1. Duyuruyu Kapat

Java İle Bilgisayara Python kurma ?

'Java' forumunda DİNARLI tarafından 20 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

1. DİNARLI

DİNARLI Member

Benim amacım nasılsa java bildiğim kadarıyla her işletim sisteminde direk çalışabiliyor ama python un çalışabilmesi için python un o sisteme kurulu olması gerekiyor bunun için ben java ile otomatik bir python indiricisi kurmak istiyorum yani
    java dosyamı bir kişi çalıştırdıgında o kişinin sistemine otomatik olarak pythonu kursun istiyorum acaba bunu nasıl başarabilirim ?
    Yardım Ederseniz Çok Makbule Geçer :D

2. HeyYou

HeyYou Member

Meslek:
    Siber Güvenlik Uzmanı
    Öncelikle merhaba.
    Mantığı şu şekilde anlatmak istiyorum. İkisi de Java'da Python'da işletim sisteminde çalışır direkman yüklemeye gerek olmadan fakat uygulamanın içerisine dahil edilmiş kütüphaneler default kütüphaneler değil de farklı kütüphaneler ise onları yüklemek gerekir sadece. :)
    Olay şu şekilde oluyor : Java programlamak isterseniz Java'yı Windows'da da Linux'da da yüklemeniz ve PATH ayarını yapmanız gerekli aksi halde Java ile çalışamazsınız.
    Python'da Windows'da yakın gereksinimleri taşıyor. Linux'da default olarak geliyor, yani direk çalışabilirsiniz üzerinde.
    Özetleyecek olursak: Her programlama dili makina diline veya low-level dillere derlendiği için her makinada çalışır, ek kütüphane gereksinimi yoksa :)

3. tababa86

tababa86 Albay

Linuxlarda,maclerde hemen hemen % 99 kurulu geliyor.Geriye kalıyor Windows o da çok rahat ilerle ilerle kurarsın.Aslında senn ne istediğini tam anlayamadım ama heralde sen debugger,interpreter kurulumu falan olsun istyon...Eger kendin otomatik kurulum yapan bir programı java ile tasarlamak istiyorsan javayı ögrenmelisin gerisi kolay bence.Eger java idede python kullanmak istoyrsan netbeans var...Pycharm ide de hem python hem go dili kullanabilirsin...Bir de şu var tabi ... mesela java çalıstırılabilir dosya jar sonra windowsun exe sende python dosyasına tıklanınca çalıssın istiyorsan onu çalıstırılabilir hale getirmen gerekiyor...

4. DİNARLI

DİNARLI Member

Aslında benim amacım ben kendime özel biraz gelişmiş bir trojen benzeri birşey yazdım python ile ama ben bunu herhangibi bir windows makineye attıgımda veya android bir makineye attıgımda çalışmasını istiyorum ama makinelerde büyük ihtimal python kurulu olmayabilir bu makinelerde python kurulu olmasa bile benim trojenim çalışırmı acaba ?

5. HeyYou

HeyYou Member

Meslek:
    Siber Güvenlik Uzmanı
    import listesini atabilirsen söyleyebilirim.

6. DİNARLI

DİNARLI Member

import os
    import sys
    import subprocess
    from bs4 import BeautifulSoup as Soup
    import socket
    şimdilik bunlar import edilmiş durumda

7. tababa86

tababa86 Albay

8. HeyYou

HeyYou Member

Meslek:
    Siber Güvenlik Uzmanı
    Çalışacaktır.

9. DİNARLI

DİNARLI Member

Söylediklerinizi Yaptım İşe Yaradı Herşey İçin Çok Teşekkür Ederim Çok Yardımınız Dokundu.

Bu Sayfayı Paylaş

Share