1.                                                

Forum İçin Öneri

'Beyin Fırtınası' forumunda Al-Farabi tarafından 20 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

1. Al-Farabi

Al-Farabi Albay

Ödül Puanları:
    63

Eğer Adminimiz @r00t Kabul Ederse Konu Altında Aklınıza Gelen Fikirleri Paylaşalım.
    Mesela benim istediğim şey :trl getirilmesi bilmiyorum belki saçm ama :)
    Sizlerden daha parlak fikiler çıkacağına eminim.

2. r00ts4

r00ts4 Administrator Site Yetkilisi

Ödül Puanları:
    28
    Evet Güzel düşünülmüş herkesten bir cevap alalım

3. Al-Farabi

Al-Farabi Albay

Ödül Puanları:
    63
    Mesela Anlık Mesaj Barı Olsa Arada Bir Yada Hep Açık Kalsa İteyen Forumdan Muhabbet İle Zaman Geçirse ?

4. r00ts4

Ödül Puanları:
    28
    Güzel fikir daha önce düşündüm ama şöyle bir şey var millet artık direk soruları ordan sormuş olur forumda sorularda ve yardım konularında eksiklikler olur

5. Al-Farabi

Al-Farabi Albay

Ödül Puanları:
    63
    Dediğiniz Gibi Ancak Belki Uyarılar İşe Yarar
    Örneğin :
    -Abi Şunu Nasıl Yaparız Diye Soran Olur
    -Bilen İlgilenen Kişi Buradan Konuşmayalım Ben En Yakın Zamanda Bir Konu Paylaşırım Gibi
    Tam Açıklayamdım Ama Siz Anladınız :D Denesek Olmaz Mı ?
    Genelde Hal Hatır Muhabbet İçin Ama Yineden Siz Bilirsiniz

6. r00ts4

Ödül Puanları:
    28
    Forum sizlerin forumu iftardan sonra uygun eklenti bulmaya çalışırım bir kaç günlüğüne kullanırız.

7. TosunPASA

TosunPASA Active Member

Ödül Puanları:
    28
    şimdi şu sorunumuz var

biz güncel veya herkesin (beleşçi kesim olarak) aradıkları veya serbest hareket - hakaret sorunu olan bir forumuz.. vede içerik olarak belirli bir kitleye hitap ediyoruz. her linux meraklısı bile burdaki paylaşımların çoğu ilgisini çekmeyecektir.

dışardan birisi gelip burda birşeylere baksa bile uzun süre kalmasını gerektirecek bir yer değil.
    sizinde gördüğünüz gibi bazı gruplar çok fazla etkin ve sürekli de aynı konu başlığı açılıyor..... wifi şifresini neden kıramıyorum gibi :)

kullandığımız linux çözümü de linux kullanıcıları içerisinde de pek bilindik bir versiyon olmadığı gibi gündelik de de çok rahat kullanılabilecek bir versiyon değil... misal geçen gün, çok uzun süredir üye olduğum bir forumda manjaro versiyonunun varlığından haberim oldu ve nerdeyse hazırlanmış tüm masaüstü serilerini indirip vmware de kurulumunu yaptım.. dolayısı ile de farklarını kendi açımdan kıyasladım... ve gerçekten de hoşuma gitti
    manjaro ile kali yi MasaÜstü Linux Deneyimi olarak kıyaslarsak eğer.. maalesef Kali sınıfta kalır.

günlük hayatda adamların ilgisini çeken konu ve paylaşımlarda yapmıyoruz. Örnek vermek gerekirse.. Pazar günleri oturduğumuz kahveden çıkmayan arkadaş ctesi günü erken den evine gitti.. neymiş.. sur...... varmışşşşşş... çok merakla takip ediyormuş.. ya arkadaş bir ben mi kaldım o tür yerlerdeki.. hatta bi tanesi berber de adam özel olarak evlendirme programını açtırmış idi orayı takip ediyordu.. yaş 55-60.. artık gerisini siz düşünün
    dolayısı ile insanların gündem veya hedefinde olan konular değil

bana bi selamı bile olmayan biri geçenlerde yanıma gelip selam verdi.. sen bilgisayarcı idin dimi.. diyerek konuya başladı.. neymişşşşş... face hesabı hacklanmiş, nasıl geri alacakmış... sanki tüm bilgisayarcılar hacker veya her hacker da bilgisayar teknik servisci olur.... sanıyormuşşşşşşş.... de git dedim... benim face hesabım yok vede hesabı olanlara oldukça kötü laf ediyom deyip kovdum...
    yani içerik olarak, forum çoğunluğun (avam) ın gündemine maalesef hitap etmiyor... diye acizane fikrimi paylaşayım...

aklıma gelen bir içerik... madem bir linux çözümüyüz diğerlerinin tanıtım ve mobil uyumlu kali installation larını daha detaylı anlatımları ... kali nin hem sanal hemde gerçek hardware olarak daha masaüstü çözüm ve alternatif olabileceği konusunda program anlatım ve paylaşımları da olabilir...

