1.                                                

Kali 2018.2' den 2018.4 e güncelleme sonrası açılmama problemi

'Kali Linux Sürümleri' forumunda Berkc1 tarafından 24 Aralık 2018 tarihinde açılan konu

1. Berkc1

Berkc1 New Member

Ödül Puanları:
    1

Selamlar, size bir sorunumu söyleyeceğim. Kali nin 2018.4 ünü mecburen kullanamıyorum. O sebeple 2018.2 sürümünü kullanıyorum. Bu durumda 2018.2 yi 2018.4 yapmak için;
    apt-get update mi
    apt-get upgrade mi
    yoksa apt-get dist-upgrade mi kullanılmalı?
    Ona göre kullanmayacağım :) Başka bir bilgisayarda yine 2018.2 vardı bu 3 ünü yaptım yanlış hatırlamıyorsam çünkü sistemi güncelleyen vs buna benzer kod yok herhalde bildiğim. O 3 ünden birini yaptım ve bilgisayar açılmadı sebebi de sistemi 2018.2 den 2018.4 e yükseltmiş olmasıdır diye tahmin ediyorum. O sebeple diğer 2 sini yaparım mesela sistem güncel olur ama bir diğerini yapmam 2018.4 e yükseltmem. Ki o bilgisayar da fena değildi aslında neden açılmıyor cidden anlamış değilim. Umarım detayına inip iyice anlattım ve tam anlamıyla anlatabildim.

Veya şöyle diyeyim:
    2018.2 den 2018.4 versiyonuna güncelleme yaparak geçince bilgisayarı kapatıp açıyorum veya reboot yapıyorum mesela bilgisayar açılırken siyah ekran ve - gözüküyor sadece. Acaba f2+alt mıydı o kombinasyonu yaparak mi bişeyleri değiştiriyoruz bilen var mı ?

2. tababa86

tababa86 Albay

Ödül Puanları:
    43
    Ctrl+alt+f2
    apt-get remove --purge '^nvidia-.*'

3. Berkc1

Berkc1 New Member

Ödül Puanları:
    1
    Şimdi varolan 2018.2 versiyon unu güncelledim. Reboot yapmadan terminal e: apt-get remove --purge '^nvidia-.*' komutunu yazdım.
    Bendeki sorun versiyonu güncelledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatırken masaüstü nün açılmamasıydı hatırlıyorsanız.
    Şimdi dediğiniz bu kodu reboot layıp alt+f2 yapmadan terminale girdim özetle. Terminalde yazdığım kodun geri dönüşü güncel paket şeklinde oldu. Acaba diyorum ki hep aynı işlemleri yaptıktan sonra sorun oluyorsa bu paketi de hep yüklüyordur. Yani sorunumun çözümü bu paket sonrası düzelen bir sorun değildir diye tahmin ediyorum. O yüzden reboot yapmadan çözüm arıyorum başka alternatif var mıdır acaba?

4. tababa86

tababa86 Albay

Ödül Puanları:
    43
    nvidia yı kaldırıyor.nvidia ile intel grafik işlemci çakışması varsa xorg da sorun çıkıyor.

5. TosunPASA

TosunPASA Active Member

Ödül Puanları:
    28
    bu sorun nvidia vs değil idi..
    sanal pc de bile normal upgrade veya dist-upgrade de açılmama sorunu çıkıyor idi sanal pc de

az önce 2018.4 xfce yi yeniden kurup klasik apt-get upgrade ile güncelleme yaptıktan sonra düne göre çok daha fazla dosya ile güncelleme yapıp sorunsuz reboot oldu

ilerleyen zaman da ne olur bilmiyorum

bu arada debian/ubuntu software center ın güncel - görsel halini nasıl kurarız ve
    vmware toolbox ı vmware in içinden değilde repo dan install etmek istiyorum. tabiki toobox ın auto olarak servis olarak çalışmasını da.

son güncel repo-komutları paylaşabilecek var mı ?

Bu Sayfayı Paylaş

Share