1. Duyuruyu Kapat

Hackerlar nerden başadı?

'Soru & Cevap' forumunda skywalker07 tarafından 10 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

Etiketler:
  1. skywalker07

skywalker07 Member

Oncelikle selâmün aleyküm ;
    Hackerlar nerden başladı bu işe yani sırayla adımlar ne olmali?

Bi sürü makale, döküman inceledim fakat bulamadım tecrübeli arkadaşlar ilgilenebilirler mi?

2. Scriptter

Scriptter New Member

Ben birilerinin hadi hacker olayım diye başladığını sanmıyorum. Birşeylerin birşeyi tetiklemesi lazım. Mesela ben sipariş verdiğim sitede bile acaba ne gibi açıklar olabilir sürekli analiz peşindeyim.

skywalker07 bunu beğendi.
  3. RichWarrior

RichWarrior Albay

Web Sitesi:
    Ben internetten bulduğum dandik bir set ile bir anlık gazla sistemi kali linux çevirdim hemde ana sistem olarak hiçbir virtualbox wmware vs olmadan.
    Bu seti izledim vs ne öğrendim diyecek olursan hiçbir şey bir anlık gazla başlamıştım daha önce linux mint kullanmıştım.
    Linux mint Türkiye adında bir forum sayfası olduğunu biliyordum ve Kali Linux Türkiye diye bir yer olabileceğini hesapladım ve hesaplarım doğru çıktı böyle bir yer vardı . Buraya üye oldum konuları gezdim. Bay Pipo üstadımın paylaştığı videoları youtube kaldırmadan çoğunu sistemime download ettim.
    Kodlab firmasına ait bir kitap satın aldım 33 TL bu kitap bana bayağı yardımcı oldu.
    Sonra ise devletin bana sunduğu imkanlar yani megep ile merakım olan dalların modüllerini okudum yalayıp yutmasam dahi bir fikir sahibi oldum.
    Bu işe ilk heves ettiğimde TurkHackTeam ekibinden çıkmıyordum. Her gün THT forumunda saatlerimi geçiriyordum . Şimdi ise çöp olduğunu anladım .

Ellerinde çok güçlü bir ordu var adeta fakat ortam velet ve seviyeli olmadıktan sonra bir işe yaramadı. Deccal.org yani eski adıyla Cyberizm ile bu işlere oradaki yetkililer sayesinde merakım arttı.İnternette sürekli araştırdım ingilizce türkçe demeden bulduğum bütün forumlarda takıldım. Ellerime geçen dökümanları Türkçeye çevirerek okudum. Şimdi ise istediğim bir sayfada çok rahat açık bulup sistemi haritalandırıp sisteme girip bilgileri çalma işlemleri yapabiliyorum.

skywalker07 ve Al-Farabi bunu beğendi.
  4. tababa86

tababa86 Albay

Bence önce başlığı yanlış yazdığını fark ederek düzelt...Hacking bir sistemi anlama ve çözmektir.kusursuz sistem yoktur insan elinden çıkan.illaki bir eksiklik bulunabilir.bu zayıflıkların farkına varmak için o insan o sistemi nasıl tasarlamış hangi dil ile yazmis shangi donanimlar kullanılıyor bunların su durumlardaki hatası ne uzerinde hangi protokoller uygulaniyor bunları anlamak tır.website tasarlamış biri php ile arka planda veritabanı mysql bunları öğrenmek gerekir ki website açığını bulasin.o yüzden donanımlara hükmetmek için yazılım dili şart.donanimlara da aşina olmak gerek.isletim sistem leri bilmek üzerinde çalışan servisleri bilmek şart.aslinda Wikipedia olman gerek.

skywalker07 ve Al-Farabi bunu beğendi.
  5. skywalker07

skywalker07 Member

Herkese fikirlerini paylaştığı için teşekkür ederim. Tabikide ben hacker olayım diye baslamiyorlar. Fakat benim sorma amacım ilk önce nerden başlamam gerektigiydi.

6. skywalker07

skywalker07 Member

Pardon ama ne web sayfası reklamından bahsediyorsunuz? Benim web Sayfam yok.

7. SecDeT

SecDeT Member

Birsürü makale,forum,yazı okudum.Tek sonuca vardım azim.Gelip geçici bi heves olmamalı asla,pes etmemelisin ve sürekli motive et kendini gaza gel :D
    Önce psikolojik olarak hazırlan devamı muhakkak gelir zaten ve biran önce windowsdan kurtul.

8. skywalker07

skywalker07 Member

Windowsdan kurtuldum zaten linux mint kullanıyorum hemen hemen temelini öğrendim ayrica aynen gecici bi heves olmamali azimli olmak gerekiyor.

9. tababa86

tababa86 Albay

Bizim forum ölü ya.o kadar ctf paylaştım şuan btk da öyle sınav yapacak vulnos kevgir ve diğer videolar boşuna paylaşmadım ama buradaki ler umarım anlamışlardır ve videolarım bakiyordur bu ara da yarışmaya katılmıyorum çünkü göze batmak istemiyorum...videolarından para kazanma derdim yok bu arada bilginiz olsun.derler bu reklam mı yapıyor hayır yardımcı oluyorum.para kazansam yine bi süper laptop falan alır yine size mal ederim.popularite derdim de yok.ilgi ister insan biraz...

10. skywalker07

skywalker07 Member

Sende haklısın. Foruma üye olanlar bi hevesle bakiyor zor gelincede kaciyorlar forumdan. Suan modemim ariza olduğu için videolarinizi izleyemiyorum ama internet olur olmaz hepsini izleyeceğim inşallah :)

tababa86 bunu beğendi.
  11. tababa86

tababa86 Albay

inanın bende başkalarından bakarak izliyorum.mesela hindli biri vardı mrx adlı youtube kanalı var adam gercekten beni kali ye sevdirdi.ingilizcesi berbat fakat insan yazdıgı kodlardan çat pat öğreniyor.Gercekten hızlı öğrenmenin bir yolu videodur.Sonra ilerletmelisin pdfler le her kaynaga bakarım...Zorlama yok istediğin kanala bak ama bak ki bize de anlat :D

Bu Sayfayı Paylaş

Share