1.                                                

En İyi Ücretsiz Adli Bilişim Yazılımları

'Adli Bilişim' forumunda ayurmada tarafından 31 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

 1. ayurmada

  ayurmada New Member

  Katılım:
  23 Ağustos 2015
  Mesaj:
  13
  Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Adli Bilişim Yazılımları
  1 – SANS Investigate Forensic Toolkit (SIFT)

  SANS Investigative Forensic Toolkit ( SİFT ) sizlere bir Adli Bilişim araştırmasında lazım olabilecek bütün araçları içeren Ubuntu tabanlı hazırlanmış live CD’ dir.
  Dosya Sistemi Desteği; Windows (MSDOS, FAT, VFAT, NTFS), MAC (HFS)Solaris (UFS), Linux (EXT2/3/4), iPhone, Blackberry, Android
  Desteklediği dosya biçimleri: Bilirkişi Format (E01), İleri Adli Format (AFF), RAW (dd)

  [​IMG]

  Download : http://digital-forensics.sans.org/community/downloads  2 – Access Data FTK İmager Forensic Toolkit

  Tüm dünyada kabul gören Adli Bilişim yazılımı olan FTK İmager ile bir Adli Bilişim soruşturmasını her yönü ile yapabilir ve yaptığınız soruşturmayı kolaylıkla raporlayabilirsiniz. FTK imager ile yapmış olduğunuz her çalışmaya ayrı bir şifre atayarak ( hash ) çalışmalarınızın güvenirliliğini sağlayabilirsiniz. FTK İmager ile Hdd, REM, E-Posta, İnternet ve Sohbet analizi, Mobil analizi yapabilir yaptığınız bu analizleri Raporlama sayfasında kolayca raporlayabilirsiniz. Hızlı arama özelliği ile bulmak istediğiniz özel kelimeleri kolayca arayabilirsiniz. Ayrıca Data FTK İmager Forensic Toolkit taşınabilir özellikte olan sürümü de mevcuttur.

  Dosya Sistemi Desteği; Windows (MSDOS, FAT, VFAT, NTFS), MAC – IOS (HFS)Solaris (UFS), Linux (EXT2/3/4), UNİX, iPhone, Blackberry, Android

  Desteklenen Dosya Türleri: Credant, safeboot, UTIMACO, SafeGuard Kurumsal, EFS, PGP, GuardianEdge, Pointsec, S / MIME OpenOffice, TrueCrypt, FileVault’u (Apple), FileVault 2 (Apple), DMG dosya (Apple), RAR, WinZip gelişmiş şifreleme, 7-Zip, şifre korumalı iOS yedekleme dosyaları, PGP şifre dosyaları, BCArchive, BCTextEncoder, ABICoder, AdvancedFileLock, , CryptoForge, Cypherus dosyaları.

  [​IMG]

  Download: http://www.accessdata.com/support/product-downloads/ftk-download-page  3 – CAINE (Computer Aided INvestigative Environment)

  CAINE açık kaynak kodlu birçok Adli Bilişim programını bir araya toplayan Linux tabanlı Live Cd’ dir. Caine ile Bilgisayar incelemeleri, Mobil incelemeler yapabilir, yaptığınız incelemeleri yarı otomatik olarak raporlayabilirsiniz. Ayrıca Caine sizlere veri kurtarma özelliği de sunmakta olup Windows ve Linux sisteminde sorunsuz çalışmaktadır.

  [​IMG]

  Download: http://www.caine-live.net/page5/page5.html  4 – DEFT (DART)

  En popüler açık kaynak Adli Bilişim inceleme yazılımlarını bir arada bulunduran DART delillerin toplanması ve hızlı bir şekilde analiz edilmesini sağlayan Linux tabanlı bir Live CD’ dir. DART ile Bilgisayar ve Mobil inceleme, Ağ İncelemesi yapabilir yaptığınız incelemeleri raporlayabilirsiniz. DART sizlere veri kurtarma özelliği de sunmakta olup Windows ve Linux sisteminde sorunsuz çalışmaktadır.

  [​IMG]

  Download: http://www.deftlinux.net/download  5 – ProDiscover Basic

  ProDiscover Basic ile Adli Bilişim incelemesinde delilleri analiz ederek analiz raporu alabilirsiniz. İstediğiniz kriterlerde arama yapma seçeneği sunan basit bir Adli Bilişim yazılımı olan ProDiscover Basic Windows, Linux ve Unix sisteminde sorunsuz çalışmaktadır.

