1.                                                

Hangi Sürüm Kullanılmalı

'Kali Linux Sürümleri' forumunda RichWarrior tarafından 11 Ekim 2018 tarihinde açılan konu

1. RichWarrior

RichWarrior Albay

Ödül Puanları:
    28
    Web Sitesi:

Selam Dostlar;
    Z270 Chipsetli güncel bir sistemim mevcut ben buna 2018.2 versiyonu kurmayı düşünüyorum ve ardından clonezilla ile backup almayı düşünüyorum. Sizce en güncel ve stabil sürüm hangisidir ?
    (Alternatif Dağıtımlara da Açığım)

Son düzenleme: 11 Ekim 2018
  2. MrX

MrX Active Member

Ödül Puanları:
    28
    Dostum bence 2.0 en stabil versiyonu ama güncel değil malesef :) ondan dolayı 2017.3 falan daha stabildir 2018.2 ye göre

3. RichWarrior

RichWarrior Albay

Ödül Puanları:
    28
    Web Sitesi:
    2018.2 resmen çöp. 32 GB ram ile bile takılmalar oluyor ve artık kali linux bu sebeplerden dolayı insanı çok sinir etmeye başladı sistemi upgrade ederken korkar olduk. Alternatif Öneriniz Nedir ?

4. MrX

MrX Active Member

Ödül Puanları:
    28
    Aslında o takılmalar kali linux da sıradan bir hale gelmiş durumda. Eğer kali linux dışında pentest için sistem önermemi istersen cyborg hawk os veyahut parrot os u önerebilirim

5. RichWarrior

RichWarrior Albay

Ödül Puanları:
    28
    Web Sitesi:
    blackarch hakkındaki düşünceleriniz nedir

6. MrX

MrX Active Member

Ödül Puanları:
    28
    Aslında bana göre blackarch en iyi pentest için yapılmış bir sistemdir. Sadece performans ve verime önem verilmiş bir sistem bundan dolayı grafikleri bayağı kötü ama hız olsun performans olsun verim olsun yüksek olduğu için grafik pekte önemli olmuyor. Ben daha blackarch da kasma vs yaşamadım. Ama işte alışkanlık ya debian tabanlı dağıtımları daha çok seviyorum :)

7. tababa86

tababa86 Albay

Ödül Puanları:
    43
    Normal günlük işler için tartışmasız şuan en çok indirilen Manjaro linux tur.Sonra Elementary os juno.2 si de güzel elementary daha hızlı olsa da bence kodlama vs için manjaro en iyisi.Gnome sürümünü masaüstüne kurdum.Bu arada elementary juno da var arkadaş her ikisi de çok hoş insan mutlu oluyor.manjaro da işte terminal hakimiyetim iyi değil.Çünkü packet yöneticisi farklı.elementary os de de root yetkileri ve bazı işlerde terminal sorun çıkarıyor onun dışında yani pentest dısında en iyileri.Eğer sisteminiz iyiyse pentest olayını sanal makinelerle çözebilirsiniz.Terminal olarak da her ikisine deepin terminal kurdum çok hoş terminal...youtube kanalımda zaten videolar yayınlıyorum...

8. tababa86

tababa86 Albay

Ödül Puanları:
    43
    Bu arada kali linux 2018.4 sürümü kali.org da yayınlanmış.sistem kurulu ise terminalden
    apt update
    apt dist-upgrade yapın yeni sürüme geçer.

Bu Sayfayı Paylaş

Share