek aklımda kalmış.. dolayısı ile setup dan bu tür işlemler çözülebilir diye ilk aklıma gelen

Bu Sayfayı Paylaş

Share