1. Duyuruyu Kapat

Forum kurulumu.

'Linux Diğer' forumunda Enigmatic_Turk tarafından 20 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

1. Enigmatic_Turk

Enigmatic_Turk New Member

Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle selam aleykum.
    Arkadaşlar genel olaraq Linux tabanlı sistemler ve onların eğitimi, öğretimiyle ilgili bir site kurmayı planlıyoruz. sitenin bi çok bölümü hazır ama forum bölümünü nasıl halledicez onunla ilgili pek bi bişey bulamadık. Yani forum kısmı nasıl yapılır, neler gerekir öğrenmek istoyurm. Site yapımıyla daha çok arkadaşım ilgileniyor. Ben makaleleri hazırlıyorum. Forum da olsun istiyoruz, insanlar bilgi paapylaşımı yapsın. Site yapımı konusunda pek bilgim yok diye sizlere sormayı öngördüm. Teşekkürler.

2. RichWarrior

RichWarrior Albay

Ödül Puanları:
    28
    Web Sitesi:
    Direk MyBB gibi forum altyapılarına bakabilirsin çünkü neredeyse bütün forumların altyapıları aynı fakat stilleri ve temaları değişik kendi temanı kendin kodlayabilirsin !

3. Enigmatic_Turk

Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkür ederim. Bakıyorum şimdi.

4. Enigmatic_Turk

Ödül Puanları:
    0
    Kardeş o siteyi inceledik ve site sadece php forumlar içeriyor. php-nin açıkları çok olduğu için biz daha çok python ve django üzerinde kurulmuş forumlar aramaktayız. Yardımcı ola bilirseniz seviniriz... teşekkürler..

5. KaliBot

KaliBot Albay

Ödül Puanları:
    2
    Web Sitesi:
    pythonda hiç açık olmadığınımı zannediyorsun ? bana göre pythondaki bulunan bir açık daha tehlikelidir bu sistede xenforo php ile kodlanmış ve güvenlik önlemi olarak pek bişi alınmadı eğer bişi yapacaksınızkendiniz önlem alabilirsiniz...

6. Enigmatic_Turk

Ödül Puanları:
    0
    pythondaki açıklar için mümkün olduğu kadar önlem alabiliriz.. python olmasa bile en azından django ile kodlanmış bi forum olsun.

7. KaliBot

KaliBot Albay

Ödül Puanları:
    2
    Web Sitesi:
    Bence python olsa dahi sen açıklarını kapatamazsin en ufagini bile kapatamazsin çünkü daha djangonun ne olduğunu anlamamissin web olarak zaten django oda pythonun web kısmı demektir... ayrıca boşuna aramayin bisi bulamazsınız python programlama dili için forum

8. Enigmatic_Turk

Ödül Puanları:
    0
    zaten django ile çalışacak olan ben değilim. arkadaşım yapıcak. siteyi hazırlamış ama forum kısmı konusunda sıkıntısı var.

Bu Sayfayı Paylaş

Share