1.                                                

KALI LINUX BAŞLANGICIM

'Kali Linux Hakkında' forumunda AcemiLinuxcu tarafından 5 Temmuz 2018 tarihinde açılan konu

1. AcemiLinuxcu

AcemiLinuxcu New Member

Ödül Puanları:
    3

Selamun aleyküm beyler. yeniyim ve acemiyim. ben kali linux u pc ye değilde flashbellege kurmak istiyorum (16gb) yeterli midir ? ve nasaıl kuracagım ? kurtukdan sonra kendisi yaptıgım işlemleri kayıt eder mi ? sürekli pc değiştireceğim için ve modem ağ değişecegi için actıgım portları aynı şekil acsam sıkıntı yada problem yaşarmıyım ? 2. bu diller .py ile yazılmış ve tez kavrarmıyım .py veya python dili ögrenmek zormudur ? ben genellikle hevesim ağ uzmanı olmak istiyrum donanım az cok biliyorum. yardımcı olacak var mı tedaylı ? ? port açarken guwf güvenlik duvarı kendi deposunda var mı ? şuan kali linux 2018.2 indiriyorum... teşekkür ederim :)

not: güzel Türkçe eğitim seti var mı videolu resimli anlatım ? döküman uğraşmak istemiyorum okuyarak anlayamıyorum tam kavramakta zorluk çekiyorum

saygılarımla,

2. RichWarrior

RichWarrior Albay

Ödül Puanları:
    28
    Web Sitesi:
    3.0 usb kurarsan sıkıntı çekmezsin sanmıyorum. Kurulum Şöyle olacak 1 tane 16 gb boş usb ve bir tane iso yazılı usb olacak kurulum yaparken disk olarak onu göstereceksin. 16 gb yeterli olur mu kısmına 2018.2 sistemi tüm updatelerini yaptığım halde yaklaşık 11-13 gb yer kaplıyordu 16 gb yeterli olabilir. Ekran kartı driver kurmamanı öneririm bilgisayar değiştirdikçe sorun çıkarıp boot edemeyebilir(Araştırmak Lazım).64 Bit yüklediğinde 32 bitlik bir bilgisayara taktığında açmayabilir. Python kolay bir dil ve internette milyonlarca türkçe ingilizce kaynak var oralara bakabilirsin. İngilizce kaynak olarak (freetutorial.info) sağlam dökümanlar bulunduran bir sistem. Ağ konusuna gelirsek gufw en son depoda yoktu diye hatırlıyorum ama elbet kurulur kasma bu kadar. İyi Eğlenceler :D

3. AcemiLinuxcu

AcemiLinuxcu New Member

Ödül Puanları:
    3
    hocam o zaman 32 gb alayim ben 3.0 olmasada 2.0 olur mu ? 2. ben 2018.2 indirdim idm ile ''internet download manger'' ile fakat önceki indirdiğim gibi değil, bir problam çıkar mı ? [​IMG]

4. RichWarrior

RichWarrior Albay

Ödül Puanları:
    28
    Web Sitesi:
    2.0 Usb ile çok takılmalar oluyor diyenler oldu valla biz onların yalancısıyız bilmiyorum. 2017.3 tavsiye etmem en güncel sürüm her zaman en iyidir. Birbirinden Farklı gözükebilir sorun olmaz

5. AcemiLinuxcu

AcemiLinuxcu New Member

Ödül Puanları:
    3
    hocam güncel iyidir. benim kstım mesela 2017.3 de alta sha256.sum yazıyor o yüzden sordum tşk ederim. yok 64 bit pc lerde hallederim yinede bir araştırırım

6. Al-Farabi

Al-Farabi Albay

Ödül Puanları:
    63
    Dostum doküman istemiyorum demişsin ama yine de Temel olarak Linux'u öğrenmek istersen bu Türkçe dokümana bakmanı öneririm. Ayrıca bu dokümanın videolu eğitimi de mevcut bir incele istersen.(Eğitimle ilgili açtığım konuyu da buradan inceleyebilirsin.)

Bu Sayfayı Paylaş

Share