8. Hattab

Hattab New Member

Ödül Puanları:
    0
    @TosunPASA Aynen abi bu tür paylaşımları daha sıklıkta yapmalıyız. Kali linux'un Türkiyedeki kaynağı akla geldiğinde forumumuz gelmeli.

Forum için bir önerim Formumuza ait Araçların geliştirilmesi ve buna örnek olarak ilk KaliLinux Üzerinden Farklı tooller ekleyip ve toollerin bazıları bizim forumumuza ait olacak artık masaüstü ortamı falan hepsi bize ait olan bir Dağıtım yayınlamak.

9. Al-Farabi

Al-Farabi Albay

Ödül Puanları:
    63
    Fikir çok güzel ancak çok zor ve ekip yok :)

10. TosunPASA

TosunPASA Active Member

Ödül Puanları:
    28
    @Kostov & @ElliotAlderson

şimdi coder olan biri için bunu söylemek kolay dabikiiiii :)

bende isterim senin dediklerini de ama gelgör ki aşk beni neyledi....
    bende çok şeyler isterim yapmayı ama yapamıyorum... bir dönem coder olayım diye sarıldım kurslara filan.. yok abi olmadı bir türlü... temel yapıyı öğrendim ama ilerisine gidemiyorum. misal DBA lik bana daha cazip geliyor performance & tuning den... ama DBA liği de başarılı yapabilmek için fonksiyon ve procedure yazabilmek gerek ki buda benim en başarısız olduğum nokta... ama hazır yazılmış script veya execute ları stres testine sok dediğin an işte orda kükrüyorum... yazılımları işine göre değerlendirip son kullanıcı mantığı ile kontrollerini yapıp coder ı yönlendirebiliyorum....

senin genç olman ve coder lığa yatgınlığın var. bu iş sana düşüyor... var olan dillerine yenilerini ekle... python ile C senin zıplama noktan olsun

yeni bir çözüm eklemezsen bile Kali ye.. günlük hayatında hem kendi geçimin hemde senin programlarını kullanacaklar için faydalı ol

11. MrX

MrX Active Member

Ödül Puanları:
    28
    @r00t adminim mesela herkez kendi konusunu silebilse konuyu diyelimki yanlışlıkla açtı vb kendi konusunu silmesi gerekti konu silme gelse iyi olmazmı ama herkez sadece kendi konularını silebilse başkalarının konularına karışamasa :)

12. oXid3

oXid3 Member

Ödül Puanları:
    16
    Web Sitesi:
    Sorun ile karşılaşıldığında teknik bilgi almak adına error çıktısını ve mesela donanım ile ilglili konularda donanım bilgisi alınarak daha net bir konu ve çözümler oluşturulablir. Hatta bir rehber oluşturarak sorun çözümleri kolaylaştırılıp daha rahat ve anlaşılır belgelendirilmeler yapılabilir mi ? Benim şahsen alt forumlarda gördüğüm konu başlıklarının çoğu kali linux sorun acil falan bunu yerine sorunun ne olduğu belirtilse ya da ne ile ilgili olduğu yazılsa hem konuları bulmak kolay olur diye düşünüyorum.

13. tababa86

tababa86 Albay

Ödül Puanları:
    43
    hatırı sayılır bir forum olmak istiyorsak kendi exploitlerimizi , araçlarımızı yapmamız gerek.Böyle şeyler ilgi çeker...sonra açık bulup yayınlamak önemlidir..zamanla tabi.php,python,java,ruby ve javascript egitimleri verip forum kalitesini artırmak gerek.3 ayda bir egitimler verilebilir.şöyleki yeni üye olanlara eğitimleri alma şartı getirilebilir...cv bölümü olur mesela ben php,java,ruby temel egitimleri aldıysam gözükmeli...sonra ileri seviyeye dogru gitmeli.advanced ise arge çalısması yapabilmelidir...üyeler hep bir adım ileri gitmeli şartı yerine getirmelidir...

14. Al-Farabi

Al-Farabi Albay

Ödül Puanları:
    63
    @tababa86 Kesinlikle size katılıyorum ancak kabul edin ki burda bilgili kişi sayısı iki elin parmak sayısını geçmez.
    Sizce Mümkün Mü :D

15. oXid3

oXid3 Member

Ödül Puanları:
    16
    Web Sitesi:
    En fazla üç ay içinde bir yerlere gelinebilir sıkı çalışan bir ekip olursa bence.

16. tababa86

tababa86 Albay

Ödül Puanları:
    43
    3 ayda bir temel egitimler alınmalı.3 ay kimse prof olamaz.diyelim 3 ayda adam php temel düzey egitimi bitirmeli...her üç ayda bir hedef belirlemeli...3 aydaha orta düzey php sonra 3 ay daha advanced php ....3 ay network temel düzey almalı...https://www.cybrary.it/ bu siteye bakın...

17. MrX

MrX Active Member

Ödül Puanları:
    28
    Çok dorğu söylemişsin :)

18. oXid3

oXid3 Member

Ödül Puanları:
    16
    Web Sitesi:
    değişik duruyor bir bakalım nasıl bir proje üstüne kurulu ?

Bu Sayfayı Paylaş

Share