1.                        

JDownloader ve YouTube video ları

'Off Topic' forumunda TosunPASA tarafından 20 Temmuz 2018 tarihinde açılan konu

1. TosunPASA

TosunPASA Active Member

Ödül Puanları:
    28
    Merhaba herkese
    malum herkes artık özel site açmak yerine tutulmuş bir yerde kendine özel pencere açmayı tercih ediyor. Birçok paylaşımcı ve eğitimci arkadaşlarımız da youtube de kanalları mevcut ve oldukça harika BİRİKMİŞ video ları var

ben geçen güne kadar FireFox youtube downloader ile tek tek video ları indiriyor idim. bugün jdownloader ile sabah işe geldiğimde akşamdan bıraktığım video ları kontrol ederken; yine firefox da manuel indirmek için, ibrahim çevrük e ait jscript bölümün linkini kopyaladım ve firefox a yapıştıracakken jdownloader ın o bölümdeki tüm video ları kontrol edip indirme izni istediğini farketttimmmmmmmm.. 22 video ve en yükseç çözünürlüğü seçiyor

arada benden ffmpeg eklentisi onayı istedi derken kurulumu yaptı....

ve ibrahim çevrük e ait jscript bölümündeki 22 adet video jdownloader da açıklama txt leri ile sralandı. daha önce farketmeden.. hani alışkanlık ya hepimizde her soruya EVET emrin olur abi... saygımızdan dolayı evet dediğim için jquery bu arada indirmeye başlamış idi..

kısacası....

eğer youtube da indirmek istediğiniz bir bu şekilde toplu video lar var ise... jDownloader bu iş için en iyisi şuan benim açımdan

daha önce 100 adet php video larını indirmek için çektiklerimi düşününce.... ağlamak istiyorum.................... :(

şahsen ben İÇ nin php anlatımlarını seviyorum. adam hata yaparak çok basit bir dil ile.. işi uzatmadan anlatıyor...

bu arada ben dün izmir deki bir coder arkadaşdan Temel PHP eğitimine başladım. mesai dahilinde kendisi ile skype den kısa sohbetimiz esnasında beni imtihan etti. team ile bağlanıp skype ile ses bağlantısı kurarak çok güzel 1 saatlik eğitim aldım. ibrahim çevrük ün video ları ile de pekiştircem

PHP eğitimi için arkadaşlar..
    ben tek tabloluk crud işlemlerini var olan kodları css leri değiştirerek gayet gösterişli sayfalar hazırladım ama Temel değişken döngü şartlı sorgular diziler i almadan yapınca mutlaka takılıyorsunuz. programcılık deneyimim tabiki var ona güvenerek zaten öğrenmemiş idim

ama şu bir gerçek ki...
    lütfen 1 saat lik de olsa bilen birinden.. özellikle de öğretmen sıfatı olan kişiden enaz 1 saat temel mantık bilgisini edinin. sonrasında ister yerli ister yabancı basılı-görsel kaynaklardan devam edin

yaklaşık 15 günlük temel yapıdan sonra mysql i detaylı anlatımını yapacak.. ki ben Oracle DBA eğitimi almış ve kullanmış biri olarak.... şart diyorum mysql eğitimi de. zaten temel olduğu için çok hızlıca da geçiyoruz.

Lütfen eğitim veya birinden destek alın

burada php bölümü neden açılmaz onu anlamadım. sonuçda exploit yapacaksanız php ve *nix adminliğiniz olmasında faide var. aksi halde yapacağınız herşey sınırlı olur

php yetermi ?
    asla... genç arkadaşlar.. rubby... phyton dahil ... vede C ve tüm türevlerini ezberlemeyin.. YUTUN....

gelecek OS kernel ı üzerinden code yazabilenlerin olacak li bugün için Linux ve Android bu konuda oldukça başarılı... sonraki versiyonlarında ise muhteşem yapay zeka OS lar sizleri bekliyor

selametle

MrX ve Al-Farabi bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş

Share