1. Duyuruyu Kapat

John ile şifre kırmak

'Tersine Mühendislik' forumunda TosunPASA tarafından 4 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. tababa86

tababa86 Albay

Ben basit duzeyde metasploit linux egitiminde degindim fakat tatmin edici degil.uzerinde daha detayli çalişacam.suana kadar cok da gerekmedi uzman duzeylerde deginecem detayli.john the ripper a hakim misin derseniz ogrenme asamasindayim.tabi su var birileri yapabiliyorsa biz niye yapmayalim...

2. TosunPASA

TosunPASA Well-Known Member

@Hattab

geçen gün konfig ayarları için arama yaparken....
    John un cpu da çalışan bir modifiyesini buldum.. yazılımcı kendimi yazdı veya birisi compile etti de orda mı paylaştı emin değilim. sayfadaki yazıları detaylı okumadım....
    ama...
    E5-2670 işlemci de... bu (john-1.8.0.5) i çalıştırdığım an cpu daki tüm çekirdekler pik yapıp %100 olarak çalışıyor.. ve normal (1.7.9 j5) versiyon ile test değeri +4.000k çıkarken bu cpu versiyonunda +15.000k çıkıyor.. ama çalışması esnasında cpu tavan yaptığı için diğer işlere pek bişi kalmıyor maalesef...

şuan çalışan kali 1.1.a ve 64bit versiyona (2*4) çekirdek ve 4gb ram tanımladım... 100 gb da disk... cpu da yüklenme %60 larda.. dolayısı ile bu tür bir makina da diğer işlere yetecek bir işlemci gücü kalıyor.. daha sonraki günlerde 1 çekirdek ve 4gb lık ram değerleri ile benzer test değerlerini aynı hardware için paylaşırım ümidindeyim

selamlar herkese

3. MacTavish

MacTavish Moderator

Meslek:
    Öğrenci
    Web Sitesi:
    Konu Güncellendi!

Bu Sayfayı Paylaş

Share