1.                                                

Arch Linux de airmon vs ?

'Linux Diğer' forumunda TosunPASA tarafından 5 Ocak 2019 tarihinde açılan konu

1. TosunPASA

TosunPASA Active Member

Ödül Puanları:
    28

merhaba

black arch ı inidirip denemiş idim. kötü bir seri değil ama her türlü yazılımı içeriyor
    arch için metasploit seçeneği mevcud ama içerisinde wifi kontrol vs için gerekli yazılımlar bulunmuyor
    pamac da airmon diye aratdığımda birşey çıkmadı

arch kullanıp penetration paketlerini manul (ihtiyaca bağlı) yükleyen oldumu

örneğin. olmaz ise olmazım john pamac içinde var ama johny yok. deneyen oldu ise johny performans olarak john ile aynı seviye de midir ?

extra bir paylaşım yapayım. debian grubu kali 1.1a serisi ile aynı dönemden sonra MP yapmıyor veya bu nasıl aktif ediliyor ise
    yeni versiyonlarda john --test yazdığımda 1 adet cpu nun dec işlem değerini veriyor.
    ama kali 1.1a serisinde ise o an aktif cpu değeri ne ise onu veriyor

normal şartlarda john gibi yazılımlar gpu dan çalışan ve çalışması gereken yazılımlar ama bir türlü nasıl aktif edilir veya yeni versiyonlarda nasıl aktif edilir bulamadım
    john un windows serisi için jumbo13 diye bir seri çıkartmışlar. linux ler için halen jumbo6 aktif paket. jumbo 13 windows larda 8 den 16 thread in tamamını kullanıyor. lakin ben hala john u gtx780ti üzerine yönlendirme işlemini windows üzerinde de yapamadım lakin bu çıkan jumbo13 ile dec işlemini yaptırıyorum

konu başlığına dönecek olur isek..
    wifi ler için test yapmak istediğim ve işlemci gücüne ihtiyaç duyduğumda veya var olan yazılımlar gpu dan çalışması gerekiyor ise bunu yönlendirmesi konusunda sonuç alamadım

büyük bir kısmınız sanal da çalıştırdığınız için gerçek cpu veya gerçek hardware farkını reel olarak bilemeyebilirsiniz

gerçek hardware performansı ile sanal hardware in arasındaki farkları kıyaslayabilecek - aktifleştirme veya gerçekten aktif gerçek hardware i anlatıp gösterecek olan var ise burdayım. her zaman için öğrenmeye açığım

internete ihtiyacım yok. yeterli hız ve kotam var.
    maksad eğlence ve maksad bu tür saldırı olma durumunda ne olduğumu veya ne kullandığımı bilebilmek için kontrol amaçlı

aramızda havij in windows karşılığını veyahut daha gelişmişini ?

yardımcı olup yönlendirebilecek varmı ?

Bu Sayfayı Paylaş

Share