1. Duyuruyu Kapat

Kali Linux 64 bit ISO

'Kali Linux Sürümleri' forumunda System tarafından 13 Eylül 2014 tarihinde açılan konu

1. System

System Active Member

2. zombi

zombi Member

Merhabalar hiç Linux bilgim yok Kali Linux ile başlamak istiyorum 4gb ram var 64bit olanını indirip kurmam mantıklı olanı sanırım birde Türkçe dil desteği varmıdır_?

3. firatr

firatr Well-Known Member

Merhaba; Eğer Linux işletim sistemi kullanmadıysan ilk olarak sanal makine de (VmWare, Virtual Box) kurman ve kurcalayıp öğrenmen daha iyi olacaktır. İnternet ortamı olsun bu sitedeki uygulamalar olsun deneyerek öğrenmelisin. Ayrıca 32 bit OS'in varsa sanal makine de 64 bit OS kuramazsın. (VmWare için, VirtualBox'dan emin değilim.) Ve tabiki Türkçe dil desteği mevcuttur.

4. r00ts4

r00ts4 Administrator Site Yetkilisi

verilerinizin komple yok olmasını istemiyorsanız sanal pc den linuxu kurup biraz kurcalamanız gerekmektedir genellikle pek bilgisi olmadan ana makinaya direk linux kuran kullanıcılar hata yapıyor.

5. zombi

zombi Member

öncelikle verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. açıkçası kaybedecek bir bilgim dosyam v.s yok yani VmWare, Virtual Box gibi sanal makinalara kurmama gerek yok neden Linux neden Kali derseniz internette biraz araştırdıktan sonra karar verdim bu Linux versiyonuna ha amacım Lamer lik falan ya da wifi hack falan değil sadece Güvenli , sağlam ve kararlı çalışan bir işletim sistemim olsun istiyorum. Oyun oynamasını zaten sevmem sadece c/c++ geliştiricisiyim kodların taşınabilirliği sayesinde projelerimi yeni işletim sistemine taşımak fazla sıkıntı vermez diye düşünüyorum. Donanıma gelince ilk topic dede yazmıştım işlemcim 64bit 4gb da ram belleğim olduğu için 64bit işletim sistemini kurmak istiyorum. Bu topicdeki link Türkçe ve 64bit olanı mıdır_? Değilse uygun olan download linkini verebilir misiniz lütfen_? Şimdiden teşekkürler.

6. MacTavish

MacTavish Moderator

Meslek:
    Öğrenci
    Web Sitesi:
    Kali Linux Hangi Sürümünü Kullanmak İstiyorsun ? :) Hemen Linki Atayım Sana Dostum :)

7. zombi

zombi Member

@MacTavish kardeşim son sürüm nasıl kararlı ve stabil mi_? Tercihim ya son sürüm ya da ondan önceki sürüm olabilir. Ya da sizlerin tavsiye edeceği bir sürüm olabilir.

8. r00ts4

r00ts4 Administrator Site Yetkilisi

Sıkıntısı kurulum için 1.8 veya 1.7 yı öneririm tabi direk makinaya kurulumunu onermiyorum ilk önce sanal PC de kullanıp bir deneyin

9. MR.ROBOT

MR.ROBOT Member

kolay gelsin neden torrent olarak indiremiyorum ?

10. MacTavish

MacTavish Moderator

Meslek:
    Öğrenci
    Web Sitesi:
    Sorunsuz Olarak İniyor Nasıl Bir Sonuçla Karşılaıyorsun ?

11. MR.ROBOT

MR.ROBOT Member

tamam sorun yok mactavish indirdim teşekkürler de forumdaki wifi hack konusu eski kaliye göre uyarlandıgı icin yeni kalide olmuyor sanırım ?

12. salih19

salih19 New Member

Merhaba, kali-linux sürümü 64bit torrent dosyasını neden indiremiyorum 404 hatası veriyor.

13. MacTavish

MacTavish Moderator

Meslek:
    Öğrenci
    Web Sitesi:
    ISO Olarak İndirmeyi Deneyin

Bu Sayfayı Paylaş

Share