1. Duyuruyu Kapat

Hosting Tavsiyesi

'Soru & Cevap' forumunda qrdinaryy tarafından 24 Nisan 2017 tarihinde açılan konu

Etiketler:
  1. qrdinaryy

qrdinaryy New Member

Merhaba arkadaşlar evet biraz konu dişi olabilir ama ucuza ve kaliteli hostimg almayi dusunuyorum yardimci olabilicek varmi .

Ucuza derken uygun fiyata hemen şimdi ucuza bulamazsiniz demeyin :)

2. CyberBreaker

CyberBreaker Member

Godaddy iyidir birkaç kez kullandım onun dısında 1and1 de öneririm onuda kullandım beğendim.

3. Dark Warrior

Dark Warrior Well-Known Member

Meslek:
    Education Support, HBYS Systems
  4. qrdinaryy

qrdinaryy New Member

Teşekkurler fakat başka bilen varsa yazarlarsa sevinirim

5. TosunPASA

TosunPASA Well-Known Member

öncelikle ne tür script kullanacağını ve ne kadarlık bir güç veya anlık ne kadarlık bir trafik lazım?
    ne kadarlık bir disk kapasitesi vs vs diye uzar gider.. tabiki orda host edeceğin dosyalar ile kimlere ulaşmak yani ziyaretçileri nerelerden bekliyorsun gibisine .. dolayısı ile de lokasyon bilgisi de gerek..

isimtescil i özellikle tavsiye etmiyorum. Yönetimde hala kayyum olabilir.
    firma olarak domain tescil firması olup, kalan kısımda host işi de yapıyor ama gelen her türlü soruna cevap veremediği veya vermediği için ....

vede r10 da o firma için açılmış oldukça fazla şikayet konusu var..
    misal. sen orda güzel bir domain aradın.. aklına geldi baktın.. 1-2 saat sonra baktığında o domain in register olduğunu veya satın aldığın veya aldığını sandığın domain in başkasına satıldığını görme üzerine oldukça fazla şikayet topiği var idi. firma bu tür siteleri de iplemediği için ...

ben kendim için hollanda daki kendime ait bir vds üzerinde host ediyorum. 1gb ram ve 20-30gb lık ssd olarak... aylık 35tl.. dolayısı ile de, ne trafik sorunum nede yük sorunum var.. olan yük kendime ait.. trafik de o tür lokasyonlarda kullanabildiğin kadarı diyebiliriz

ben arkadaşımın hostu için r10 da şikayet topiği açtım.. arkadaş aylık total kullanım kapasitesini açtığında hizmeti durdurmuşlar. tabiki bu gayet normal.. ama utanmadan arkadaşımın bilgilerini de ekrana yazmışlar.. oldukça abes ve diğer host sahipleri tarafından da hoş karşılanmayan bir durum..
    eleman ne iş yapıyordu... grafiker.. firmaların logo katalog vs resim işlerini yapıyor.. domain i de faceden iletişim yönlendirmesi ve mail maksadı ile kullanıyor idi.. mail ine oldukça fazla grafik resim gelince aylık bant miktarını 1 haftada bitirince kişiliksiz firma ikaz adı altında arkadaşın kimlik bilgilerini paylaşmış domain de... kota bittiği için hizmet durdurulmuştur... tarihine kadar diye bir yazı yazmak olmayan beyinleri idrak edememiş.

bunlara da dikkat edin..
    aylık 5 liraya veya yıllık 20lira gibi satarken sınırsız deyip arkasında 1gb aylık kotayı aşınca sendne sürekli para isteyen basit bir html sayfalar için aşırı cpu kullanımı adı altında kendilerince ek ücret istemeye çalışan ...
    kiraladığı 512mb lık vds i 100 kişiye ait domain i barındırmaya çalışan.. kendisine firma diyen liseliler de oldukça fazla...

dikkat etmenizde fayda var

Dark Warrior bunu beğendi.
  6. qrdinaryy

qrdinaryy New Member

Bilgilemdirdiginiz icin tesekkutlrt bilismistten almayi dusunuyorum bi bilginiz varmi oasi hakkinda

7. Dark Warrior

Dark Warrior Well-Known Member

Meslek:
    Education Support, HBYS Systems

Bilgilendirdiğin İçin tşk ederim kardeşim. uzun zamandır böyle işlerden uzak olduğum için haberim yoktu.

8. radyomevlana

radyomevlana New Member

En az 5 yıllık geçmişimiz olan ve sorun yaşamadığımız bir firmayı sizlere tavsiye etmek istiyorum. fiberserver.net.tr

Bu Sayfayı Paylaş

Share