1.                        

apt ve acemi

'Diğer' forumunda BySunTurk tarafından 13 Haziran 2018 22:41 tarihinde açılan konu

1. BySunTurk

BySunTurk New Member

Ödül Puanları:
    1
    apt 1.6.1 (amd64) laptop kullanıyorum kali 64 yuklu anlmadıgım sey laptop intel işlemcili neden amd64 yazıyor
    birde source.list iactım içinde ne varsa sildim depoları tekrar nasıl yuklerım
    ogrenciyim ogrenıyorum umarım hos karsılarsınız
    synaptıc yukledim crom u kuruyorum calısmıyor sıldım
    son olarak bilen bırıne ılerıye donuk sorular sormak ıstıyorum herhangi bi sosyal medya hesabı olan
    soru sormam için verebilirmi hack konusunda da bazı anonımlık için sorular sormak istiyorum kardeşinize yardımcı olurmusunuz Selametle.....

Al-Farabi bunu beğendi.
  2. Al-Farabi

Al-Farabi Albay

Ödül Puanları:
    48
    Aramıza hoş geldin dostum.
    amd yazmasının sebebi 64bit işlemcileri ilk olarak AMD'nin üretmesidir. Yani işlemcin intel olsa da fark etmez. Eğer 64bit kullanacaksan amd64 olanı tercih etmen gerekir.
    Depolarını buradan sistemine uygun olanları seçerek yükleyebilirsin. Eğer nasıl yapacağından yine de emin değilsen hazırlamış olduğum dokümantasyona bakabilirsin.
    Ayrıca linux öğrenmek istiyorsan bu platformu iyice kurcalayabilir ve aynı şekilde ücretsiz dokümantasyonumdan faydalanabilirsin.
    Sosyal medya yerine buradan sorularını sorarsan daha fazla kişi görür ve ilgilenmesi, bilgi vermesi daha muhtemel olur.
    Ayrıca öğrenmenin çok büyük kısmı araştırıp-kurcalayıp kendi kendine keşfetmek ve bu edindiğin bilgileri başkalarına yararlı olmak adına aktarmaktır. Öğretirken öğren yani sende forumda konular paylaş lütfen.
    İyi çalışmalar dilerim..

Son düzenleme: 14 Haziran 2018 11:18
    tababa86 ve MrX bunu beğendi.
  3. tekroot

tekroot Active Member

Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    programlama teknik yazılım bilgisayar elektronik
    arkadasim hosgeldin arkadasin paylastigi yerleri iyi incele ve youtubede videolara bak istedin cogu seyi ogrenebilirsin kolay gelsin

Bu Sayfayı Paylaş

Share