  [​IMG]

  Download : http://www.techpathways.com/desktopdefault.aspx?tabindex=8&tabid=14  6 – Volatility Framework

  Volatility Python ile yazılmış uçucu bellekte ( REM ) bulunan delilleri ve malware analizi yapmayı sağlayan açık kaynak kodlu bir Adli Bilişim yazılımıdır. Volatility sizlere ağ analizi yapma imkanıda sağlamaktadır. Windows ve Linux sisteminde sorunsuz çalışmaktadır.

  [​IMG]

  Download : https://code.google.com/p/volatility/downloads/list  7 – GETDATA Forensic Imager

  Forensic Imager ile Adli Bilişim incelemesi için gerekli kopyayı alabilir, almış olduğunuz kopyaları farklı Adli Bilişim yazılımlarında çalıştırabilmek için dönüştürebilmenize olanak sağlayan Windows tabanlı bir Adli Bilişim Programıdır. Windows sistemlerinde sorunsuz olarak çalışmaktadır.

  [​IMG]
  Download : http://www.forensicimager.com/download-forensic-imager.php  8 – Sleuthkit (Autopsy

  Autopsy birçok Adli Bilişim yazılımını bir arada bulunduran, Adli Bilişim çalışmalarınızda delillerin elde edilmesi, analizi ve raporlamasını yapabileceğiniz bir yazılımdır. Windows sisteminde çalışan yazılım ile Linux ve OS X sisteminde çalışan yazılımlar bir birinden ayrıdır.

  [​IMG]

  Download : http://www.sleuthkit.org/autopsy/download.php  9 – Oxygen Forensic Suite Standard

  Oxygen Forensic Suite ile Cep Telefonlarınızda Rehber, Mesajlar ( Sms, Mms ve E-posta ), arama kayıtları, takvim, rehber, fotoğraf, video, belgeler ve cihaz veritabanına erişerek delillerin elde edilmesini ve raporlamasını yapabilirsiniz. Oxygen Forensic Suite ile aynı zamanda silinmiş mesaj ve belgelerini de kurtarabilirsiniz. Oxygen Forensic Suite programının ücretli sürümünde programda bir çok özelliğe tam erişim sağlanmıştır.

  [​IMG]

  Download : http://www.oxygen-forensic.com/en/download/freeware  10 – Digital Forensic Framework

  DFF açık kaynak kodlu gelişmiş bir Adli Bilişim yazılımı olup DFF ile Adli analiz için veri toplayıp topladığınız verileri analiz eder ve gelişmiş raporlama bölümü ile rapor yazabilirsiniz. DFF sizlere silinmiş klasör ve dosyalarınızı da kurtarma imkanı vermektedir. Desteklediği dosya türleri; RAW, EWF ve AFF, Digital Forensic Framework Windows ve Linux sisteminde sorunsuz çalışmaktadır.

  [​IMG]
  Download : http://www.digital-forensic.org/download

  Kaynak: https://10nux.com/en-iyi-ucretsiz-adli-bilisim-yazilimlari.html
   
 2. MalcolmX

  MalcolmX New Member

  Katılım:
  31 Ağustos 2015
  Mesaj:
  80
  Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Selam Aleyküm

  Ellerine Sağlık Genel Olarak İmaj Almayı Sağlayan Araçları ve Forensics Alanında
  Genel Olarak Kullanılan Sistemlerin Paylaşımını Yapman Güzel Olmuş.
  Yakında Adi Bilişim Dersleri Vermeyi Düşünüyorum Bende.Bakalım Hayırlısı İnşaAllah...

  Selam ve Dua İle
  Selam Aleyküm
  Fiemanillah
   
 3. taktuk

  taktuk New Member

  Katılım:
  14 Şubat 2016
  Mesaj:
  2
  Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  bu programların kullanımı detaylı olarak nereden bulabilirim
  ayrıca programları nerede bulabilirim yardımcı olursanız sewinirim
  şimdiden tşk...
   
 4. Hattab

  Hattab New Member

  Katılım:
  22 Ekim 2015
  Mesaj:
  550
  Beğeniler:
  4
  Ödül Puanları:
  0
  Hocam derslerinizi beklemekteyiz. Bence hack alanında kendini geliştirenler Adli Bilişim alanındada bir o kadar geliştirmelidir. Hayatının her yerinde lazım ediyor...
   
 5. PatroN

  PatroN New Member

  Katılım:
  15 Şubat 2016
  Mesaj:
  37
  Beğeniler:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Biz adli bilisimden kacmak icin laptop yakiyoruz, siz tesfik ediyorsunuz :) oLmuyor ama
   

Bu Sayfayı Paylaş

Share